Skocz do zawartości

EGP - Drugi lot w życiu


barman_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie ;)... Modelarstwem zajmuję się już wiele ładnych lat, lecz decyzja o czymś latającym została podjęta jakieś 2 miesiące temu ;)... Poniżej filmik z drugiego lotu w życiu ;) Nie jest to jakieś cudo, ale zawsze można obejrzeć ;D

 

http://www.youtube.com/watch?v=tYBjub1bMaQ

 

Filmowała moja żonka ;)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barman_pl,

Przy lądowaniu staraj się dłużej go utrzymać w powietrzu tak z 10 cm nad trawą i żeby leciał równo. Będzie mniejsza prędkość lądowania. Możesz też klapy ustawić,

 

Mój wczorajszy lot

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=bDl-cXNCEy4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malker, Silnik 1400Kv, Regiel 30A, pakiet turnigy 2200mah lipo 11,1v

 

barman_pl,

Przy lądowaniu staraj się dłużej go utrzymać w powietrzu tak z 10 cm nad trawą i żeby leciał równo. Będzie mniejsza prędkość lądowania. Możesz też klapy ustawić,

Dzięki ;)... będę kombinował. Jak pisałem wcześniej to raptem drugi lot w życiu i zabawa jest świetna :). Z klapami chyba nie będę sie bawił bo nie miałem w symulatorze ustawionych i mogę się "zamotać" ;D

 

Mój wczorajszy lot

No nieźle... Ja sie jakoś boję na razie tak wysoko odlecieć, bo mam wrażenie że nie sprowadzę go na dół ;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z widocznością jest już ciężko. Nie wiadomo czy się wznosi czy nie. Ale planuje jeszcze wyżej w asyście osoby z lornetką.

A co do powrotu to nie ma problemu, EG Pro lata sam puszczasz stery i leci. Na tych akumulatorach co masz to można nawet 40 minutowy lot zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jednak na razie stres nie pozwala mi na więcej

Jaki stres przy EGP? W momencie braku kontroli nad modelem i ewentualnej paniki chyć sie oboma rencami za gaławe i jak model wyrówna lot powróć do dalszego jego sterowania. Im wyżel latasz tym bezpieczniej, bo masz więcej czasu na korektę lotu lub model ma więcej przestrzeni do autokorekcji lotu. Ciągnij go na silniku na jakieś 150m i szukaj jakiegoś komina. Najlepiej między 11.00 a 14.00 można czasam coś jeszcze złapać między 16.00 a 18.00.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to idealny model do bujania się po niebie. Wydaje mi się, że nie używasz steru kierunku. Skutek jest taki, że przy lądowaniu model się przechyla i zawadza skrzydłem, gdy korygujesz lot tylko lotkami. Jest to trochę nie dobry nawyk. Nie musisz lądować koło nogi, staraj się trzymać model prosto, przy bocznych wiatrach będzie problem z przechyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarek66, Dziękować ;)... tak, to drugi lot ;)... Poniżej filmik z trzeciego lotu :D

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=BfQ6CoaBzyE

 

Oczywiście latałem na symulatorze około 2 tygodnie bo bez niego chyba bym się nie zdecydował na pierwszy lot ;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trzeci lot był już dużo lepszy (bezpieczniejszy). Słuchaj Wojtka - Wojcio69 bo dobrze radzi, natomiast nie bierz pod uwagę kochających matek lotników, które kiedyś radziły "Lataj synku NISKO i POWOLI" :crazy: bo to prosta droga do matki Ziemi. Ale jak na pierwsze loty bardzo fajnie. Gratuluję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować ;)...

Lochu, latałem jakieś 2 tygodnie na Real Flight :)...

 

Poniżej dzisiejszy filmik z kamerką na pokładzie :)... Kamera - breloczek z allegro za 50zł + własnej produkcji konwerter szerokokątny ;)

 

Więc przedstawiam mój piąty lot :) - już trochę odważniej :mrgreen:

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=YnMqjPhR2D0

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.