Skocz do zawartości

Kto w Lublinie lata na 76 kanale?


pawel66

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Dla mnie to conajmniej dziwne, jak można właczać nadajnik nie wiedząc czy kanał jest wolny

Kiedy miałem radio 35 MHz stosowałem pewien trick - no bo jak się nie ma skanera częstotliwości to trzeba stosować sztuczki ;)

 

Zamiast włączać nadajnik włączałem odbiornik i obserwowałem reakcję sterów i silnika. Nigdy nie złapałem żadnego obcego sygnału w związku z czym mogłem włączyć nadajnik na wysokim poziomie zaufania, że nikogo nie zakłócę.

 

Teraz mam 2,4 ale nie latam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a czemu Ty się dziwisz??? Latasz pewnie prawie w centrum miasta. Zakłóceń może być cała masa.Wystarczy niech włączy nadajnik gdzieś "blisko",może nawet 1km od Ciebie i już masz zakłócenie.A ile jest takich lotników,o których nie wiemy ,że istnieją??Mają nakupionych różnych esky'jów i innych aparatur i latają w domach lamami czy innymi.Ja raz pojechałem do Świdnika na lotnisko chcąc polatać helikami. Lot elektrykiem odbył się bez niespodzianek ale jak wisiałem 3 kg spaliną i wtedy jak mi nie trzepnęło.Już więcej nie latam w Świdniku.Wystarczy niech ktoś włączy aparaturę gdzieś w domu czy bloku nawet kilometr ode mnie.Dlatego jedzie się na lotnisko,z dala od centrum,ustala się bądź wywiesza kanały i lata bez stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kogutos, ja Ciebie doskonale rozumiem, tak powinna wyglądać procedura, i tak powinno się robić. Ale teraz wyobraź sobie Pawła wkładającego swoją 3 kg spalinę (czy nawet głupiego deprolota 400 gram) do bagażnika swojego samochodu i jadącego 10 km za miasto. No way, z racji wieku najwcześniej za 2 lata :)

 

W takiej sytuacji nasuwa się jedna myśl - radia 2.4 są obecnie tak tanie że chyba warto odżałować parę złotych na nadajnik i teoretycznie latać bez stresu, a 35 sprzedać albo zostawić sobie do symulatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.