Jump to content

Jaka aparatura na początek.


k3m0t

Recommended Posts

Posted

Zastanawiam się nad zakupem aparatury w cenie do 800 zł. Co sądzicie o Spektrum DX6i? Cena aparatury w Polsce, wraz z odbiornikiem AR6200, to 690 zł, za granicą, $200, do tego wysyłka, wychodzi 650 zł (może jest gdzieś taniej, jednak we wszystkich sklepach, które przeglądałem, była w tej cenie). W sumie, to 50 zł różnicy, myślę, że nie warto zamawiać aparatury z zagranicy (w razie problemów, kupując aparaturę z polski, nie powinno być problemów z gwarancją). Do tego nie będę musiał jej odsyłać i nie wiadomo ile czekać. Co do aparatury, z tego co wyczytałem, widzę że jest polecana. Opcjonalnie, aparatura ma być do mojego pierwszego modelu Parkzone, Sukhoi. Co sądzicie o niej?

Posted

...jest ok.' hm, a jest coś lepszego w tej cenie? (co do decyzji, to ostatecznie nie jest jeszcze podjęta)

Posted

MX-12 z synteza, mx - 16 z synteza.

 

ostatnio rowniez hitec optic 6 sport stoi cos tanio ok. 380zł a radio bardzo dobre ;)

Posted

W sumie to ja Ci za bardzo nie pomogę... Latam za pomocą Hitec Zebra 4FM PRO 35MHz.

Ale też nie ma na co narzekać. Pobiera mało prądu, 800m sprawdzonego zasięgu, 35MHz, zasilanie 2S LIpo lub 6x Ni-xx. No i nowa to 300zł xD

Posted

Witaj.

A co powiesz na to? 8)

Nadajnik: Turnigy 9X 9Ch (sam nadajnik bez niczego) - 57$

KLIK

 

I do tego moduł Assan X8J ( w komplecie 2 odbiorniki) - 85$

KLIK

 

Plus 23$ za przesyłkę

Co razem daje nam 165$. Pisałeś że za DX6i 200$ bez przesyłki i to z 1 odbiornikiem.

 

Myślę że pomogłem choć trochę w wyborze. :)

Posted

Chciałem kupiś DX6i gdy wchodził na polski rynek. Poszedłem do sklepu, wzruszony reklamami, opisami i zdjęciami, pokazałem palcem, obejrzałem i... czar prysł.

Z bliska okazała się dziwnie tandetna i sprawiła na mnie odpychające wrażenie.

Zrezygnowałem i kupiłem MX-16S, który dziś jest w porównywalnej cenie.

Wkrótce zaczęła się sławetna akcja serwisowa z DX6i i zgrzytanie zębów tych, co omineli oficjalne kanały dystrybucji.

Mam teraz radyjko duzo lepsze od Spectruma. Bardziej niezawodne, na które jeszcze ani razu nie narzekalem i do którego odbiornik pierwszej klasy kosztuje 120zł, a nie 400...

Czego chcieć więcej? :wink:

Posted

O kurde! Taki tani nadajnik za ok. 120 zł ?! i to 9 kanałowy ?! a co z jakoscia ? jesli jest dobry to kupuje odrazu ! ;D

Posted

Szczerze nie wiem jak obliczałeś że Ci wyszło 120 zł...

 

Jeżeli chodzi o Turnigy to pamiętaj: żeby go uruchomić musisz mieć także moduł!!

Posted

O kurde! Taki tani nadajnik za ok. 120 zł ?! i to 9 kanałowy ?! a co z jakoscia ? jesli jest dobry to kupuje odrazu ! ;D

do którego odbiornik pierwszej klasy kosztuje 120zł, a nie 400...

Posted

Co razem daje nam 165$.

czyli okolo 330 zł ;)

Posted

Co razem daje nam 165$.

czyli okolo 330 zł ;)

165$ x 2.88 = 475.20 PLN

 

2.88 to kurs USD z dnia dzisiejszego

Posted

ostatnio rowniez hitec optic 6 sport stoi cos tanio ok. 380zł a radio bardzo dobre

kupiłem w modelemax.pl za 359zł. zasięg narazie jaki udał mi się sprawdzić to 250 metrów (skończyło się lotnisko).

 

kiedyś można było dorwać zwykłego optica za 300zł z "rozbieranego" zestawu od Krzyśka z Gdańska (ale nie wiem co tam było oprócz nadajnika)

Posted

kupiłem w modelemax.pl za 359zł. zasięg narazie jaki udał mi się sprawdzić to 250 metrów (skończyło się lotnisko).

i zadnych problemu z hitec'iem nie masz ?

Posted

i zadnych problemu z hitec'iem nie masz ?

nie.

wcześniej też miałem hiteca (laser 4 przez 2,5 roku). u mnie na lotnisku polecają wyroby tej firmy.

znajomy ma zebrę 4 i optica sport (też z modelemax) i też nie narzeka.

Posted

DX6 to na początek dobry wybór. Sam posiadam to radyjko i nie mam z nim problemów. Jeśli chcesz kupować radio to trzeba iść z duchem czasu i raczej Ja kierowałbym się w stronę 2,4 GHz. Kupno pierwszego radyjka to poważna sprawa. Masz określony budżet i chciałbyś kupić coś fajnego. Rad będziesz miał tyle ilu jest modelarzy i zgodnie z przysłowiem: "że każda myszka swój ogonek chwali", każdy będzie polecał radio które akurat ekspoloatuje. Ja mam DX6, ale polecał bym Ci to:

http://www.rc711.com/shop/product_info.php?products_id=1441

Jest to, to samo co SPEKTRUM tylko inna firma. Przy tej cenie zestaw jest (zauważ) dość dobrze wyposażony. Masz nadajnik, odbiornik, trzy serwa, zasilanie nadajnika i to za niecałe 300$, gdy SPEKTRUM DX7 kosztuje tyle ale tylko nadajnik i odbiornik. Dodam jeszcze, że radyjko z linku pracuje w systemie DSM2 czyli jest w pełni kompatybilne z odbiornikami SPEKTRUM.

Posted

Mi udało się kupić w używane dobrym stanie MX-12 35Mhz bez syntezy. Jest to moje drugie radio i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Ilość opcji przytłacza, ma pamięć 10 modeli,, wykorzystuję 5 kanałów także 1 zostaje w zapasie. Nigdy nie mialem problemów z zasięgiem, a latam 2-metrowym motoszybowcem. I cieszy mnie to że że pasują również te tanie odbiorniki, w przeciwieństwie do 2,4ghz, ale to kwestia kto ma jaką kieszeń :)

Posted

Ja też posiadałem mx-12 i bardzo miło wspominam to radyjko :D. Na początek w sam raz, ale nie będę się o nim rozpisywał, zrobił to kolega u góry :lol:

Posted

Polecam Optica 6. Bardzo dobra aparatura, a właściwości nie odbiega od Mx-12 :) w Porównaniu do Optica Sport posiada wymienny moduł

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.