Jump to content

Niepokojące ładowanie - klips esky 1800 mah


Robert.

Recommended Posts

Witam. Zakupiłem ostatnio klips na świece żarową marki esky z akumulatorkiem 1800 mah. Postanowiłem go naładować i podłączyłem go po sharka 10 ustawiąjąc prąd 0.5A. Po dość długiej nieobecności poszedłem sprawdzić w mojej modelarni ile ładowarka wbiła do "żarki". Okazało się, że ładowanie ciągle trwało i zegar pokazywał w tej chwili ponad 5000 mah doładowanego prądu..... Napięcie na akumulatorze było stadardowe około 1.4V, był on ciepły, ale niegorący. Po rozłączeniu i przestygnięciu akumulatora ustawiłem na rozładowywanie i wyszło z akumulatora około 1500 mah. Ponownie go ładowałem i sytuacja się powtórzyła - doładowała ponad 4000 mah i rozłączyłem. Czym to może być spowodowane? Jak temu zaradzić?

Link to comment
Share on other sites

Jak napisał kolega lordg90, przy małym prądzie ładowania akumulator nadmiar ładunku zamienia w ciepło bez szkody dla siebie (wykorzystują to ładowarki naścienne bez kontroli ładowania, za to z malutkim zazwyczaj 150-300 mA prądem i czasem ładowania 10-15h).

Aby nie przeładowywać akumulatora ustaw prąd ładowania 1C (1800 mA) lub ograniczenie "władowanego" do aku ładunku do pojemności znamionowej, wtedy ładowarka będzie działać ok.

Nie zaszkodzi podłączyć czujnik temperatury, zwłaszcza przy dużych prądach ładowania, ustawiony na ok 40-45*C

 

Edit. A, i sprawdź jak masz ustawiony "DeltaPeak" w ładowarce.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.