Skocz do zawartości

GDZIE KUPIE DACRON


Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie to bialy jeden do rg 65 i 2 to zaglowka z masztem 150cm i bomy 32cm mam zalo-ony cienki poliester ze sklepu z materialami lecz strasznie sie uklada i nie mozna go ciac lutownica tylko nozyczki i obszywac na zakladke bo sie szczepi. Przy silnych wiatrach jest ok lecz jak slabo wieje to trzeba sie troszke pogimnastykowac przy plywaniu a to ma byc przeciesz relax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to bialy jeden do rg 65 i 2 to zaglowka z masztem 150cm i bomy 32cm mam zalo-ony cienki poliester ze sklepu z materialami lecz strasznie sie uklada i nie mozna go ciac lutownica tylko nozyczki i obszywac na zakladke bo sie szczepi. Przy silnych wiatrach jest ok lecz jak slabo wieje to trzeba sie troszke pogimnastykowac przy plywaniu a to ma byc przeciesz relax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem zaczynam budowę żaglówki na bazie kadłuba Dragon coś podobnego do takiej jak ma M Daranowski lecz o długości po pokładzie 90 cm i folia lub kalka nie bardzo mnie się podobają wole jakoś oryginalność żagli tak jak w rzeczywistości. Oczywiście relacja z budowy będzie zamieszczona na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony mogę polecić dwa źródła żagli:

 

Po pierwsze można się uśmiechnąć do Pana Żaglomistrza z okolicy; najlepiej takiego, który szyje duuużo spinakerów sportowych i wcześniej poprosić go żeby nie wyrzucał do kosza ścinków Nylonu (nie Dacronu- Dacron jest zbyt sztywny, normalnie jest używany na groty i foki do dorosłych jachtów). Najlepszy to ten 20-40 g/m^2 przy czym warto sobie uszyć żagle z tej lżejszej tkaniny na b. słabe wiatry, a 40-50 mieć jako materiał na II komplet, na wiatry silniejsze. Jeżeli prawidłowo nada się brytom kształt to po napełnieniu wiatrem nie widać żadnej zmarszczki a kalandrowanie (przesycanie włókien Nylonu żywicą) zapewnia praktycznie zerowe przepuszczanie wiatru oraz większą ... plastyczność w porównaniu z kalką techniczną czy folią Mylarową. Po prostu taki żagiel juz na najmniejszym zefirku uklada się w profil po całym liku.

 

Po drugie można się skontaktować z jedną pracownią żaglomistrzowską, która wykonuje żagle do modeli jachtów RC... Tak, są tacy magicy a ja mogę podać do Nich namiar na priv :)

 

pozdrawiam,

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dlaczego upieracie sie na mocne i sztywne żagle ?

 

Ja w moim Seawindzie nie wyobrażam sobie żagli z celofanu i dwustronnej taśmy klejącej

 

Ikarex jest o różnych gramaturach (nawet mniejszych od celofanu) po za tym zachowuje się jak celofan. Sam celofan może jest i dobry do konstrukcji wielkości łódeczki z kory, może trochę większych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że się upierasz nadal na ten materiał - on się nadaje ale na sztormowe żagle, do profesjonalnych żagli używa się jak pokazałem kalki chociaż osobiście widziałem celofan na maszcie o wysokości 2200mm takim jak te:

 

 

Nie wspominając na czym pływają Białorusini którzy są naprawdę groźni, a używają celofanu a żagle wożą w zwinięte w "butelkach".

 

PS. Sztormowe tzn komplet o ok. 50% mniejszy od standardowego na bardzo duże wiatry [8-10].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.