Skocz do zawartości

skrzydło, wznios i lotki


EKSTRA14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim warsztacie produkuje model Tourist z czeskiej firmy Modela.

Chciałbym dorobić mu lotki ale nie wiem czy jest to możliwe na skrzydle ze wzniosem.

Na planie tej operacji nie ma lecz trudno mi latać bez lotek.

Proszę o szybkie odpowiedzi i z góry dziękuję za nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotki jak dobrze pamietam robi się w modelach które maja max 2-3 stopnie wzniosu, jeżeli jest więcej model po prostu będzie bardzo 'nudnawo' zbieral się do zakrętu....

Ale gdy zmiksujesz lotki ze sterem kierunku to juz nie będzie nudnawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam (teraz juz rozbity :wink: ) motoszybowiec ze wzniosem i samymi lotkami i przydałby mu sie kierunek

 

jeżeli model niema uszu to lotki będą wskazane

a kiedy ma uszy to lotki najlepiej zrobić właśnie na uszach, ogólnie w szybowcach lotki są na końcach skrzydeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz już rozwalać skrzydła, to możesz zostawić taki wznios. Ale jak chcesz się trochę pobawić to zmniejsz go jakoś tak o połowę. Tak, żeby był ok 2 - 4 stopnie.

 

Nie ma przekładek między dźwigarami co może powodować, że to skrzydło będzie za mało sztywne przy ostrzejszym lataniu. Ja bym tam dokleił paski balsy grubości 2mm. Idealnie byłoby je wstawić pomiędzy dźwigary, ale jak dokleisz z tyłu dźwigarów to też będzie dobrze. Należy je wyciąć tak, żeby słoje były pionowo, prostopadle do dźwigarów (nie wzdłuż skrzydła!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.