Skocz do zawartości

latanie benzyną Warszawa


chr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy gdzie można polatać modelem benzynowym w Warszawie bądź okolicach.(2m , 26 ccm)

Słyszałem o Chrcynnie , nawet pojechałem sobie obejrzeć i jest ok tylko nie wiem czy mogę tak po prostu przyjechać z modelem i latać.Wiem że w sezonie lata tam samolot ze skoczkami , nie wiem też czyją własnością jest lotnisko i czy muszę mieć od kogoś jakąs zgodę i czy okoliczni mieszkańcy mnie nie zaatakują .

Podobno w Karczewie jest spokojnie bo daleko od domów i nie powinno nikomu przeszkadzać.

W Koczargach benzyniakiem raczej nie polatam , konflikt ze wzgledu na hałas z mieszkańcami.

 

Dzieki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja mam tan sam problem. :( Mam do oblotu dwie duże spaliny, ale moje dotychczasowe lotnisko w miejscowości Chobot (20 km od warszawy na wschód) dogorywa z podanych powyżej przyczyn (hałas, którego nie tolerują mieszkańcy). Z tego, co wiem to i Koczargi borykają się z podobnym problemem. Sam byłem tam świadkiem interwencji Straży Miejskiej spowodowanej skarga mieszkańców. :twisted:

Zaintrygował mnie ten Karczew. Czy możesz napisać coś więcej o tym lotnisku? Mieszkam a Starej Miłosnej a to w miarę blisko od rzeczonego lotniska. :P

Obecnie jedynie bezproblemowe latanie spaliną jest możliwe w Kącku to również 20 km od warszawy w stronę Mińska Mazowieckiego, ale jest to dzika łąka i lądowanie dużym modelem jest dość ryzykowne. Pytanie jak długo da się tu latać bez towarzystwa niezadowolonych mieszkańców okolicznych wsi. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzika łąka to to nie jest - jest normalnie uprawiana więc przynajmniej dwa pokosy są zbierane, tak czy inaczej nie jest wyrównana i zapewne nie będzie, nawet jeśli włąsciciel by się zgodził to nakłady są kosmiczne, a Mienia czasami rozlewa, choć jak bobrów nie ma to jest lepiej.

 

i trzeba uszanować wolę dzierżawcy - i nie "kłaść" trawy kiedy jest wysoka przed pokosem

 

to prośba do wszystkich którzy tam latają, latamy tam od lat i przy zachowaniu paru prostych zasad będziemy mogli tam latać jeszcze trochę czasu

 

- nie wylatujemy za linię Mieni - czyli nie latamy za głową jak latamy przy mostku

- śmieci zabieramy ze sobą

- nie parkujemy na łące - samochody nie przekraczają "drogi" przy Mieni

 

Ale to chyba oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema Darek, kope lat:)

 

widzę, że umiejętności pozwoliły odstawić ASW, masz mój nr komórki, albo PW to możemy się zgadać na wyjazd na lotnisko, jest sporo miejsca :wink:

witam

ASW już dawno poległ a mój nr dalej aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzika łąka to to nie jest - jest normalnie uprawiana więc przynajmniej dwa pokosy są zbierane, tak czy inaczej nie jest wyrównana i zapewne nie będzie, nawet jeśli włąsciciel by się zgodził to nakłady są kosmiczne, a Mienia czasami rozlewa, choć jak bobrów nie ma to jest lepiej.

 

i trzeba uszanować wolę dzierżawcy - i nie "kłaść" trawy kiedy jest wysoka przed pokosem

W święta ktos kosił kosiarką coś ala pas ale jakoś mu nie wyszło :? Troche wąsko i nieforemnie.

