Jump to content

Wzmacniacz antenowy 2,4

pmaverick

Recommended Posts

http://allegro.pl/item988717855_wzmacniacz_antenowy_wifi_2_4ghz_27dbm_500mw_kurier.html

taki oto wynalazek. Dwa pytania mi sie nasuwają zakładając, że się opłaca i faktycznie zwieksza zasieg np. DSm2 10mW bo takie cos posiadam i boje sie ze przy lotach fpv na dalsze odleglosci czyli ok 2 km moge miec problem z zasiegiem.

1) 500mW to chyba niezbyt zdrowe trzymac przy klejnotach

2) jak z ewentualnym zakłócaniem sąsiednich aparatur?

Uwierz mi kefir i ja rowniez nie przepadam za kombinatorstwem ale zmiana aparatury na 35 mHz to w moim przypadku wydatek 760 zł bo w gre wchodzi mc16s. Kupowanie modulu syntezy do mojej futaby 8U super chyba nie ma sensu bo odbiorniki futaby z synteza sa przeraźliwie drogie

A ja znalazłem taką wiadomość tylko nie wiem czy prawdziwa

72Mhz to częstotliwość starego radiowego UKF-u, a nie żadnego wojska.

Chyba, że wojsko słuchało akurat "trójki"

To było bodaj od 68 do 72 lub 74Mhz.

...to po co wypisujesz 72? I czemu uczepiłeś się 35? Czyżbyś liczył, że w końcu trafisz, czy taki pamiętliwy jesteś? :wink:

Na 71,5 (albo coś kolo tego) pracowało kiedyś Radio Solidarność...

No właśnie nie mogłem znaleźć informacji o tym że wojsko używa tej częstotliwości

A skoro nie używa jej nikt to nie stanowię niebezpieczeństwa tylko dla tego że nie ma jej oficjalnie dopuszczonej w naszym państwie.

Ale te anteny są dłuższe. Przypuszczam, że mają lepsze dopasowanie falowe i dlatego większy zysk. Myślę, że jak się nie będzie celować nią w model, to charakterystyka kierunkowa będzie wystarczająco dobra.

Ja robiłem testy z antenami panelowymi i z dookolnymi i specjalnej poprawy nie było i dla tego zrezygnowałem z 2,4GHz na poczet 35MHz

Ponoć FUTABA ma lepszy zasięg od SPEKTRUMA który przy 1KM się kończy

PMaveric - tym razem na temat zasiegu bedzie - gdybys zadal sobie trudu i pogooglil nieco - znalazlbys to:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1177191

i to:

http://spektrumrc.com/DSM/Technology/Advertisements.aspx#calOrr

i pare innych. Wnioski wyciagaj sam.

Lenistwo w narodzie kwitnie.

Owszem, gdybym... ale forum jest od tego zeby mozna bylo poprosic o pomoc w roznych sytuacjach. Nie zadaje glupich pytan wiec twoj komentarz o moim lenistwie jest zupelnie niepotrzebny i nieuprzejmy. Idac twoja ideologia forum jest zakazane do zadawania pytan bo na wszystko mozna znalezc odpowiedz w Googlach. Przyjmij zasade, że jak już pomagasz dając linki do artykułów to dwa zdania pozniej nie komentujesz pytania.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.