Skocz do zawartości

ODBIORNIK FM PPM 35Mhz


Miałczek

Rekomendowane odpowiedzi

to od razu napiszę co mam i co mogę sprawdzić

 

możliwość sprawdzenia zasięgu na dł. 200-300m

zasilanie:

sprawdzę na regulatorze i lipolu.

 

odbiorniki :

rex7

hitec

graupner c17

 

i 2 pary kwarcy wszystko dokładnie sprawdzę i opiszę.

 

Więc spokojnie, bez stresu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baczek - gdybys mial spalona koncowke w.cz ten interes wogole by nie dzialal.

Niedawno sprawdzalem zasieg Hiteca Flash 5 z roznymi odbiornikami. I tak - kiedy antena odbiornika jest ok 0.5m od ziemi a jest BARDZO istotne - zasieg powinien byc ok 50 -80m ze zlozona antena nadajnika. Jezli antene odbiornika podniesiesz na ok 1.5m - zasieg powinien byc ok 200-300m - ciagle zlozona antena.

Jezeli zasieg jest drastycznie krotszy - zaczalbym od sprawdzania kwarcow, kipska bateria moze powodowac glupienie serw ale zasieg nie bedzie gorszy. Moze byc urwana antena w odbiorniku - ale moze sie toto trzymac na izolacji - czyli wyglada w porzadku. Lub urwany kabelek w nadajniku od plytki do anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy zrobiłem niestety nie przeczytałem Pana odpowiedzi i nie sprawdzałem zasięgu na podniesionej antenie odbiornika.

Werdykt:

na odbiorniku C17

na złożonej antenie zasięg wynosi 150 - 180m

a teraz najgorsze gdy serwa szalały rozłożyłem antenę nadajnika i zero zmian, serwa nadal drgały, nie wiem co się stało zasięg przy rozłożonej antenie powinien się kilka krotnie zwiększyć.

być może to wina kwarcy, spróbuję jutro z inną parą.

co do reszty odbiorników to nie sprawdzałem ponieważ ten wydaje się ok.

jutro sprawdzę także zasięg przy antenie odbiornika zamocowanej ok 1.5 - 2 m nad ziemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli serwa glupieja niezaleznie od anteny w nadajniku to albo zasiegu nie masz wcale a odbiornik malpiego rozumu dostaje - winny pewnie kwarc albo odbiornik jes trup. Jezli serwa jakos tam sluchaja ale skacza przy tym - najpewniej bateria lepsze czasy widziala.

A czy przypadkiem nie uzywasz kwarcow do pojedynczej przemiany w odbiorniku o podwojnej przemianie? Lub odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na złożonej antenie zasięg wynosi 150 - 180m

a teraz najgorsze gdy serwa szalały rozłożyłem antenę nadajnika i zero zmian, serwa nadal drgały, nie wiem co się stało zasięg przy rozłożonej antenie powinien się kilka krotnie zwiększyć.

być może to wina kwarcy, spróbuję jutro z inną parą

To bardzo dobry wynik na złożonej antenie

Wynika z tego że:

odbiornik dobry

kwarce OK

Problem jest z anteną lub układem dopasowania anteny do nadajnika.

Ja bym się w pierwszej kolejności skupił na sprawdzeniu samej anteny - czy poszczególne elementy teleskopu dobrze kontaktują, nie mają luzów i są czyste.

Następnie rozkręć nadajnik i sprawdż połączenie anteny do płytki nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co to jest za odbiornik

 

ODBIORNIK FM PPM 35Mhz

6 Chanel radio control system

Twoje pytanie przypomina mi takie:

 

POMOCY! Co to za samochód? Ma silnik o poj. 2 litry, cztery ( 4) koła i kierownicę po lewej stronie ??

 

:twisted: :twisted:

 

Detale.. no chyba że jest to TOTALNY NO NAME made in china :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na allegro www.allegro.pl/item1051888087_odbiornik_fm_35mhz_6ch_np_do_j_3_cessna_skylark.html

No co byś chciał wiedzieć: Powinien działać z każdą aparaturą na 35 MHz ( MX12, MX16, Optic6, Flash5, Futaby itd itp ) o ile kupisz wraz z odbiornikiem stosowny kwarc na jakiś kanał i nadajnik będziesz miał na ten sam kanał ( no chyba że w nadajniku synteza to nie trza kwarcy w nadajniku ).

6 kanałów, co do zasięgu ciężko powiedzieć, ale koło nogi latać będzie ( no dobra - do 200-300 m )

 

Coś jeszcze ??

 

ps. tam od dołu ta dziurka to miejsce na kwarc który określa na jakiej częstotliwości ( na którym kanale ) latasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.