Skocz do zawartości

Nitrocellon i biały nalot.


Phase

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Maluję waśnie skrzydła pokryte japonką.

Na 1 warstwę użyłem nitrocellonu rozcieńczonego nitrem.

Niestety na całych skrzydłąch, po wyschnięciu pojawił się biały nalot.

Wygląda to okropnie.

Czego to może być wina?

 

Nitrocellon kupiony całkiem nie dawno, rozpuszczalnik też. Pędzel był nowiutki.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

I małą zawartość nitro w nitro. Jedynie rozcieńczalnik RC-02 produkcji Polifarb Dębica (producenta nitrocellonu) nigdy nie dał mi tego efektu. Niestety, trudno go ostatnio trafić. Pod symbolem RC 01 występuje rozcieńczalnik nitro firmy Dragon. Przeznaczony jest do Caponu ale nitrocellonu też mi jak na razie nie wybielił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugi występują zawsze gdy dodamy zbyt duże rozpuszczalnika nitro. Problem w tym, że nigdzue nie napisano ile to zbyt dużo :idea: Przy acetonie smugi nie występuja. Słyszałem nawet, że jeśli i acetonu jest zbyt duzo to smug nadal nie ma... Ja zawsze malowałem japonke po cellonowaniu wiec smugi nawet po zmatowieniu papierem sciernym nie przeszkadzały mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety są też takie rozpuszczalniki, które dają biały nalot nawet jak je tylko postawisz obok lakieru - to oczywiście sarkazm, ale kupiłem kiedyś taki, który dodany nawet w niewielkiej ilości psuł lakier. Zawsze trzeba zrobić próbę przed użyciem. Chyba, że potem powierzchnia ma być malowana, jak pisał Irek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest tez aby nie malować gdy powietrze jest zimne i wilgotne.

O to to ! O to to!

Zbyt wysoka temperatura +30 powoduje odparowanie wewnątrz powłoki i lakier (kolor zwłaszcza) robi sie nieprzewidywalnie matowy lub szorstki itd. To z powodu mikrokraterów po ,,wybuchu" rozcienczalnika .

A Dragona nie używam bo to lipa. Proponuję droższy ale naprawdę dobry rozcieńczalnik ze sklepów dla lakierników-rozcieńczalnik do akryli. Rewelacyjnie rozpływa się nitro kładzione pistoletem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem.

Dziękuję za pomoc, na przyszłość się przyda :).

Nie było u mnie takiego nitra co by w sobie miało dużo nitra, więc pomalowałem czystym nitrocellonem. Wszystko się trzyma jak należy a szybowiec pięknie lata.

 

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.