Skocz do zawartości

Piknik Lotniczy Kraków 26-27.06


tom000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Byłem ci ja na Pikniku i już wróciłem. A co zobaczyłem, na kliszę wrzuciłem i na forum zamieściłem. :lol: Będzie troszkę inaczej, niż to wcześniej bywało, ale może tez ciekawie...

Dla chcących kształcić się na pilotów, swoje stoisko otworzyła uczelnia to umożliwiająca:

 

Dołączona grafika

 

Pokazując na stoisku także model latający:

 

Dołączona grafika

 

No i oczywiście była moc nieprzebrana najrozmaitszych "letadelek". Ot chociażby i takie:

 

Dołączona grafika

 

Dla mniej wymagających były takie:

 

Dołączona grafika

 

Jak ktoś sobie tylko chciałby popatrzeć na "modele" samolotów - też mógłby:

 

Dołączona grafika

 

Dla bardziej wymagających "modelarzy" - proszę bardzo:

 

Dołączona grafika

 

Jeśli ktoś miałby ochote wykonać krok pierwszy w lataniu "szmatowym", też mógłby:

 

Dołączona grafika

 

Ale były też i prawdziwe sklepy modelarskie, które z dużym zainteresowaniem pod kątem styropianowych latających miniaturek przeglądał towarzyszący mi Arek - Rapier, główny mod w dziale takich modeli, ale na innym forum:

 

Dołączona grafika

 

Był też nasz , jakże często niezastąpiony w nagłej potrzebie - sklepik z Dwernickiego:

 

Dołączona grafika

 

który Arek też posprawdzał:

 

Dołączona grafika

a nawet uczestniczył w ocenie "zdatności do lotu" miniaturki Cessny sterowanej już radyjkiem 2,4 G:

 

Dołączona grafika

 

Latało toto całkiem, całkiem i aby jeszcze było ciut większe i miało lotki, to kto wie, czy bym się na coś takiego nie skusił...

 

Ale były też i "sprzęty pływające" i coś dla miłośników zwierząt futerkowych ...:

 

Dołączona grafika

 

Żabki całkiem prawdziwie pływały wiosłując odnóżami. Kotki miałczały i pieski szczekały...

Można było sobie też sprawić bardziej wyszukany latawiec, jak ten chociażby:

 

Dołączona grafika

 

Dla miłośników uzbrojenia ręcznego też było w czym wybierać:

 

Dołączona grafika

 

a i osoby szykające wysublimowanej "rozrywki" także dla siebie mogły coś znaleźć:

 

Dołączona grafika

 

No i dla zgłodniałych coś się znalazło:

 

Dołączona grafika

 

A skoro głodnemu chleb na myśli, to i "zaprzyjaźniona" armia byłego Wielkiego Brata pożywić się tu mogła:

 

Dołączona grafika

 

I na prawdę smakował ten chlebuś z tradycyjnym smalczykiem:

 

Dołączona grafika

 

A na biwaku tej "wielikoj, niepabiedimoj armii sowietskowo sajuza" można było zauważyć jakże wrogi, w myśl obowiązującego u nas aktualnie prawa, namacalny w przenośni i dosłownie, symbol propagujący komunizm, w najczystszej, jeśli tak można powiedzieć - postaci:

 

Dołączona grafika

 

i co najgorsze, o zgrozo... nikomu, ale to zupełnie nikomu on nie przeszkadzał...

 

Tuż pod bokiem zagościła wroga armia:

 

Dołączona grafika

 

szykująca się do uderzenia na Polskę mocarną, potężną z ogromną armią z ułanami na swych dzielnych konikach i wyposażoną w taki m.in. sprzęt:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I jak tu można było zwyciężyć takiego wroga?:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Niektóre sprzęty trochę odmawiały poosłuszeństwa i trzeba je było popychać. Nawet przy pomocy szkockich regimentów:

 

Dołączona grafika

 

A tyły też się przemieszczały na z góry zaplanowane pozycje:

 

Dołączona grafika

 

I tylko dzielne "miedsiestry" ze szpitala polowego nie bardzo wiedziały, co zrobić z zakrwawionymi bandażami:

 

Dołączona grafika

 

A latające samoloty na tym pikniku też były:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Niezawodny i jak zawsze "szaleńczy" Pan Litwin czyli Jurgis Kairys

i trochę zawsze mnie interesujących "staroci":

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tym razem dwa "szufoloty":

 

Dołączona grafika

 

I tyla na razie, może jutro też tam będę i znowu coś napstrykam. Wiem, że o wiele więcej i zdecydowanie lepszych fotek ma nasz Arek i mam nadzieję, że też je tutaj zamieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie dzisiaj było, nawet RWD-5 miał swoje 5 minut (no może trocę więcej). :lol:

Według mnie najlepszy był Robert Kowalik w swojej Extrze 300. A co do miejscówki to chyba najlepiej jest zaraz przy pasie startowym (najwięcej akrobacji było nad pasem). Był nawet lot modelu RC - RWD 10 :D .

A jak wasze wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ta górka wyłącznie dla VIPów i fotoreporterów?

Czy zwykłe ludzie takie jak ja mogą tam przebywać?

 

W zeszłym roku byłem od strony muzeum, to pomimo błota po kostki i względnego tłumu ludzi to co się tam działo to jakaś porażka. Nawet jak się już dopchałem do bramki to prawie cały widok na pas zasłaniały Piperki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście niski przelot Fox'a na plecach? To dopiero coś. Trzeba niesamowicie umieć gospodarować energią, bo silnik nie wyciągnie - po prostu go nie ma! Dla mnie to był szok.

Rok temu u mnie to dopiero zrobił niski przelot :D Ogromne hektary bez ani jednego drzewka.

 

A najgorsze jest to że nie zdążyłem dojechać na czas i oglądałem oddalony o 1500m :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wróciłem :D

 

Krótko i zwięźle.

 

Szufa pięknie latał, Jurgis świr, Bronco robiło beczki :D miazga! Makula też pięknie wywijał swoim Foxem ale muzyka do akrobacji już mi się dawno znudziła :)

Harvard Mk IV i Dragon Rapide pokazały efektowne niskie przeloty.

 

Po południu pojawiło się 7 biało czerwonych Iskier. Zrobili 2 przeloty i odlecieli.

 

Słonko opaliło mi pół twarzy, ludzi tłumy! Pogoda piękna. Upału nie było, lekki orzeźwiający wiaterek.

 

edit: Mam około 100 filmików :) Jak tylko uda mi się z tego sklecić coś ciekawego to się pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udany piknik, jestem pod wielkim wrażeniem. Niestety byłem tylko kilka godzin, ale nakręciłem kilka filmików:

 

Przelatujące iskry:

[vimeo]

[/vimeo]

 

Jurgis Kairys su 26

 

grupa akrobacyjna zelazni

 

OV-10 Bronco

 

Mały heli:

 

Model rc:

 

zelazne:

 

rwd 5:

 

http://vimeo.com/mizuu/videos

 

Zdjęcia:

http://picasaweb.google.com/Mmcree/PiknikLotniczyKrakow2010#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.