Skocz do zawartości

Konstrukcja pierwszego statku :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich modelarzy jestem tutaj poraz pierwszy i jest to mój pierwszy post,dziekuje adminom i moderatorom za uprawnienia,interesuje sie statkami i samolotami,w wieku 17 lat zrobiłem pierwszy model zwykłego prostego statka o nie wielkich wymiarach i przy uzyciu starej aparatury,teraz buduje model znacznie wiekszy który ma długosc 138 cm nie wiem jak sie do tego dobrze zabrac i jak to zrobic jak najlepiej ,na dzien dzisiejszy wyglada to tak: http://img638.imageshack.us/i/p1120290.jpg/ jest to zwykła prosta konstrukcja,czy ktos moze pomóc w jaki sposób zrobic szkielet statka? jakimi narzędziami,jakim materiałem itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już, to "statku" :)

Zawsze warto najpierw wiedzieć co się chce zbudować, zatem zaczynamy budowę od wyszukania wszelkich planów i informacji pomocnych w budowie, lub zaplanowanie własnej konstrukcji, jeżeli umiemy ją zaprojektować.

Z tego etapu mamy bardzo proste przełożenie na faktyczne wyniki.

 

Na żywioł, to można składać stateczki z kartki papieru i to nie mam na myśli tych drukowanych w "MM". :mrgreen:

 

Materiał jest sprawą w zasadzie wyłacznie budowniczego. Można robić nawet i z betonu, jeżeli wie się jak.

 

Tobie proponowałbym zrobić najpierw kopyto ze styropianu i laminatową formę.

Raz, że będziesz na własne oczy widział jaki będzie twój model, dwa - konstrukcja będzie lekka i wodoszczelna. Trzy - nauczysz się nowej technologii.

 

Nie mniej zacznij od wyszukania w sieci planów konstrukcji dla początkujących.

Parę osób też przerabiało na RC papierowe modele z Modelarza lub innych tego typu publikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konkretnie za "statek" ma być ? Motorówka, żaglówka, pancernik czy co innego ?

 

Od tego należy zacząć. Model proponowany przez krzyśka to bardzo prosta i wdzięczna konstrukcja, rozważ ją.

 

Jeżeli decydować miałbyś się na styropian + laminat to tylko w wersji traconego styropianu czyli kształt z styropianu oklada się żywicą [epoksydową koniecznie] i tkaniną szklaną, potem się to szpachluje, gładzi, lakieruje itd.

 

Następnie wlewa się do środka rozpuszczalnik. Dobrze jest wkleić wręgę dodatkową na dziobie aby po wlaniu rozpuszczalnika dziob posiadał styropianowe wypełnienie - nie zatonie.

 

Robienie kopyta, formy itd to troche gruba robota jak na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm jeszcze sam nie wiem co to bedzie za statek,chciałem zrobic cos bojowego moze jakas motorówka bojowa,zaczne od budowy szkieletu zobacze jak mi to wyjdzie,i jeszcze takie pytanko taki szkielet jak np tu:http://marek.aplus.pl/strona/monika.htm jakim klejem te elementy posklejac ? i jaki to jest klej? czy klej super glue moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie znam się na modelarstwie szkutniczym i nie będę się wypowiadał czy te wręgi są dobre, za duże czy za małe. Jedno natomiast wiem na pewno-panel podłogowy :shock: nie jest tutaj dobrym materiałem. Zastanawiałeś się jaka masa będzie tej łódki???? Jak koledzy proponowali wcześniej, poszukaj forum typowo szkutniczego i czytaj,przeglądaj i jeszcze raz czytaj. Znajdziesz wszystko-od materiałów jakich użyć do budowy po metody i sposoby wykonania.

PS.Zmniejszaj trochę zdjęcia bo ładują się koszmarnie długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie jestem co prawda super obeznany jeśli chodzi o modele pływające (kiedyś zrobiłem jedną łódkę) ale wracając do materiałów to te co użyłeś to są naprawdę troch za grube. Proponował bym użyć cieńszej sklejki jest która jest równie wytrzymała. Oczywiście moge się mylić więc jeśli coś to proszę o porowe.

 

P.S

Wręgi powinny być raczej w środku puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.