Skocz do zawartości

Sinlik benzynowy (jaki jest najmniejszy).


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

 

Poszukuję odpowiedzi na pytanie jaki obecnie jest dostępny najmniejszy silnik benzynowy (na bezołowiową zmieszaną z olejem) I ewentualnie jaka jest jego cena... :roll:

 

Chciałbym spróbować swoich sił z modelami spalinowymi a przy klasycznych samozapłonowych/żarowych itd. koszta mnie przerażają (ok. 50zł za 5l bańke paliwa)...

 

 

Pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Narazie nie mam zamiaru niczego nigdzie wpychać, pytałem się tylko jaka jest najmniejsza pojemność silnika, ale jeśli to jest 25ccm to nie ma mowy żeby od takiego potworka zaczął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem silniki benzynowe mają uzasadnienie od 50 ccm.

Do tej granicy tylko żarowe - mają lepszy stosunek mocy do masy.

Ta cena paliwa tu można dyskutować czy 50 pln za 5 litrów to dużo.

Wypal przez sezon te 5 l w powietrzu na małej pojemności (a od takiej będziesz chyba zaczynał) wcześniej "zwietrzeje" niz się skończy bańka :wink:

Cena paliwa wcale nie jest tak znaczna w dużych modelach - tam koszty są w całkiem innych "miejscach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koszt benzyny jest tańszy przy silnikach benzynowych w porównaniu do silników żarowych, ale za to cena silnika to ponad 1000zł :roll: Jeśli cie stać na taki silnik to prosze bardzo. Mnie nie stać więc robie modele z silnikeim żarowym. I jeszcze pomyśl o kosztach włożonych w model :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do pytania to najmniejsza jest przerobka super tigre'a 15cm3. Mam na mysli komercyjnie dostepne. Kiedys produkowano nawet malenstwa 6 lub 8cm3.

 

Z armandem sie w 100% zgadzam. Chcialem do niedawna 26 mvvsa, lecz zdecyduje sie na cos wiekszego. Na co? Tego do konca nie jestem pewny, ale mysle o minimum 80cm3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Być może 15cm3 Webra jest najmniejszym seryjnym silnikiem benzynowym:

Który przy tej wadze (dolicz zapłon, pakiet, tłumik) nada sie najwyżej do piperków i innej masci trenerków. Jak by nie było jes to jakaś alternatywa dla osób które nie potrzebuja dużych mocy przy extremalnie niskiej wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszy Benzyniak jaki znam to 2 cm? - tylko jedna sprawa- ciezko go dostac

....mam go , nazywa sie SYNCHRO (USA) i ma zintegrowany przerywacz i mini /micro swiece iskrowa ...

Ale mysle ze szczytem Techniki sa jednak 4 suwowe 1 cm? silniki ....

Janek

 

P R Z E P R A S Z A M !! najmniejszy iskrowy to 1 cm? DOOLING !!! wykonany przez Szweda Arne Hende (zmarl przed 2 miesiacami) .........naturalnie mam ten silnik :faja:

C U D T E C H N I K I !!!!!!!!!! a swieca ISKROWA(nie zarowa)-niesamowicie mala !.......

Janek 8)

SYNCHRO -ponizej

synchrosl7.jpg

 

synchroav6.jpg

A to ; DOOLING .61 1 cm? 1/3 wielkosci tego u gory -moge zrobic zdjecie do porownania... z wysokoscia zapalki...

dscn2886zy6.jpg

dscn2891vq4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec Wam odpowiem:

mam wszystkie ktore chcialem miec w dziecinstwie(po przeczytaniu ksiazki SCHIERA) ....ostatnim o ktorym marzylem byl AERO.35 Inline ten Motor mial uwienczyc moje zbieractwo ...jak dobrze pojdzie to bede go mial ...

A tak, to juz tylko dopracowuje moja kolekcje -oczywiscie im wiecej sie temu tematowi przygladalem tym wiecej przekonywalem sie ze nie mozna miec W S Z Y S T K I E G O ! ale tez o wszystkim nie marzylem...z tego co mam jestem zadowolony gdy bede mial AERO to moge isc spokojnie spac....

Janek

PS: na pewno bede dalej zbieral te Motorki bo zbierajac tyle lat stwierdzilem ze bez tego nie mozna zyc ...nie pomagaja Helikopterki ,Cessny ,TV,i inne pierdolki bez dlubania w Motorkach zycie jest nudne.... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.