Jump to content

Zapraszamy do walki


wdowi

Recommended Posts

Witamy!

 

Na forum, zauważa się coraz większą liczbę osób budujących modele aircombat. Niestety nie widać was na zawodach. Nie bójcie się brać czynnego udziału w zawodach. Nic innego nie pozwala na podwyższanie swoich umiejętności. Tylko uczestnictwo w zawodach uprawnia was do nazywania siebie pilotami aircombat a swoje modele, modelami aircombat. Piszę to aby zachęcić was do udziału w rywalizacji. Jest to jedna z najlepszych konkurencji modelarskich która weryfikuje własne umiejętności i pozwala je w krótkim czasie podnosić. W związku z zastosowaniem restrykcyjnego regulaminu, który nader wszystko przedkłada bezpieczeństwo. Pozwala na szkolenie bezpiecznego latania wszelkiego rodzaju modelami. Znamy z autopsji przypadki pilotów RC którzy latając swoimi modelami potrafią ignorować wszelkie zasady bezpieczeństwa. Wędrują za modelem zamiast nim sterować w taki sposób aby ON latał tam gdzie MY chcemy a nie gdzie on poleci. Inny przypadek to latanie "wokół głowy" jest to niebezpieczne dla innych osób i mienia . Takich zachowań skutecznie oducza uczestnictwo w zawodach aircombat. Masz model aircombat zgłoś się nazawody zweryfikuj swoje umiejętności!

Link to comment
Share on other sites

Wędrują za modelem zamiast nim sterować w taki sposób aby ON latał tam gdzie MY chcemy a nie gdzie on poleci. Inny przypadek to latanie "wokół głowy" jest to niebezpieczne dla innych osób i mienia .

Wiesz ilu walczy właśnie z tym. Jeszcze ich namawiasz do walki między sobą? :D

Oczywiście, że żartuję bo w pełni popieram udział w zawodach przynajmniej w tych, które się odbywają stosunkowo blisko a jak budżet pozwoli to i w dalszych. Początkowo faktycznie komuś może być żal modelu ale później to przechodzi. Z drugiej strony jak się czyta ile celów naziemnych (kretów) zalicza pierwszy model ESA, lepiej to robić na zawodach. Tam naprawdę z tego nikt się nie śmieje bo nawet najlepszym to się zdarza.

Link to comment
Share on other sites

Masz daleko na zawody to szukaj pilotów w swojej okolicy.

Szwedzi mają doskonały poziom sportowy w aircombacie a zobaczcie ich zawody .Cztery osoby to już zawody ,byleby spełnić regulamin.

Gdyby wszyscy Szwedzi chcieli startować w rozgrywkach ogólnokrajowych to przy rozległości tego kraju byłyby pewnie jedne lub dwa.

Róbmy więcej imprez lokalnych.

Link to comment
Share on other sites

Radom to nie Wrocław. Mało nas jest i niewielu ciągnie do kombata. Nawet sklepu modelarskiego nie ma - te co były, splajtowały z braku ruchu. Ale są niedaleko Starachowice, Góra Kalwaria, Warszawa, Myślę, że się to powoli rozkręci. Jak się zadomowimy na nowym lotnisku, to może i u nas coś ruszy. Na razie łapiemy orient w jaki sposób coś zorganizować. Najprędzej zaczniemy chyba od ESA.

Link to comment
Share on other sites

Nie o Was myślałem bo jakbyś tylko coś przebąknąl o zawodach to dam głowę że masz co najmniej 14 zawodników na starcie.

Myślałem o kolegach mieszkających na północ od Warszawy ,od Szczecina po Białystok.

Może byłoby zasadne zebrać na forum np w tym wątku, informację gdzie są modelarze latający modelami spełniającymi wymogi ACES.

Potem zrobilibyśmy mapkę i to może zachęciłoby kolegów do odbywania lotów bojowych.

Najważniejsze jest ubezpieczenie OC i bezpieczne pole lotów.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie. Przecież trzeba przed zawodami lotnisko wypróbować. My jesteśmy w trakcie przegrupowania i szykowania nowego lądowiska. Na razie jest jeszcze surowe ale pomału pracujemy nad tym.

Link to comment
Share on other sites

Japim powinien trochę popracować nad stroną ACES (w końcu jest administratorem i odznaki ma admina) bo aż mnie odrzuca i tylko forum przeglądam. Tam powinna być lista pilotów ACES, ich krótkie opisy. Wiadomo by było kto lata i gdzie w Polsce i kto jest rasowym pilotem aircombat (ja wiem, ale inni zainteresowani nie)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.