Skocz do zawartości

Pakiet LiPo 3s 11.1V Dynam i padnięta cela


verona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś normalnie latałem parę minut, po chwili musiałem wracać a więc nawet pakietu nie zakatowałem, pewnie zdążył się do połowy rozładować jak nie mniej. Gdy miałem czas wrócić latać podłączyłem pod Turnigy Accucell-6 i rozczarowanie - jakiś błąd o napięciu w ogniwie którego nie pamiętam. Tak więc podłączyłem go pod zwykłą ładowarkę którą dostałem w zestawie z szybowcem i aku taka z dwiema diodami i to wszystko (wbudowany balancer) no i po jakimś czasie zaświeciła się zielona lampka. Podłączyłem w szybowcu no i silnik działa. Chciałem sprawdzić w Accucell'u czy działa i inny błąd "błąd battery vol err cell connect".

 

Ładowarka pokazała mi takie napięcia: 4.20 0.00V 4.20v i dalej zera. Tu chodzi chyba o to drugie gdzie jest 0.00v. Wiem jak się obchodzi z pakietami LiPo i nie ma szans bym za mocno go wyładował, odłączyłem go zaraz po zakończeniu lotu jak zawsze, a jednak coś padło.

 

Dlaczego tak się stało? Czy coś teraz mogę zrobić? Jakoś tą cele zregenerować?

 

Szybowiec ledwo co kupiłem i nie mam na nowy pakiet :/

 

Bardzo proszę o pomoc! Mogę coś jeszcze poradzić na te zero :( ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie mam miernika :/ ? I nie mam skad go załatwić i za co kupić. Przy ładowaniu podchodzi pod 8.5v i ten błąd.

 

A jeśli kłamie to czemu wcześniej nie kłamała i jeśli to prawda to co robić? Ładować tą zwykłą z diodami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiet sie skonczyl niestety Lipole mimo ze tanie ale sa malo trwale

tak sie zdarza ze padaja cele nawet przy nie wysilonej pracy.

I to obojetnie jakiej marki kupisz pakiet

wiekszosc robiona jest i tak przez jednego producenta w Chinach

jak masz zdolnosci to zrobisz z niego pakiet 2S a jak ich nie masz to do kosza niestety .

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 S to 8.4 V jako naladowany

silnik i smiglo przewaznie dobierane jest tak by i pakiet pasowal

jak zmnieszysz pakiet o sele to albo - wieksze smiglo - albo zmiana motorka na szybszy

Jan

 

pakiety do utylizacji oczywiscie , jeszcze sie spytam gdzie sa punkty utylizacyjne bo ja wypierdzielam do kosza, taki jestem mimo ze uswiadominy

:mrgreen:

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie poleci

zauwaz ze trzy S to sie wylacza przy 9 V

a ty bedziesz startowal od 8,4 V

a jak Twoj model szedl na wyladowanym pakiecie

?

Nigdy nie latałem na wyładowanym, w sumie zawsze musiałem wracać przez jakieś uszkodzenie mechaniczne lub brak czasu. Teraz trzymałem model w rękach, włączyłem silnik na średnich obrotach i chodził mocno, potem dałem na maks i również nawalało mocno przez jakieś 20 sekund i wyłączyłem bo hałas w domu robi i spalić nie chce :P Ogólnie to w domu działa i chce się wyrwać z ręki, dopiero jutro będę mógł przetestować.

 

No i w niebie zwykle nie potrzebowało maks obrotów bo przy średnich model latał bez problemu bo to w końcu szybowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.