Skocz do zawartości

uszkodzony yak .prosze o pomoc w naprawie modelu


olman10

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chcialbym dodac tego posta poniewaz szukam pomocy przy naprawie mojego modelu ktory wczoraj ulegl powaznemu wypadkowi ,a dokladniej wpadl w korek i prosto dziobem uderzyl w asfalt,problem jest taki ze nieumiem naprawiac tego typu modeli i dlatego poszukuje profesjonaliste w tej dziedzinie...

bardzo prosze osoby ktore moglyby mi pomoc za oplata o kontakt na forum lub pod nr tel:502104281

p.s mam zdjecie uszkodzen modelu i moge wyslac na mejla ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.fotosik.pl - I każdy je bez ciśnień obejrzy.

 

Podaj kilka danych - Co to za model, jakiej wielkości, jaki materiał.

Niektórych modeli nie da się naprawić. Inne naprawia się w 20 sekund. Jak widzisz rozpiętość jest tu spora, a ty nie podałeś żadnych danych.

 

Przy okazji. Po polsku jest "JAK" a nie "YAK".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

prosze zdjecie dla pana przesylam

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/71d9897cf32c63ba.html

wymiary samolotu:

dlugosc 104 cm

szerokosc 126cm

a tak na marginesie yak to oryginalna nazwa wiec ja nie wiem z czego problem robicie ,bo pewnie jak bym napisal jak to by sie ktos przyczepil ze napisalem po polsku a nie orygialna nazwe !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrysować na papierze to co zostało z przedniej wręgi , zrobić symetrię, dorysować to czego nie dała symetria, wyciąć ze sklejki 2-3mm ,wkleić na miejsce , dokleić brakujące"patyki" uzupełnić folię , przykręcić domek i latać.

 

Yak to Yak , nie wiem co to za samolot "Jak" .

Może jakiś polski z czasów powojennych? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest oryginalna nazwa (skąd Ci to przyszło do głowy), to jest pisane pod anglojęzycznych ... W rosyjskim jest litera/znak "Ja"

 

Powykręcać wszystko z wręgi czołowej, odtłuścić, np. acetonem, skleić maksymalnie równo żywicą ustalając szpilkami i taśmą np. malarską i ,po związaniu kleju, przelaminować tkaniną szklaną na żywicę. Powinno wytrzymać.

 

PS

panów tu nie ma...

a tak na marginesie: ta "szerokość zwie się rozpiętością :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yak to Yak , nie wiem co to za samolot "Jak" .

Może jakiś polski z czasów powojennych?

A rosyjski znasz?

Bo ja nie wiem co to Yak, to znaczy wiem i śmiać mi się chce z tych ... łamiących sobie języki, bo musi być z "hamerykańska".

 

Jeszcze chwila i nazwisko wiesza będziemy pisać Mitskevitsh, albo równie głupio :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to przy tych uszkodzeniach moje pęknięte dwie wręgi (co prawda te główne) w katanie to pikuś. chyba mnie kolega namówił na remoncik (katany oczywiście, żeby nie było, że się na odbudowę Yaka zapisałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.