Skocz do zawartości

SZD 55 PROMYK ze stajni "JISPRO"


fullrespect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 miesiące temu...

Hejka,

ostatnio próbuje się skontaktować z Jispro ale po dwóch tygodniach od napisania maila do nich - zero odzewu, znalazłem telefon do Pavla, zadzwonię do niego w poniedziałek - bo miałem okropny wypadek moim promykiem i potrzebuje nowych skrzydeł. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek na razie nie mam, bo wypadek zdarzyl sie jak bylem w PL pod koniec Maja.

Teraz do PL zjezdzam na tydzien we wrzesniu i zabiore caly majadan do UK. Pozniej dodam fotki - jak nie produkuja promyka to pozostanie mi tylko nauczyć sie jak wykonać laminatowe skrzydła... lub ewentualnie naprawic (jak sie nadaja do naprawy) te co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju wysłałem maila do Jispro dostałem odpowiedź po 3 tygodniach, Pavel Jach odpisał, iż nie ma problemu z zamówieniem Promyka jest do kupienia zgodnie z ich ofertą na stronie, czas czekania 8 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam po dłuższej przerwie, ostatnio próbowalem dogadać sie z Pawłem z JISPRO - po kilkunastu telefonach okazało sie że producent chyba olewa klientów... najpierw obiecuje ze sie odezwie, zarzeka sie ze tak zrobi i po miesiącu nadal echo...

Będę miał promyka na sprzedaż z uszkodzonymi płatami, nie mam zamiaru go remontować bo nie mam doswiadczenia z naprawą laminatu.

Jesli bedzie ktoś zainteresowany to proszę o PW.

Szkoda że producent nie jest zainteresowany współpracą :( bo bym kupił nowe płaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavel zawodowo zajmuje się innymi sprawami, ludzie którzy dla niego pracowali odeszli. Formy oraz cały osprzęt czekają na nowego producenta. Mam informację że były rozmowy z innym producentem z Czech żeby kontynuował produkcję ale temat nie jest jeszcze domknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To wiem że zajmuje sie czymś innym zawodowo - dalo sie wywnioskowac z rozmowy.

Ale - żeby tak oleawać - skoro nie ma czasu to niech powie że teraz nie da rady i już - po temacie...

Ale nieee obiecanki cacanki a ja czekam i doczekać sie nie mogę :(

mam nadzieje ze cos ruszy w temacie z innym producentem - oby, bo zamierzam sie ze sprzedaniem mojego złomu promykowego i kupienie sobie czegoś nowego w firmie która chociaż odpowie na telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych tematem tego modelu...

Minęło kilka lat a ja nadal chce mieć promyka :) i po pewnym czasie zrodził mi się pomysł wykonania modelu 3D tego szybowca.

Poniżej chwilka moich wypocin....

 

Swój projekt opieram o bardzo ale to bardzo uproszczone plany tej maszyny znalezione na stronie producenta:
 
do tego sporo zdjęć które można znaleźć w sieci (na przykład tutaj)
 
Na dzień dzisiejszy opanowałem bardzo podstawowe funkcje Rhino i wymodziłem takie coś:
 
rtw7.png
iq5n.png
xrbt.png
 
Docelowo chcę na podstawie wykonanego modelu 3D wykonać formy i przenieść wirtualny model w rzeczywistość wykonując go z kompozytu. Nie wykluczam tez całkowicie klasycznej konstrukcji, bo jak już model 3D będzie to żaden problem go przekonstruować na drewniana wersje.
 
W tym wątku będę zadawał dużo pytań i jeśli macie czas i chęci mi pomóc - będę bardzo wdzięczny za porady przy modelowaniu.
 
Dodam jeszcze że w międzyczasie mój pracodawca kupił mi nową zabawkę 'SpaceClaim' a że w krótkim czasie dosyć dobrze sie z tym zaprzyjaźniłem - projekt przenoszę własnie do tego systemu bo jest mi po prostu łatwiej się w nim poruszać. W załączeniu plik 3D PDF to możecie sobie go pooglądać z każdej strony.
 
 
Pozdrawiam i dziękuje i mam nadzieję że kogoś tym tematem zainteresuję.
 

promyk.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.