Skocz do zawartości

Trenerek dolnopłat-relacja


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam wszystkim. Chodził za mną ostatnio jakiś balsiany dolnopłat stylu AT-40L. Ale ż racji kosztów balsę sobie odpuściłem. I postanowiłem zrobić swoją zaawansowaną technologią SDS (Sklejka-Depron-Sosna) ;D No i zaczęło się rysowanie, ciecie, pasowanie i jak na razie powstało cos takiego (jeszcze nie oszlifowane, bo cały dzień padało i nie miałem jak kupić papieru sciernego):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

To co na zdjęciach waży około 60g i jest to kadłub do końca kabiny. Dalej będą szły 4 listwy sosnowi i pewnie kilka wręg w środku. W następnym tygodniu będę zamawiał listwy i zabieram się do budowy dalszej części kadłuba i skrzydeł (depronowe konstrukcyjne). Model będzie miał podwozie z tylnym kółkiem.

 

Prawie bym zapomniał podać danych:

Rozpiętość : 900mm

Długość : 730mm

Pow. skrzydeł : 14dm2

 

Wyposażenie :

E-max cf2822 + TP 10x4,7 SF

Regiel TP 20A

Akku 1300 mAh Turnigy

2x serwo TG9 9g

2x serwo Tp-90

 

Mam nadzieję że w następnym tygodni uda zrobić mi się kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (W sumie to nie wiem kogo, ale witam)

Druga część relacji czyli skrzydło i kawałek kadłuba. Najpierw zacząłem od skrzydła. Zrobiłem metodą taką samą jak skrzydło do RWD-5. Nie będę się dużo rozpisywał, daje zdjęcia

Przed zamknięciem:

 

Dołączona grafika

 

I już po złożeniu i sklejeniu obu połówek:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Potem zabrałem się za kadłub. Musiałem niestety zrobić nowy, ponieważ sklejkowy powichrowało. Ostatecznie to czego wymagać od sklejki owocówki. Lecz nowy wyszedł jakiś taki ”niewymiarowy” Zdjęcia tego co ja tutaj zrobiłem do tej pory:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nie mogłem się powstrzymać i musiałem złożyć kadłub ze skrzydłami.

Dołączona grafika

 

Niestety obawiam się problemów z wyważeniem. Które chyba są raczej słuszne ponieważ zrobiłem strasznie krótki przód modelu. Staram się umieszczać wyposażenie mocno z przodu. Co wyjdzie dalej?? Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipol może być w kabince.

Na lipola jest ta półka depronowa z samego przodu i tam mogę go wsadzić. Przy tylniej ścianie kabiny będą serwa, a zaraz za pakietem dam odbiornik.

Silnik można wysunąć na jakiejś przybudówce

Nie pomyslałemem o tym, moze faktycznie zrobie jakiś domek.

A miejsce nad skrzydłami jeszcze wzmocnie. myślałem nad sklejką owocówka bo jeszcze tyle co tutaj to mam materiału.

 

popraw literówkę

I postanowiłam zrobić swoją zaawansowaną technologią SDS

To dlatego że piszę relację w wordzie i pewnie zrobiłem błąd i PPM poprawiłem na formę żeńską. Żebyście zaraz tu nie pomyslei czegoś o mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwetka kadłuba nie pasuje do dolnopłata zrób coś na kształt tego http://www.nastik.pl/imag...T-40Lsklep1.jpg żeby model nie wyglądał dziwacznie

No właśnie próbowałem, wzoraowałem się nawet na ATL'u ale jakos nie wyszło. nie moigę skopiowac tego kształtu. A ma ktos moze jakieś zdjęcie dolnopłata w stylu atl z profilu, tak żeby mozna było obrysować w jakimś programie bok kadłuba??

 

EDIT Nie potrzebuje już rysunków. Zrobie kadłub od mach3. Wygląda fajnie, tak sportowo, więc myslę że bedzie dobrze pasować.Zresztą jak wy myslice ? Będzie pasować ?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza część relacji nieszczęsnego dolnopłata. Wyciąłem części na ostateczna wersję kadłuba. Bedzie to kadłub od modelu mach3. Nie ma co tutaj się zbytnio rozpisywać. Daje zdjęcia.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Stateczniki są wycięte 2 razy z depronu 3mm, ponieważ są do sklejenia i wtedy będę miał gładkie z obu stron, bo 6mm gładkiego deportu nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.