Co do zasad to oczywiście wszyscy sie stosują ale fakt przydało by się choć kawałek równego skoszonego terenu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Koczargi to jest to lotnisko modelarzy śmiglowcowych.Byłem tam kilka razy teren jest idealny , z dala od zabudowań , żadnych przeszkód terenowych.Kiedys uczęszczane było intensywnie przez modelarzy śmigłowcowych , od zeszłego roku od czasu do czasu tam przyjeżdzam ( mieszkam niedaleko) ale ostatnio tak jakby zostało opuszczone.Rozebrali ogrodzenie , zabrali walec do równania terenu.Próbowałem walczyć o jakis kontakt podpytać co i jak na forum modelarzy smigłowcowych ale bez skutku zero odpowiedzi.

W tej chwili trzeba troszke pracy aby wyrównać pas startowy bo zostal troche zdewastowany przez jakąś zwierzynę , byc może dziki i jest kilka kretowisk ale oprócz tego jest ok pas jest równy trzeba by tylko trochę skosic trawę.Wiem że w zeszlym roku odbyły sie tam zawody śmigłowcowe , ponizej link do zdjęć.

Trzeba tylko złapać z kimś kontakt i podpytać czy można z tego korzystać i czyje to jest.

Jeśli chodzi o dojazd opis poniżej.

 

http://picasaweb.google.com/maciejgawell/Karczew09#

 

Lokalizacja - Lotnisko modelarskie Karczew koło Otwocka Dojazd na lotnisko: Jedziemy do Karczewa (25 km od Warszawy w kierunku na Dęblin) i na skrzyżowaniu dróg 801 z 712 skręcam w drogę 712 w kierunku Wisły. (Droga oznaczona jest znakiem drogowym Droga bez przejazdu.) i natychmiast skręcamy w lewo (przekraczając linię ciągłą) w utwardzoną drogę lokalną, jedziemy około 100 m i po prawej mamy utwardzony wjazd na lotnisko. Parking dla gości na początku lotniska, uczestnicy zlotu jadą dalej na osobny parking i miejsce wystawiania modeli.Dla posiadaczy GPS namiar na środek pasa: N 52 stopnie 04 minuty 42,33 sekundy. E 21stopnie 13 minut 34,60 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak po oględzinach Karczewa ?

No niestety. :? Jedynie ślady po dawno niekoszonym pasie świadczą, że tu kiedyś latano. Obecnie trawa ma jakieś 15-20 cm a na pasie to tu to tam kretowiska. Widać, że w tym sezonie nic się tu nie dzieje.

Co do samego położenia z uwzględnieniem, że samoloty spalinowe lubią pohałasować rzekłbym jest idealnie. :jupi: Od strony najbliższych zabudowań, czyli Karczewa oddziela lotnisko ruchliwa dwupasmowa szosa a same miasteczko jest oddalone, o co najmniej kilometr. Od strony Wisły w dalszej perspektywie mamy wał wiślany i żadnych domów. Tu raczej nikt nie będzie narzekał, że przeszkadzają mu hałasujące modele. :rotfl:

To lotnisko mogłoby załatwić temat braku miejsca do latania po prawej stronie Wisły. Problem to oczywiście tradycyjne czyj to teren? Dla czego nikt tu nie lata? Czyżby właściciel podziękował modelarzom? Może ktoś coś wie na ten temat? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli chodzi o lotnisko Chobot, to pod koniec zeszłego sezonu ustaliliśmy z mieszkańcami ,

że loty spalinami będą mogły odbywać się we wtorki , czwartki i soboty w godz. 10-18.

 

W tym roku zapewne byłoby wszystko ok , gdyby nie kolega A....n który pojechał tam w pewną niedzielę kilka tygodni temu ze spaliną. No i obudził "starego niedźwiedzia"

Dwa tygodnie temu poprosiłem p Rafała o skoszenie,ale nie byłem tam od tego czasu.

 

Wybieram się tam jutro , o ile praca pozwoli, ok godz. 13. Zobaczymy jak się sprawy mają.

ew. kontakt tel. do mnie 601-314-614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.