Skocz do zawartości

Co myślicie o tym zestawie?


damdam

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz się bawić w zagłuszanie kolegów?

Mogą ci pięknie "podziękować" jak im strącisz modelik za kilka patyczków. :twisted:

Unikaj zestawów na 2.4GHz. Szczególnie jak ty, lub ktoś w twojej okolicy ma takie sterowanie. Najbezpieczniejsza w naszych warunkach jest 1,2GHz. Z mocą nie wariuj. 700mW wystarczy ci do latania w zasięgu wzroku, a na początku i tak dalej nie będziesz odlatywał. Jak zapragniesz dalszych lotów, to zamiast wymieniać zestaw, dorobisz sobie antenę panelową i zyskasz kilkaset metrów.

 

Nie wiem czemu tak kombinujesz. Przejrzyj dokładnie temat o pierwszych krokach w FPV. Diem i nie tylko on, wkleił tam mnóstwo przykładów dobrych i tanich zestawów.

Możesz je kupić na E-bay'u po ok 50-60$, a dodatkowo poszukać sklepu z "free shiping to Poland". O dziwo są takie. Wówczas koszt zestawu wyniesie cię o dobrą stówkę mniej.

 

Z doświadczenia powiem, że z zagranicy paczka potrafi dojść szybciej niż krajowa.

Ja dostałem zestaw z HK w dwa tygodnie, i 3 maile z przeprosinami za długi czas dostarczania, bo "vulcanish dust on Europe", czy jakoś tak. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Uprzejmie proszę o powściągnięcie emocji. Kolejny link wstawiłem w przypływie chwiloego "natchnienia" albo nie wiem czego. Nie mam zamiaru nikomu robić krzywdy, a już w żadnym wypadku modelom (szczerze mówiąc chciałbym mieć komu zakłócać ale w mojej "metropolii" nie widać jakoś ludzi zainteresowanych podobnym hobby). Moim zdaniem forum służy do wymiany myśli i opinii z które dziękuję ale również do zadawania lamerskich pytań. Gdyby nie internet i między innymi to fotum nie wiedziałbym że istnieje coś takiego jak FPV.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz się bawić w zagłuszanie kolegów?

Jesli robi sie to z glową to mozna latac na 2.4 video - sam latam zreszta. Problem zaklocenia aparatury jest znikomy, musialby byc ten nadajnik video uszkodzony i mocno siac po wszystkich kanalach. Przy okazji nadajnik video musialby byc bardzo blisko aparatury 2.4.

 

Jedyny problem polega na przypadkowym wlaczeniu aparatury 2.4 podczas lotu fpv. Radio potrafi bardzo zaklocic sygnal video. Nie ma sensu wiec wypisywanie kolejnych elaboratów na ten temat. Mimo wszystko warto polecac 1.2ghz gdzie podobnych problemow nie ma.

 

Ostatnio latalem fpv podczas gdy w powietrzu byl oktokopter za 1500 euro. Nic sie nikomu nie stalo oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Madrian - temat już był przerabiany a ty dalej siejesz panikę. Wideo 2,4 nie zakłóca sterowania 2,4 chyba że znajduje się w tym samym modelu dlatego nie łączy się sterowania 2,4 i wideo 2,4. Poza tym wideo 2,4 jest o tyle kłopotliwe że Futaba FASST robi mielonkę z obrazu a właściciele radyjek na 2,4 mają brzydki zwyczaj włączania ich bez ostrzeżenia - przecie nikomu nie wejdą na kanał ale pilot FPV z wideo na 2,4 jest bez szans w takiej sytuacji. Osobiście to przerabiałem. 2W mocy to zdecydowana przesada bo a)serwa wariują przy takiej mocy, b)to chce jeść i to niemało więc albo krócej latasz albo masz cięższy model od baterii c)1,2GHz 500mW i dobra antena w odbiorniku pozwala polecieć na ponad 4km wiec nie ma co przesadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.