Jump to content

TooM

Modelarz
 • Content Count

  865
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Good

About TooM

 • Birthday 09/13/1953

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wrocław
 • Imię
  Marian

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mi chodziło o przewyższenie ( do pracy jeżdżę węższą ścieżką ) a że to nie dla " anfangera" świadczył fakt spotkania ratownika cucącego włoskiego rowerzystę lat ok 40.Ludziom się zdaje że tak z za biurka można wjechać ścieżką do schroniska na 2500 m bo jest dla początkujących.
 2. A w górach pod koniec lipca leżał sobie śnieg no i miejscowi twierdzą że to ścieżka dla początkujących ,chyba że z gatunku Jarka
 3. Mam pokrywę od 25 la ale bez iglicy ,jak się przyda jest twoja za free.

  Komplet można kupić w riku

  https://riku.pl/towar/p/id/83/kontekst/4444/

  1. Mirek01

   Mirek01

   Witaj,

   dzięki , z chęcią skorzystam :) , może przynajmniej za przesyłkę mnie obciążysz ? 

  2. TooM

   TooM

   Przyślij  smsem adres

   Marian tel 501418992

  3. Mirek01

   Mirek01

   Witaj , przesyłka dotarła w super stanie .

   Bardzo Dziękuje :)

 4. Marku czytaj ze zrozumieniem.Klientem był on sam ,naprawiał auto własnej żony ,sam nim jeździł i woził własne dzieci . O te dzieci i córkę Tadek się wściekł bo że tuman się zabije to trudno.
 5. Trytytki mają moc. Nasz kolega znany ortodoks jeżdzi Polonezem .Tak sobie jeździł aż przyjechał z Warszawy na zawody w Poznaniu z urwanym tłumikiem .Owinął był rury blachą z jedynie słusznej puszki złotego napoju ,ściągnął toto trytytkami no i wrócił do domu . Tydzień później były zawody w Fano (Włochy środkowe) no to modele poszykował i pojechał ,wrócił a na następnych zawodach spytany czy dojechał z Poznania do Warszawy machnął ręka i oznajmił że wczoraj naprawił tłumik. Ile zrobił kilometrów na trytytkach i puszce piwa to tylko on wie .No i niech ktoś mi powie że PA6.6 jest liche . P.S. Zięć mojego przyjaciela Tadka zespawał a własciwie zesmarkał w żony samochodzie drążek kierowniczy z dwóch kawałków .Tadek mało nie dostał zawału . Rzecz miała miejsce w AUTORYZOWANYM warsztacie który zięć prowadzi.
 6. Pikny jest ale jeśli możesz to powiększ skrzydła. Próbowałem polatać SE5A o identycznych parametrach (1,2kg /20 dcm2) bez dolnego skrzydła i była to latająca cegła a lądowanie wyglądało za każdy razem jak upadek. Natomiast przy 25 dcm2 była to inna bajka
 7. Andrzej,nie ma takie potrzebny bo koledzy z aircombata teraz to już nawet nie zwracają uwagi że to kobieta ich leje. Przez ostatnio 4 lata tylko raz nie wyszła do finału w WWII. Poza tym z wykształcenia to pani inżynier. Darek,moja żona mimo że lata to też lubi spytać po co ci następne silnik więc nastwiłem się na jedną markę. Na końcu filmu bezcenna radość.Dla takich chwil warto robić modele pod kombatową rozwałkę ?
 8. Jakbyś Przemek popełnił formę to bym był zainteresowany że względów sentymentalnych.Piotrek latał Jaskółkami. Hien to Marcin jaskółka
 9. Ja to mam odwrotny problem. Co prawda Alina już nie startuje w zawodach ale dalej wierci dziurę w brzuchu a to jakaś dwupłacik byś mi zrobił, a kiedy pmalujesz mi mojego ścigacza(ma na myśli skrzyżownie extry z myśliwcem, taką spalinę coś 1,35 rozpietości).Szybowce tylko ją nie ciągną. Wszystko to trzeba pogodzić jeszcze z remontem jachtu bo jak tu spedzać wakacje - na brzegu a nie na morzu?., Tak mam od 47 lat, modele, żagle,kajaki,kamper no i NARTY. Nie da rady się nudzić zwłaszcza że pracuję swoimi rączkami na swój chlebek z szynką. P.S.Nie jest tak że wszystko sam zasuwam o nie, bo i formę wtryskową złoży,żagle przeszyje czy meble do łódki wytnie. Czasem się tylko zastanawiam może by tak na jakąś emeryturkę, walnąć się na pokładzie i nic nie robić cały tydzień bo dłużej to bym zdechł z nudów.
 10. Kluczowe jest tu ciśnienie.Igor z Mołdawią daje zwykły worek i 6 atmosfer.Od środka kadłub dość obrzydliwy ale z zewnątrz zero pęcherzy nawet na wąskch zakamarkach.Mam jeden z jego kadłubów i jak się ogarnę wrzucę zdjęcia.
 11. No ostre krawędzie dobry jest rowing węglowy bo chłonie dobrze żywice, areosil jest twardszy od mikrobalonu. Czy mając takie wejście nie myślałeś o napompowaniu worka wewnątrz. Patryk Sokol używa Pvc a Igor z Mołdawii zwykłego worka godząc się na pewne załamana.Ja kadłubów jeszcze tak nie sklejałem ale robiłem brewki do aut pompując zwykłą dętkę rowerową(pompowaną do 5-6 atmosfer) .Mam zakupione balony takie jak Patryk żeby wypróbować na Tenzanie, jak zrobię podzielę się technologią P.s żywicę powinno się dawać pod tkaninę,matę czy rowing bez względu czy to model czy duży jacht i nie ma znaczenia czy to robisz w forme czy na zewnątrz i potem obracasz
 12. Jak nie było jeszcze WWI Esa dla zabawy popełniłem takiego z epp i statecznik poziomy był ok, musiałem jednak powiększyć pionowy. Życie udanego oblotu
 13. Jarek, no znów mi pomogłeś właśnie wróciłem z pracy, a leje u nas jak cholera, no i hamulce mniej piszcza po opisanej regulacji. Rower to BMC a ten co nie piszczy to unibike z hamulcami. hydraulicznymi. Shimano mt 200. Natomiast olej na tarczy wprowadził mnie dziś w stan przemyśleń filozoficznych.Czy rowerzysta jest wtedy kotem Schroedingera a może krople na tarczy są makroskopową wizualizacją fali pilotującej.W końcu taki rowerzysta dopiero jak przydzwoni w mur będzie wiedział czy jest żywy czy martwy. Czyli to pomiar za pomocą muru określi jego stan.? Zadziałała tu moja jak to mawia miściu Daukszewicz "nadwyobraźnia"
 14. Mi piszczenie nie przeszkadza tylko chciałem się rozeznać czy to nie jest wada np luz mocowania klockow jak w aucie ponieważ w drugie rowerem nie mam tego zjawiska. Olejem Pawle to chyba tylko święconym lub diamentową pastą co mi kiedyś sprzedałeś ale to pewnie z uwagi na zapach.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.