Skocz do zawartości

Śmigło dwułopatowe na trzyłopatowe


Drako_27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy w odpowiednim miejscu zamieszczam moję pytanie jak by co to z gory przepraszam

Chodzi mi o to że posiadam makiete ZLINA 50LS i mam w nim śmigło 13x7 a chciałem zamienić na trzyłopatowe tak żeby odzwierciedlić orginal jak się dobiera takie smigła żeby mieć odpowiedni ciąg?

 

Silnik do ASP 10cm 4-takt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była mowa o tym już wielokrotnie. Ja stosuję przelicznik 0,78 x średnica 2łopatowego. Skok +1cal. W Twoim przypadku to byłoby 13 x0,78 = 10 x 8 dla 3łopatowego. Inni twierdzą, że wystarczy by śmigło 3łopatowe miało średnicę o 1cal mniejsza ale w/g mnie to błędna teoria.

Mam ten sam silnik i super latało mi się ze śmigłem APC 13x6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem skuteczność śmigła trzyłopatowego jest owiele mniejsza niż dwułopatowego, po drugie jak się kręci to i tak nie widać czy to trzy czy dwu łopatowe, a po trzecie jak tak bardzo chcesz redukcyjnie to jak stoi na ziemi to sobie takowe zakładaj 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem skuteczność śmigła trzyłopatowego jest owiele mniejsza niż dwułopatowego

Nie tylko Twoim zdaniem :wink:. 3łopatowe zawsze mniej sprawne niż 2łopatowe. Względy wizualne zostawmy autorowi w końcu pytał tylko o zasady zamiany. Akurat rozumiem jego celowośc bo w jednym z moich modeli też śmigło 3łopatowe prezentuje sie lepiej od 2łopatowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.