Skocz do zawartości

MDS 48


Phase

Rekomendowane odpowiedzi

1) ni-cd są nierozbieralne, nic się tam nie dolewa

Ogniwka modelarskie nie są rozbieralne, ale...

Za 15zł kupiłem takie coś już zalane i świece ciągnie pięknie :D

Dołączona grafika

Nawet rozrusznikiem 12V do silników 10cm kręci xD

Miałem podobny 11Ah, ale zamiast nalać elektrolitu ługowego (jakoś tak) to przez niewiedze nalałem zwykłego elektrolitu kwasowego i zdechł :/

Tu link do tej Varty na allegro, ja kupiłem od znajomego.

http://www.allegro.pl/item1022786808_varta_miniaturowy_akumulator_nicd_1_2_v_4_ah.html

 

2) spróbuj czy nie masz zbyt mocno dokręconej igły małych obrotów (tej "małej"), ja tak miałem i mój MDS zachowywał się podobnie.

Zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzisiaj nie odpali to się załamie

on musi zapalić, jak zmienisz świece i dalej nie będzie palił, to znaczy że cały czas robisz ten sam błąd (albo coś innego). Jeżeli regulacja tych dwóch śrubek nie pomoże to ostateczną rzeczą jaką możesz zrobić to rozkręcić silnik. Chociaż, skoro pali to tłok/tuleja jest ułożona w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) ni-cd są nierozbieralne, nic się tam nie dolewa

Ogniwka modelarskie nie są rozbieralne, ale...

Za 15zł kupiłem takie coś już zalane i świece ciągnie pięknie :D

 

No proszę. Człowiek cały czas się uczy:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Nickel-cadmium_battery_vented_cell_type

 

Zgodnie z opisem, dolewać wody (destylowanej) - ale tylko w stanie w pełni naładowanym, objętość elektrolitu będzie się zwiększać w miarę ładowania.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Wikipedii nie pomyślałem, ale z tą zmiana poziomu elektrolitu to wiem.

Tak samo jak to, że przy ładowaniu (ładowanie 400mAh) lepiej odkręcić trochę koreczek bo zacznie "puchnąć". Powinno być około 250mAh z tego co pamiętam, ale takiej ładowarki nie posiadam.

Poza tym poziom tego elektrolitu dziwnie się zmienia podczas ładowania:

Najpierw zawsze się zwiększa i to bardzo (tak jakbym nalał za dużo wody,a było ok), a potem pod koniec ładowania troszkę opada i jest tak jak powinno być.

Podobno są takie Ni-MH, ale jeszcze nie miałem okazji spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak to, że przy ładowaniu (ładowanie 400mAh) lepiej odkręcić trochę koreczek bo zacznie "puchnąć"

zawsze to rób, ja też jakieś 3 lata temu ładowałem aku do motoru po zimie- nie odkreciłem korków i tak napuchł że się nie zmieścił w półke do motoru :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.