Skocz do zawartości

Zastępcze łącze internetowe


Patryk Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Czołgiem!

 

Chodzi mi po głowie problem niskiej stabilności łącza mojego wspaniałego Orange Freedom.

Problem polega na tym, ze moje połączenie co jakiś czas (od 15 minut, do 24h po postawieniu, absolutnie bez reguły) się resetuje.

Skutkuje to to około 5 minutową przerwą w dostępie do internetu. Do tej pory było mi to całkiem obojętne, bo co mi tam mogę poczekać.

Problem jednak zaczął się gdy zająłem się grą na Forexie. 5 minut niby niewiele, ale zawsze tam 10-20zl zysku potrafi obciąć, co mi się już 2 razy zdarzyło.

Pomysłem na rozwiązanie tego jest podłączenie komórki jako modemu, co mi gwarantuje dostęp do sieci. Jakkolwiek chciałbym znaleźć jakiś programik który zapewni mi, że wszystko będzie działać w ten sposób, że póki łącze ADSL by działało to dane byłby by przesyłane po tym łączu, lecz po wykryciu problemów z ADSL od razu zaczynałoby przesyłać dane po komórkowym GPRSie.

Da się takie coś w ogóle wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To że łącze się resetuje to jest normalne, kończy się okres dzierżawy danego adresu IP, czy jakoś tak, i łącze jest resetowane. Ale powinno sie to dziać raz na około 24 godziny (czy jakoś tak), a nie co 15 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że łącze się resetuje to jest normalne, kończy się okres dzierżawy danego adresu IP, czy jakoś tak, i łącze jest resetowane. Ale powinno sie to dziać raz na około 24 godziny (czy jakoś tak), a nie co 15 minut :)

Widzisz, u mnie to jest takie nieco losowe.

Czasem wybrane porty brakuje, czasem transfer siada do modemowych prędkości.

Ach, jak to się człowiek czuje wtedy jak młody, gdy mu się fotki wczytują jak za czasów gdy siedział na modemie.

Jakkolwiek nostalgia, nostalgią przeciwdziałać w takich przypadkach trzeba ;)

 

 

powodzenia na gieldzie :lol:

Sarkazm wyczuwam? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie!

Nie unikniesz jednak przerwy.

Wykonasz to na np: debianie - odsylam do google.pl

 

 

Prosciej jednak znalezc rozwiazanie obecnego problemu.

Czy w telefonie komorkowym rowniez tracisz zasieg?

Sprawdzales na innym kompie czy polaczenie jest zrywane?

Orange freedom masz na modemie usb czy routerku jakims?

 

Jakim programem laczysz sie z siecia? Oryginalna aplikacja Orange?

Zerknij na strone aplikacje.tk

Zaktualizuj oprogramowanie do najnowszej wersji albo uzyj alternatywnego oprogramowania

dostepnego na w/w stronie.

 

Masz pytania? Pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup porządny ruterek ADSL co stawią sie 30 sekund i gotowe !

 

@alenik możesz rozwinąc myśl o debiane !

 

Właśnie postawiłem dwa serwerki jeden na debianie do squida i guadiana drugi na ubuntu 10 64bit serwer www itp. :)

 

PS. mam też routerka na FreeBSD i jak poleci łącze (reser modemu) to też nie ma neta przez 1-2 minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiamy prosty routerek, a wrazie braku jednego lacza prosty skrypt przelancza nas na drugie lacze.

 

Wykorzystuje ta metode majac dwa lacza, DSL oraz DSL SME (VPN) - takie rozwiazanie jest wymagane do podtrzymania stalej komunikacji aplikacji klienckich z baza.

 

Przerwa trwa okolo 20 sekund. No i niestety wymagane jest ponowne uruchomienie aplikacji klienckiej ktora zrywa sesje z baza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystkie możliwości wyeliminowałem, została tylko jakość łącza (testowałem różne routery, różne kompy, modemy, etc). Molestowanie serwisantów też nie przynosi efektów, bo przychodzą sprawdzają, że "działa" i nic nie poprawiają.

 

Generalnie rozwiązanie muszę mieć pod Windę, bo Linux mi się tu nie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.