Skocz do zawartości

prosze o recenzje


michcio88

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

no na poczatku duzo osob sie na niego skarzy ale sa takie ktore sa zadowolone :] mysle nad lekkim tuningiem etgo modelu czyli dokupieniu silnika 480 tylko normalnego :] i wzmocneiniu kadluba kilkoma listwkami sosnowymi albo kupieniu samego kadluba i skrzydel i zamontowaniu bezszczotki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dokupieniu silnika 480 tylko normalnego

A to w zestawie jest nienormalny ?

 

a to moze mogliby Panowie cos polecic jakis zestawik 600 - 700 zl gornoplat ( dwuplat ) sterowanie lotki gaz i wysokosc z calym wyposarzeniem i silnikiem ?

 

Ja się jeszcze z takim nie spotkałem.

Zgadzam się z przedmówcami. Kup sobie jakiś nadajnik, zrób/kup szybowiec oraz hol i lataj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, oba "modele" to są zabawki - jednorazówki, co gorsza trudne w pilotażu (małe, lekkie, wszystko się ledwo trzyma kupy), zupełnie nie rozumiem jak mogą to sprzedawać osobom nie potrafiącym latać modelami - jako modele do nauki.

 

Ostatnio widziałem scenkę: idę sobie na lotnisko, i widzę ojca z synem. Wyciągają z samochodu narzędzia, skrzynki, i w końcu model - taki 90 cm rozpiętości, elektryk, montaż w 10 minut. Synek podskakuje z radości, tata poważnym tonem instruuje małego, jak ma latać. Postawili model w trawie, mały wziął nadajnik, dał pełną moc i śmigło wryło się w trawę. Za chwile widzę model w ręce ojca gotowy do prawie pionowego rzutu :))) Mały gaz na full i model poleciał jak wahadłowiec 5 metrów w górę a potem w dół. Ogon połamany. Za chwilę szybkie grzebanie przy skrzynkach i model znów w powietrze. Mały znów gaz na full i tym razem model już leci na 20-30 metrach. Mały zrobił zawrót, pomylił stery i gleba totalna, widziałem kawałki depronu jak wesoło podskakują w trawie. Cała akcja działa się tak dynamicznie, że nawet nie zdążyłem zagadnąć oblatywaczy, że pomogę, doradzę czy coś. Poszła w ruch reklamówka :) skrzynki do auta, mały w płacz, i do domu. Myslę, że tak kończy zdecydowana większość tych biednych modeli.

 

Kiedyś były czasy - zaczynało się od jaskółek, gumówek, książki Schiera. A teraz 400 złotych, na lotnisko, 5 minut rozwalania, i prawdopodobnie mały już nigdy nie polata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Tom_tom to prawda.To takie smutne.ta Twoja relacja,to prawie tak jak ze mna.

Ale mi z koleji podpowiedzieli EASY GLIDER :!: :!: :!:

Od tego czasu minelo ok 9 miesiecy,dzis latam ptakami ponad 4 m,ale latam.

 

michcio88 ,wyciagnij wnioski z relacji tom_toma,kup EASY GLIDERA,a za miesiac napiszesz

DZIEKUJE .

Masz na to gwarancje.

Tom_tom napisal Ci,zaczynalo sie od Jaskolek.

Dzisiaj jest prawie niezniszczalny Easy Glider,konstrukcyjnie doskonalszy.

Zapytaj kogokolwiek-potwierdzi moje slowa.Ja nie umiem latac,ale jako tako nauczylem sie na Easy Glider.

Na innych modelach,szanse masz masz naprawde niewielkie.

Nie zmierzaj do takiego konca jak opisal to tom_tom,wybierajac inna droge,masz na to DUZE szanse.

On ma racje,ze zaczynac sie powinno od prostych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Nicku widze ze masz tyle lat co ja a wiec posłuchaj jak mówie do ciebie :

 

Wiesz dlaczego poleciłbym ci szybowca ??

 

Ponieważ do obsługi szybowca używasz tylko 2 k z 4 możliwych {zapomnij o zakupie nadajnika 2k ponieważ każdy powie że dzisiaj jest to nie ekonomiczne - na forum "uzgodniliśmy" że nadajnik Futaba EX4 + odbiornik rex 5 to najlepszy zestaw dla poczatkującego. Jezeli chodzi o radio}

 

Sterowanie modelem samolotu to nie jazda modelem samochodu czy pływanie łodką

 

Dużo jesteśmy w stanie wyjaśnić ale najlepiej gdy robi to jedna osoba z nas { jezeli mnie ktos prosi o pomoc to pomagam mu samemu jednak nie zapominam o konsultacji z kolegami np. na gg lub poprzez forum}

 

Na poczatek polecam:

 

Komplet easy stara z wszystkimi akcesoriami typunadajnik, odb, serwa, akku, ładowarka etc kupisz juz za 700-800 zł w standardzie silnika 400 + akku ni-mh ale powtarzam to sprzet modelarski a nie zabawka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pieniadze Twoja sprawa !!!!!

