Skocz do zawartości

Axar / Goldwing Extra 260 electro 28cc 1,8m !


Rekomendowane odpowiedzi

I koniec juz nie będzie ładnie latac

Ona nie ma latać. Ona ma wisieć! :)

 

Ciąłeś folię na zamówienie (laser? ploter?) czy zrobiłeś sobie szablony i ręcznie?

Szablony + skalpel :). I tuta wielkie podziękowanie dla Kerama za ich przygotowanie.

 

Właśnie zaczynam się zbierać do oklejania stateczników i kadłuba :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Kadłub trochę jak nie od tego modelu. machnij cos i na nim. O ile masz jeszcze pare gramów do zmarnowania;p

Wiem :). Ale już mam koncepcję co nakleić na boku kadłuba żeby to wszystko zgrać ale to już nie dziś :-).

 

A co do wagi... jeśli tylko się wyważy i będzie latać w pionie to ok :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć w jaki sposób naklejałeś naklejki?? Woda z płynem do mycia naczyń?? Bo bardzo ładnie to wyszło.

Oklejam folią oracover standard wszystko. W dużym stopniu oklejenie to folia na folie ; miałem dylematy jak sobie z tym poradzić ale wystarczy tylko ustawić niedużą temperaturę żelazka ( 2 stopień u mnie ) i długo prasując tak aby wyprowadzać powietrze na zewnątrz a folia się przykleiła. Gdy dany kawałek folii jest naniesiony bez bąbelków powietrza prasujemy nieco bardziej rozgrzanym żelazkiem ( u mnie na 3 ) i już jest super :). Mi się nawet udało wszystko zrobić w miarę gładko i jestem na prawdę zadowolony.

 

A co do płynu to stosuje się ale do mycia szyb z amoniakiem i do naklejania folii z warstwa klejącą - super to wychodzi przy detalach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... w takim razie, to ja będę ten, który nieśmiało zapyta: Jakie planujesz wyposażenie ??

 

P.S Stanowczo Twoje "malowanie" jest duuużo ładniejsze :)

Dziękuję :). Postęp prac znikomy z racji wyposażenia właśnie ale wszystko rusza z kopyta !

 

Na dzień dzisiejszy już mam :

-2x serwa scaner RC 9kg 0.14sec jakoś na lotki 2x mg ( właśnie odebrałem :)),

-HS 5625mg na wysokość,

-silnik turnigy około 450g 380kv,

-BEC castla pro ( jutro odbieram ),

-regiel 80a brain ,

-apc 20x8E,

-przedłużacze,

-nakładki węglowe do serw,

-konektory 5,5mm

 

Na listę dojdą jeszcze :

-2x turnigy 930mg na lotki,

-aku

 

Mam nadzieję ze to wszystko szybko dojdzie i oblatam model weekend ! Będzie rakieta :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy model został oblatany i wykonałem dwa loty. Jedyne co mogę powiedzieć to to że model lata wg. mnie bardzo wolno, statecznie i przewidywalnie.

 

Pomimo stosunkowo małej prędkości lotu niema tendencji do wpadania w korkociąg i super lata w harierze. Jego mocna strona to beczki i na razie to tyle :).

 

Model w chwili obecnej wygląda tak :

 

Dołączona grafika

 

Kolor maski silnika troszkę przestrzelony ( a miał być idealny ) ale być może jeszcze prysnę warstwę jaśniejszego żółtego i będzie bajka :).

 

Na dzień dzisiejszy "zabawę" z oklejaniem uznaję za zakończoną. Nie pytajcie ile czasu to kosztowało bo chwytam się za głowę i mam chwilową awersję do żelazka :).

 

Jakiś filmik z oblotu robił Pawełek i mam nadzieję ze go wstawi ( choć latanie to chaos i wyczuwanie modelu ale to nic :)).

 

Ogólnie model bardzo fajny ale chwilowo w moim odczuciu zbyt powolny ( aczkolwiek ciągu w pionie mu nie brakuje ) - będziemy kombinować :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będę mówił tylko w swoim imieniu:

 

Fotki z powietrza proszę :wink: Nie, żeby mi się pokój nie podobał, czy coś... ale jednak wolał bym (byśmy :P ) zobaczyć to cudo w akcji :)

Bałagan jakich mało, to fakt :D. Niebawem wstawię fotki gotowego modelu z ostatniego oblotu oraz poproszę Pawełka o film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.