Skocz do zawartości

Jak zasilić kamerę i nadajnik video


markac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przygotowuje się do skompletowania takiego zestawu do lotów FPV i drażni mnie różnica napięć. Inne napięcie jest dla kamery - 12V i inne dla nadajnika video - 5V.

Szukałem jakiegoś mini akumulatorka 11.1V, ale nie znalazłem. W modelu wykorzystuje tylko pakiety 2S. Chciałbym chyba dokupić pakiet 3S do zasilania tylko nadajnika i kamery, z tym, że chyba trzeba taki pakiet rozebrać i wyprowadzić z niego wyjścia z poszczególnych ogniw, żeby uzyskać 11,1 (3 szeregowo) i 7.4V (2 szeregowo). Czy dobrze myślę? Standardowo balancer jest podłączony chyba do każdego ogniwa oddzielnie (równolegle), więc go raczej nie wykorzystam do zasilenia kamery i nadajnika... No w ostateczności może stabilizator napięcia będzie najlepszym wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja to rozwiązałem tak: kupiłem wtyczkę do złącza balancera i mały pakiet 3S. Kamerka jest zasilana z "całej" baterii natomiast nadajnik z pina balancera na którym jest te 7,4V przez stabilizator 5V. Zrobiłem tak bo stabilizator 5V podłączony do 11,1V grzeje się niemiłosiernie a przy 7,4V już nie tak bardzo. Oczywiście w takim układzie pakiet nierównomiernie się rozładowuje ale każda porządna ładowarka załatwi sprawę wyrównania cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka jest zasilana z "całej" baterii natomiast nadajnik z pina balancera na którym jest te 7,4V przez stabilizator 5V.

.

 

A czy na którymś pinie balancera jest 7,4V? Myślałem, że na każdym jest napięcie z jednej celi, czyli 3,7V. Chyba, że mówisz o wbudowanej przez siebie wtyczce balancera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po kolei. Lipol 3S ma dwie wtyczki. Główną i złącze balancera. Kupujesz wtyczkę do złącza balancera z kabelkami i po podpięciu do baterii na poszczególnych kabelkach masz kolejno: minus, 3,7V, 7,4V i 11,1V. Do zasilania kamery lutujesz minus i 11,1V lub podłączasz ją przez złącze główne a do zasilania nadajnika podłączasz minus i 7,4V. Weź miernik i sprawdź :mrgreen:

 

Edit: napięcie pojedynczej celi masz pomiędzy 1 i 2, 2 i 3 oraz 3 i 4 kabelkiem. Między 1 i 3 masz 7,4V a między 1 i 4 masz 11,1V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei. Lipol 3S ma dwie wtyczki. Główną i złącze balancera. Kupujesz wtyczkę do złącza balancera z kabelkami i po podpięciu do baterii na poszczególnych kabelkach masz kolejno: minus, 3,7V, 7,4V i 11,1V. Do zasilania kamery lutujesz minus i 11,1V lub podłączasz ją przez złącze główne a do zasilania nadajnika podłączasz minus i 7,4V. Weź miernik i sprawdź :mrgreen:

 

Edit: napięcie pojedynczej celi masz pomiędzy 1 i 2, 2 i 3 oraz 3 i 4 kabelkiem. Między 1 i 3 masz 7,4V a między 1 i 4 masz 11,1V

Czyli nie trzeba nic dolutowywać? To wspaniale :) Pomierzę i zobaczę jak to jest. Dzięki chłopaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu postarałbym sie o większy model, który uniesie dodatkowy Pakiet.

Wówczas masz oddzielone obwody Kamery od napędu.

Zyska jest taki, że zakłócenia elektryczne w jednym obwodzie nie będą wpływać na drugi.

Jeżeli padnie ci np. pakiet napędowy - nadal masz wizję z modelu.

I odwrotnie - tracąc wizję, nadal masz kontrolę nad modelem.

Kamera z nadajnikiem nie pobierają jakiś kosmicznych prądów, więc pakiet do kamery i nadajnika może być mały i lekki. Nie musi to być zaraz 2Ah 30C... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madrian, idea od początku jest taka, że będzie oddzielny pakiet na Video i nadajnik, więc spokojnie. Nie jestem kamikadze :) Nie zmienia to faktu, że wolałbym, pakiet 2S, bo jest po prostu lżejszy, dlatego dobrałem podzespoły tak (kamera, nadajnik), żeby działało na 5V. Nie mogę tylko znaleźć taniego OSD (do $150 na 5V). $300 to trochę przesada, tym bardziej, że chce coś prostego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.