Skocz do zawartości

T-FPV Black Angel


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;-)

Jako że zlot już zapasem, a ja nie mam modelu typowo pod cały osprzęt FPV postanowiłem kupić w www.cyber-fly.pl model T-FPV w nowej, ładniejszej i bardziej przemyślanej konstrukcji :-P Musiałem wzmocnić taśmą z włóknem szklanym krawędź spływu i lotki bo są bardzo wiotkie. Jeszcze nakleję taśmę na natarcie skrzydła żeby zabezpieczyć ją przed uszkodzeniami.

 

Od poprzedniej wersji różni się:

-zaokrąglone końcówki płata i SW

-SW ma większą powierzchnię

-SK nie ma profilu, jest sama płytka EPP

-kadłub ma grubość 8cm i jest z jednego kawałka EPP

-kabina jest bardziej smukła

i to by było na tyle zmian.

 

Kilka zdjęć, model sklejony jeszcze bez wyposażenia

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Dorobiłem wieżyczkę żeby weszło (z luzem) śmigło 9". DLa porównania na piaste założyłem śmigło Master 9" i APC 8"

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC

-SILNIK

-serwa 3x Tower Pro SG-90 i 1x HTX900

-regulator 30A

-pakiet 3s 2200mAh 25C

-śmigło APC 8x4 lub Master 8,3x5

-odbiornik Assan 2,4GHz do polatania koło nogi, a na dalsze loty Corona 8CH Synteza z RSSI

 

FPV

-zasilanie 3s 800mAh 20C

-nadajnik 800mW 1,3GHz

-OSD Remzibi

-kamera HD Aiptek (waga: 160g)

-kamera CCD Panasonic 480linii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model ze styropianu kosztował by 70zł. Ale to jest EPP, a epp jest drogie (tym bardziej to sprowadzane z Belgi).

Ale popatrz też z drugiej strony. Easy Star jest o 12cm mniejszy i kosztuje 50zł więcej. Fakt że jest ładniejszy i bardziej aerodynamiczny ale juz nie jest tak pojemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czołem!

 

I jak tam? Miał miejsce oblot?

 

Mogę mieć do Ciebie Dawid małą prośbę? Możesz walnąć kilka fotek i jakiś skromny opis sposobu mocowania płata z przodu modelu? Znaczy się - od strony natarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety oblotu nie było, bo zawsze jak coś sobie zaplanuje to się musi pogoda popsuć :evil: Dzisiaj cały czas albo padało albo wiało.

 

Oczywiście zrobię fotki mocowania płata ale to jutro, bo dzisiaj już nie dam rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hehe, nie czekając na fotki zrobiłem swoje mocowanie ;) Wyszło nawet nieźle. U mnie można założyć śmigło nawet 11'', a gdyby silnik był 7 mm wyżej to weszłoby nawet 13 :) Oczywiście zakres śmigieł jakie będę stosował to 9x6, 10x5 oraz 11x5,5.

 

Widać, ze w nowej wersji modelu przeprojektowana została wręga która siedzi w kadłubie. opiera się także o boczki. Ta w starej wersji jest po prostu wklejona pomiędzy ścianki kabiny.

 

Dawid, nie napisałeś jaki masz pakiet i czy ciężko to wyważyć. W moim przypadku, przy pakiecie 4000mah 3s zastanawiam się czy nie dać serw od ogona gdzieś z tyłu. Nie wiem tylko jak poprowadzić popychacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet zasilający model to 3s 2200mah ale jak bym miał to wsadził bym tak bez problemu 5000mAh :)

Co do wyważenia to ja muszę dać pakiet od RC i FPV na sam dziób modelu żeby go wyważyć (jeśli latam bez kamery HD a jeśli z kamerą która waży 160g to pakiet idzie na odległość około 5-7cm od końca wnęki.)

Jeśli masz pakiet 3s 4000mah to nie będziesz miał problemów z wyważeniem. Serwa ja mam około 5cm od spływu skrzydła.

 

A tak poza tym to godzinę temu był oblot :P Model ładnie sunie po niebie. Idealne wyważenie w moim przypadku to 60mm od natarcia. Trzeba jednak dać spory skłon silnik. Ja dałem podkładki o łącznej grubości 9mm więc sporo.

 

EDIT: W moim przypadku wchodzi śmigło 11" i jest jeszcze milimetr luzu :)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobawiłem się w lakiernika i model dostał trochę kolorków. Malowałem tradycyjnie farbami nitro pistoletem do malowania samochodów.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Trochę zdjęcia nie oddają rzeczywistych kolorów. Spód kadłuba i pasy na skrzydłach są złote, oryginalny lakier Nissana 350Z :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.