Skocz do zawartości

Jaka aparatura na początek.


k3m0t

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem aparatury w cenie do 800 zł. Co sądzicie o Spektrum DX6i? Cena aparatury w Polsce, wraz z odbiornikiem AR6200, to 690 zł, za granicą, $200, do tego wysyłka, wychodzi 650 zł (może jest gdzieś taniej, jednak we wszystkich sklepach, które przeglądałem, była w tej cenie). W sumie, to 50 zł różnicy, myślę, że nie warto zamawiać aparatury z zagranicy (w razie problemów, kupując aparaturę z polski, nie powinno być problemów z gwarancją). Do tego nie będę musiał jej odsyłać i nie wiadomo ile czekać. Co do aparatury, z tego co wyczytałem, widzę że jest polecana. Opcjonalnie, aparatura ma być do mojego pierwszego modelu Parkzone, Sukhoi. Co sądzicie o niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj.

A co powiesz na to? 8)

Nadajnik: Turnigy 9X 9Ch (sam nadajnik bez niczego) - 57$

KLIK

 

I do tego moduł Assan X8J ( w komplecie 2 odbiorniki) - 85$

KLIK

 

Plus 23$ za przesyłkę

Co razem daje nam 165$. Pisałeś że za DX6i 200$ bez przesyłki i to z 1 odbiornikiem.

 

Myślę że pomogłem choć trochę w wyborze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupiś DX6i gdy wchodził na polski rynek. Poszedłem do sklepu, wzruszony reklamami, opisami i zdjęciami, pokazałem palcem, obejrzałem i... czar prysł.

Z bliska okazała się dziwnie tandetna i sprawiła na mnie odpychające wrażenie.

Zrezygnowałem i kupiłem MX-16S, który dziś jest w porównywalnej cenie.

Wkrótce zaczęła się sławetna akcja serwisowa z DX6i i zgrzytanie zębów tych, co omineli oficjalne kanały dystrybucji.

Mam teraz radyjko duzo lepsze od Spectruma. Bardziej niezawodne, na które jeszcze ani razu nie narzekalem i do którego odbiornik pierwszej klasy kosztuje 120zł, a nie 400...

Czego chcieć więcej? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio rowniez hitec optic 6 sport stoi cos tanio ok. 380zł a radio bardzo dobre

kupiłem w modelemax.pl za 359zł. zasięg narazie jaki udał mi się sprawdzić to 250 metrów (skończyło się lotnisko).

 

kiedyś można było dorwać zwykłego optica za 300zł z "rozbieranego" zestawu od Krzyśka z Gdańska (ale nie wiem co tam było oprócz nadajnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX6 to na początek dobry wybór. Sam posiadam to radyjko i nie mam z nim problemów. Jeśli chcesz kupować radio to trzeba iść z duchem czasu i raczej Ja kierowałbym się w stronę 2,4 GHz. Kupno pierwszego radyjka to poważna sprawa. Masz określony budżet i chciałbyś kupić coś fajnego. Rad będziesz miał tyle ilu jest modelarzy i zgodnie z przysłowiem: "że każda myszka swój ogonek chwali", każdy będzie polecał radio które akurat ekspoloatuje. Ja mam DX6, ale polecał bym Ci to:

http://www.rc711.com/shop/product_info.php?products_id=1441

Jest to, to samo co SPEKTRUM tylko inna firma. Przy tej cenie zestaw jest (zauważ) dość dobrze wyposażony. Masz nadajnik, odbiornik, trzy serwa, zasilanie nadajnika i to za niecałe 300$, gdy SPEKTRUM DX7 kosztuje tyle ale tylko nadajnik i odbiornik. Dodam jeszcze, że radyjko z linku pracuje w systemie DSM2 czyli jest w pełni kompatybilne z odbiornikami SPEKTRUM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się kupić w używane dobrym stanie MX-12 35Mhz bez syntezy. Jest to moje drugie radio i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Ilość opcji przytłacza, ma pamięć 10 modeli,, wykorzystuję 5 kanałów także 1 zostaje w zapasie. Nigdy nie mialem problemów z zasięgiem, a latam 2-metrowym motoszybowcem. I cieszy mnie to że że pasują również te tanie odbiorniki, w przeciwieństwie do 2,4ghz, ale to kwestia kto ma jaką kieszeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.