Skocz do zawartości

Zużycie energii przez silnik elektryczny


mercik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Zbudowałem łódź zanętową dzięki pomocy forumowiczów, teraz mam pytanie zainstalowałem tam silnik szczotkowy 12V jest jedno napędowa ze sterem typu katamaran z włókna szklanego śruba zamontowana na razie 2 płatowa średnicy 35mm wymiary lodzi 80x34 cm teraz nie wiem jak wykorzystać 2 x akumulator 6V 7,2 Ah czy podłączyć równolegle tak aby otrzymać 6V i 14,4 Ah wiem że będzie pływać wolniej ale czy przy tym będzie bardziej energooszczędna jak przy podłączeniu akumulatorów szeregowo 12V i 7,2 Ah tak zaś pływała by szybciej ale czy nie zużywałaby by w tym momencie więcej energi. Jak to się ma do tego nie umiem sobie tego przeliczyć i nie wiem czy lepiej wykorzystać 6V i większą pojemność wolniej pokonywany dystans czy jednak 12V mniejszą pojemność i szybciej pokonywać określoną drogę

 

Proszę o podpowiedź

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Moje pierwsze spostrzeżenie jest takie, że łódka zanętowa to nie wyścigówka ;) Będziesz pływał wolniej, to nie spłoszysz ryb ;)

 

A drugie jest takie, że skoro kupujesz dwa akumulatory, to możesz to sobie sam przetestować i będzie to o niebo lepsze niż wysłuchiwanie opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno płynąc wolniej zapłyniesz dalej na tej samej energii. No chyba że to będzie tak wolno, że będzie cię spychał wiatr czy zafalowanie. Kwestia sprawdzenia, tak jak juz wcześniej Kolega napisał.

Bardzo dużą rolę w optymalizacji zużycia energii ma śruba napędowa. Od niej też będą zależeć optymalne obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.