Jump to content

Gdzie najtańsza balsa ?? I NIETYPOWE WYMIARY DESEK ?


ppompka

Recommended Posts

Posted

Mam takie pytanko jak w temacie. W jakim sklepie internetowym dostanę najtańsza balsę i listwy balsowe, oraz najlepiej jakąś tanią folię. Macie swoje jakieś wybrane sklepy do kupowania balsy po niskiej cenie ?

Posted

folie to w hobbyking.com

 

a balse ja zawsze zamawiam w modele.sklep.pl ceny niskie dosyc ... w porownaniu do innych internetowych

 

jednak specjalnie po tanią balse jeżdze co roku na targi do pragi :P

Posted

jednak specjalnie po tanią balse jeżdze co roku na targi do pragi

Kurcze teroche za daleko. Folii niechciałbym ściągać z HC ale jeszcze pomyślę.

Posted

a balse ja zawsze zamawiam w modele.sklep.pl ceny niskie dosyc ... w porownaniu do innych internetowych

A nigdy nie przyszła ci połmana czy cos w tym stylu ?? Bo ja zamawiałbym tylko 2x 1i 1,5mm oraz 1x 4mm no i z 10 listew 4x4.cdeobrze pakują przesyłki??
Posted

a balse ja zawsze zamawiam w modele.sklep.pl ceny niskie dosyc ... w porownaniu do innych internetowych

A nigdy nie przyszła ci połmana czy cos w tym stylu ?? Bo ja zamawiałbym tylko 2x 1i 1,5mm oraz 1x 4mm no i z 10 listew 4x4.cdeobrze pakują przesyłki??

 

 

Bardzo dobrze i starranie pakują ;) zamawaiłem pare razy

Posted

zamawialem z modele.sklep i nie miałem problemów ;) gorzej było oczywiście z gatunkiem, bo wypadały różnie. ale póki nie było balsowego kryzysu to nawet lekkie sztuki można było dostać.

Posted

a balse ja zawsze zamawiam w modele.sklep.pl ceny niskie dosyc ... w porownaniu do innych internetowych

A nigdy nie przyszła ci połmana czy cos w tym stylu ?? Bo ja zamawiałbym tylko 2x 1i 1,5mm oraz 1x 4mm no i z 10 listew 4x4.cdeobrze pakują przesyłki??

Ta balsa z nazwy II gatunek może przyjść połamana. Raz gdy kupiłem balsa była super, bez uszkodzeń. Za drugim razem trochę gorzej. Na niektórych deskach było pęknięcie wzdłuż. Według mnie opłaca się ją kupować, ponieważ nawet z tych połamanych desek można spokojnie wyciąć sporo części.

Posted

a balse ja zawsze zamawiam w modele.sklep.pl ceny niskie dosyc ... w porownaniu do innych internetowych

A nigdy nie przyszła ci połmana czy cos w tym stylu ?? Bo ja zamawiałbym tylko 2x 1i 1,5mm oraz 1x 4mm no i z 10 listew 4x4.cdeobrze pakują przesyłki??

z modele.sklep czesto zamawialem przez internet i wszystko bylo dobrze i czesto jeździl po nie kolega ( przy okazji jak byl we wroclawiu) z modelemax.pl to samo

 

a do Pragi sam jeździlem :P

  • 2 weeks later...
Posted

Zmieniłem temat. Czy dostane gdzies nietypowe rozmiary balsy? Potrzebna mi jest 1000x powyżej 112mm czyli np 1000x120 czy 1000x150. czy dostane gdzies takie rozmiary balsy? zrobiłem kałub pod laser i sie okazało że boczek kałuba ma wiecej jak 100mm wysokości, Przerabianie to tak jak robienie 2go kadłuba. Chyba że inny materiał który nadawałby sie na kadłub. Balsosklejka nie wchodzi w grę poniewaz o grubosci 2mm ma w rzeczywistosci ~1,6,a 3mm ~2,6

Guest Anonymous
Posted

Nie możesz połączyć 2 desek?

W większości modeli większej skali widzę takie rozwiązania.

 

Edycja:

Przykładowy sposób rozwiązania kolegi MASK:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Posted

To bym musiał doklejać niecałe 1,5cm. Jak nie znajdę takiej balsy to usiąde z rana do komputera i może do wieczorka zrobie cały kałub na nowo. Bo raczej nie widzę sensu przerabiania ponieważ bez zmian zostaną jedynie 3 elementy. A do zmian wchodzą przeróbki ażurów przesunięcia zamków itp.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.