 

To ja napisze jak to ze mna bylo.Moze spalina nie jest dobrym przykladem,ale u Ciebie bedzie podobnie (choc pewnie nie napiszesz o tym nigdy)

Ja , duzy cfaniak,a jakze-polaczek.Ja nie dam rady?!! mysle sobie,kupie spaline.A,jakze,EG juz znudzil mnie.

Lot (start na full gazu-pionowy) . w sumie 10 sekund.

Z modelu zostal tylko kawalek :] belki ogonowej.

Angole maja na to okreslenie (szkoda ,to publiczne forum)

Dobrze ze nikogo nie zabilem,predkosc i sily sa niewyobrazalne (dla kogos kto nie latal spalina)

Siadlem,wzialem glowe do reki,posluchalem,poczytalem.

Z wyboru,do dzis latam spokojnym trenerkiem,i bede jeszcze dluuuugo tak latal,az dojrzeje,i bede mial swiadomosc-co umiem.

A Ty masz juz taka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego zlego akurat tutaj opinie sa zle ale czytalem wiele pozytywnych recenzji i nawet od doswiadczonych modelarzy jezeli ktos bierze sie za model i nie ma pojecia o lataniu nim i nie trenowal na symulatorze to wiadomo ze go rozbije model nie jest czyms wspanialym ale lata :] ja chce dolozyc do niego silnik http://modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=27_54&products_id=1560 nie wiem czy regulator bedzie dobry czy sie cos nie spali ale nie powinno :] mam nadzieje !! i takei smigielko http://modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=31_38_106&products_id=892 licze ze to doda mu troche mocy jezeli nie pomoze to kupie jakas bezszczotke a wyposarzenie z tego modelu przeloze do innego :] oraz wzmocnie kadlub listwa weglawa w miescu styku skrzydel i kadluba bo duzo osob mowi ze w tym miejscu model jest salby wg mnie powinno latac po wypakowaniu z pudelka tylko dobrze wywarzyc i najpierw troche polatac bez silnika jak nie to delikatny tuning ( jak pisalem wyzej ) :] a jezeli nie pomoze to kupie do niego kadlub i skrzydla i zamontuje bezszczotke :] jeszcze prosilbym o ocene tego silnika bo podobno zamontowany w modelu nie jest kalsy 480 !! i jest slaby a moze jakas przekladnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparciuch z ciebie. Każdy ci odradza taki zestaw , a ty brniesz w to.

 

Ja też ci odradzam i popieram Ertmana - kup aparaturę i szybowca naucz się latać i zamontuj mu silnik.

 

Będziesz ten zestaw tak ulepszał że wkaujesz w niego 500zł a i tak bedziesz miał gówno.

 

Pamiętaj; gówno kupisz gówno masz

 

Nadajnik 4 kanały , odbironik 4 kanały i 2 mini serwa do tego aku zlutuj se sam 4xaaa i masz wyposarzenie rc. Model do tego to już pryszcz (bo na upartego przerobisz se jaskółkę -30zł na rc i nauczysz się latać , możesz zrobić tez deprońca w tej kasie).

 

Na 1 model dobry szybowiec graffit z SAU czy Multi - elektroszybowiec za 120zł. Miałem graffita i lata b.poprawnie i ciężko go rozbić , wiec wiem co pisze.

 

Potem wsadzisz mu silnik bezszczotkowy i będziesz miał elektoszybowca którym wylądujesz na skrawku 10m na 10m lub będziesz go łapał do ręki.

 

Inwestycja w silnik 480 szczotkowy w dobie dobrych i tanich bezszczotek (u Skalenia za 33zł - super silniczki są 3f) jest nieopłacalna i wydaje się wręcz dla mnie śmieszna.

 

Posłuchaj lepiej co Ci brdziej doświadczeni radzą bo skończysz z zestawem w śmietniku tracąc kase i sporo nerwów.

 

Podstawa to pożądne radio i odbiornik !!! Z czasem modele będziesz robił sobie sam i będą lepsze niż zestaw który proponujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Już gdzies pisałem, że młody adept modelarstwa lotniczego chciałby juz , teraz i zaraz. Aparatura, model no i chęci to za mało. To droga na skróty. Wydawałoby się, że sklejenie listewki sosnowej jest takie proste, ale wielu z Was przyzna mi rację że tak nie jest.

Tak więc stara i poczciwa Jaskółka była dla wielu modelarzy "przepuską" do wysokich lotów

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.