Skocz do zawartości

outrunner no name 35-35mm i regulator tp mag8 20A


pawel66

Rekomendowane odpowiedzi

silnik trzęsie się, susza dopiero po zakręceniu ręką śmigłem

 

w locie nic to nie przeszkadza efekt trzepotania miałem już wcześniej ale ruszał sam teraz ten efekt sie pogłębił :roll:

 

co się stało ? nie zmieniałem wyposażenia od nowości lata tak jak jest

 

padł silnik? a co dokładniej :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

tak sprawdziłem goldy wlutowane są zaraz przy silniku kable maja z 1 cm

 

kable od regla są dobre

 

mam wrażenie ze skrócenie kabli trochę dało teraz tez sie lekko trzęsie ale startuje sam, drugi silnik chodzi jak żyleta niestety ale to chyba coś z uzwojeniem :cry: a ja nie umiem przewijac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to outrunner to nie masz dostępu do kabli czyli nie zobaczysz wew. czy nie są czasem naderwane.

Ja miałem parę takich przypadków.

- Jeden kabel(faza) została oderwana.

- Jedna z faz miała przylutowany przewód mniejszą powierzchnią, przez co prąd w pozostałych Dwóch fazach nie był równy z prądem w Pierwszej fazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem sinik sprawdziłem magnes na innym stojanie tam niema tego efektu

 

oglądałem ze wszystkich stron druty i nic niepokojącego nie znalazłem

 

nie mogę użyć lepszego stojana bo jest w innym modelu (przykręciłem do wręgi i przykleiłem wręgę niema jak go odkręcić :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz miernik-miliwoltomierz (np. multimetr, jeśli nie to kup, dziś to ceny symboliczne a odda Ci nieocenione usługi), to:

-wkręć os silnika w wiertarkę,

-włącz ją by napędzała wirnik (stojan nieruchomy), silnik będzie pracował jako prądnica,

-zmierz napięcie pojawiające się na kolejnych końcach uzwojeń. Tam gdzie będzie najniższe, na tym uzwojeniu będziesz miał gdzieś przełamane druciki od wyprowadzeń lub niedokładnie odizolowane z emalii do lutowania.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.