Skocz do zawartości

HS-81 MG


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Heh... normalka na allegro. Takie przykłady mnożą się codziennie. Najgorsze w tym to że tracą na tym napaleni i nie doświadczeni (czyt. młodzi stażem modelarze). Osobiście nie podobają mi się takie aukcje bo to czyste cwaniactwo! Nie wieżę by osoba wystawiająca taką aukcję nie świadoma była rzeczywistej wartości wystawianych przedmiotów. Fakt iż często właśnie zdarza się to na aukcjach modelarskich świadczyć może że na tym rynku łatwo o naiwniaka.

 

Kolejny przykład - MEGA OKAZJA!

 

http://www.allegro.pl/item198457919_super_akrobata_tanio_okazja_.html

 

Pewnie po zakupie takiego wyposażenia w sklepie jeszcze by zostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

990zł/15szt=66zł/szt za HS81MG

Hubert..Ja tez tak zrozumialem tyle ze allegro ostatecznie policzy prowizje jakby sprzedal 15 przedmiotow po 990zl czyli za sume 14 850zl.Pewnie jak sie zorientuje wlasciciel to zaraz ja zakonczy.Po prostu aukcja jest zle wystawiona.

Natoiast pomimo tego nie mialem problemu ze zrozumieniem jej :) i oferta w przypadku zakupu grupowego bardzo atrakcyjna zwlaszcza przy odbiorze osobistym kiedy mozna wybrac co lepsze sztuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, człowiek ma 6 komentarzy i pewnie dlatego strzelił gafę przy wystawianiu.

Z drugiej strony nawet mi do głowy nie przyszło tak to zrozumieć: 1 serwo za 990zł :rotfl:

Możliwe też, że obaj (sprzedający i ja) mamy coś jeszcze innego na głowie i trudno wtedy czytać ze zrozumieniem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy cos sie zmienilo na Allegro ale jesli:

 

 

Dane

Aktualna cena 990,00 zł

Liczba sztuk 15

Do końca: 12 dni

 

 

A sprzedawca pisze:

 

Kilka sztuk a dokładnie 15 serwomechanizmów HS 81 MG .Wszystkie mechanizmy sprawne , zdecydowana większośc nie była używana .Możliwość osobistego sprawdzenia .Nie ukrywam , że chcę sprzedać wszystkie mechanizmy jednorazowo....

 

Czyli 15 serw (sprzedawca tez tak pisze) za 990,00zl.

Prowizja Allegro bedzie od kwoty 990,zl

 

Hubert prawidlowo to odczytal i zrozumial 990/15= 66 zl

 

Jedno serwo 66,zl bedzie kosztowalo,jesli kupimy 15.Nie ma slowa o 2 lub jednym.

Co najwyzej (po cichu) jest sugestia o sprzedazy 5 serw.Prawdopodobnie poza aukcja,czyli jak nie sprzeda 15..

 

Jesli jest inaczej,to gdzie jest blad?

Czyli raczej w niewlasciwym temacie,bo to jest dobra okazja :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest inaczej,to gdzie jest blad

Ano blad jest tu ze cena na allegro zawsze odnosi sie do ceny jednej szt.

Gosc powinien napisac w temacie aukcjii KOMPLET 15 SERWOMECHANIZMOW HS 81 i napiszc 1sz.

Opis zostawic jak jest bo jest OK I kazdy myslacy rozsadnie rozumie ze ta cena jest za calosc.

W obecnej sytuacjii jesli ktos kupi mu wszystkie serwa to po odliczeniu prowizjii allegro niewiele mu zostanie z tych 990zl :lol:

edit:

Jk nie wierzysz to sprobuj zaczac licytacje i wpisac 15szt. zobaczysz na ile Cie podliczy serwis :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak facet wystawi zapałki,paczkę (48szt) to co będzie sztuka?

 

jeśli wpisze że to paczka i w polu wpisze ilość paczek 1, a w opisie poda ze paczka zawiera 48szt pojedynczych zapałek, to podana przez niego cena będzie odnosić sie do wszystkich zapałek razem.

 

tu zadnego przekrętu nie ma, gosc zle podał ilosc sztuk bo : cene podał za 1komplet (15szt) a w ilosci wpisał ze ma 15kpl (czyli razem 225 serw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zreszTa niewazne,rece mi opadly,jesli naprawde tak jest na Alle....

 

Z Allegro jest wszystko w porządku - to błąd sprzedającego podczas wystawiania aukcji. Wiadomo że sprzedający chce sprzedać 15 serw za minimum 990zł.

990zł to podana cena startowa za 15 serw a nie kup teraz. Więc cena 66zł/szt to cena minimalna o którą chodzi sprzedającemu. Serwa bez gwarancji - przy sprzedaży większej liczby (o taką sprzedaż chodzi sprzedającemu) w brew pozorom nie jest to jakaś wielka zupa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA tyle kazdy z nas jest rozsadny ze zdaje sobie sprawe ze sprzedajacy chce min. 990 zl za 15 serw a nie za jedno. To ze to licytacja a nie kup teraz to tez kazdy ( juz nawet ograniczony ;) ) to widzi . Niemniej jesli trafi sie ktos kto bedzie chcial kupic te 15 serw i wpisze w pole ilosc szt liczbe 15 i da cene powyzej 990 to wygra ( jesli go ktos nie przelicytuje ) 15 serw po 990zl KAZDE!!!! Oczywiscie zaplaci te 990 zl sprzedajacemu a on mu przysle serwa ale....No wlasnie..Jesli sprzedajacy jest nieuczciwy to moze sie domagac zaplacenia za kolejne 14 serw ( nawet sadownie ) Oczywiscie w takim przypadku bedzie gotow kupic nawet nowki aby mu przeslac :D Zaplaci jednak i tak prowizje od 14 000 zl z groszami.

Jesli zas bedzie uczciwy w co nie watpie to bedzie zmuszony zaplacic prowizje..Teraz nie chce mi sie liczyc ile to bedzie ale niewykluczone ze bedzie w plecy :)

Gosc po prostu pomylil sie przy wystawianiu aukcjii. Istotnym jest ze tranzaksje na allegro sa traktowane jak kazda umowa kupna sprzedazy a to ze to jest sprzedaz internetowa nie zmienia faktu ze taka sprawa moze sie skonczyc w sadzie. Juz byl taki przypadek z taka pomylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Juz byl taki przypadek z taka pomylka

 

To rzeczywiście może być pomyłka. Ale ten przypadek z sądu trudno nazwać pomyłką. Gość wystawił aukcję samochodu którego w ogóle nie miał!! Być może nie znał konsekwencji ale że źle robi wiedział na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert..Ja bron Boze nie podejrzewam tego sprzedajacego o zle zamiary i nieuczciwoscale rozwazam rozne mozliwosci i scenariusze. Moze nastepnym razem ktos kto sprzedaje i ktos kto kupuje bedzie uwazniejszy. Trzeba pamietasc ze zakupy w allegro jak i innych serwisach sa traktowane jak umowa cywilno prawna i nie ma zartow.

Dobrze Hubert ze dales sygnal gosciowi. Szkoda by bylo aby sprzedajacy przez taki glupi nieuwazny blad byl stratny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.