Skocz do zawartości

Viper SD-4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Postanowiłem zamieszczać tutaj dokumentacje z mojej budowy samolotu Viper SD-4 ;) Przepraszam za jakość zdjęć, ale obecnie aparat w naprawie i dopiero w przyszłym tygodniu będę miał czym fotografować. Zdjęcia wykonane telefonem.

Pragnę podziękować tutaj Panu Wojtkowi f-150 za udostępnienie planów.

Proszę na razie nie pytać o osprzęt ponieważ jeszcze nie wiem. Zobaczę jak wyjdę z wagą i kosztami.

 

Plany pochodzą z FMT nr. 03 / 2009.

Dołączona grafika

 

No więc zamówiłem wczoraj materiały, teraz czekam na dostawę. Mając dzisiaj chwilkę czasu, odrobinę balsy "jedynki" postanowiłem wykonać żeberka ;). Zacząłem od stworzenia szablonu:

Dołączona grafika

 

Potem, gdy szablon był gotowy, pociąłem balsę na prostokąty, nawierciłem i nałożyłem je na szablon, a następnie skręciłem unieruchamiając wszystko:

Dołączona grafika

 

Następnie szlifowanie, wygładzanie:

Dołączona grafika

 

A tak o to prezentują się żeberka:

Dołączona grafika

Na dzisiaj postęp na razie tylko taki. Nie mam niestety ani listewek, ani więcej balsy aby budowa szła dalej.

 

Myślałem jeszcze żeby dzisiaj wykonać wręgi kadłuba. Na planach jednak nie pisze z czego je wykonać. Zastanawiam się czy by nie zrobić ich z "sklejki" owocówki, bo mam jej troszkę, ale nie wiem czy to nie wpłynie negatywnie na masę i SC. Czy może powinienem je z balsy powiedzmy 2 mm, jednak niektóre wręgi są szersze niż 10 cm, a co z za tym idzie trzeba by je kleić, co może mieć negatywny wpływ na wytrzymałość konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dzisiaj sklep modelarski, zakupiłem potrzebne materiały i zabrałem się do roboty.

 

Prace zacząłem od wykonania stateczników, steru kierunku i wysokości:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wprowadziłem małą korektę w planach, mianowicie nie zrobiłem wmocniena L6, gdyż sąsiad ( stary modelarz ) powiedział, że jest ono tam nie potrzebne i mogę go nie dawać.

 

Następnie zabrałem się za skrzydła. Niestety w sklepie pomyliłem się i wziąłem sobie o 1 listewkę 2x3 za mało, i wystarczyło tylko na jedno skrzydło. Co prawda, brakuje natarcia oraz spływu, jednak i o tych listewkach zapomniałem. Skrzydło prezentuje się następująco:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jutro znowu odwiedzę sklep, zakupię co trzeba i ruszamy dalej z budową. W planach na jutro jest zrobienie kadłuba, oraz dokończenie skrzydeł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.