Skocz do zawartości

Samolot Zodiac Ultralight rozbił się w Radawcu.


Marcus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak podaje m.in. Dziennik Wschodni:

 

 

Na lotnisku w Radawcu tuż po starcie spadła awionetka Zodiac Ultralight. Maszyna natychmiast stanęła w płomieniach. W wypadku, do którego doszło około godz. 18, zginęły dwie osoby.

 

 

- To był prywatny samolot na czeskich znakach – mówi Adam Gruszeczki, dyrektor Aeroklubu Lubelskiego.

 

Do tragedii doszło około godziny 18-stej. Dwuosobowa awionetka Zodiac Ultralight wystartowała z lotniska w Radawcu. Na pokładzie były dwie osoby.

 

Samolot spadł niedługo po starcie. Rozbił się o ziemię 300 metrów od granicy lotniska, i około 25 metrów od zabudowań.

 

- Nie wiem po jakim to było dokładnie czasie, dojechałem na miejsce po straży pożarnej – dodaje dyrektor.

 

O wypadku została już zawiadomiona Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Na miejscu jest policja i straż pożarna. Ogień został już ugaszony.

 

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=DW&Date=20100723&Category=NEWS01&ArtNo=588257513&Ref=AR&MaxW=580&border=0&title=1

 

 

Na zdjęciu niewiele widać, ale można zauważyć, że statecznik pionowy jest barwy czerwonej. Przypuszczam, że chodzi o taki samolot. Ale głowy nie daję.

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Może ktoś ma więcej informacji na ten temat? Usłyszałem o tym przed chwilą dosłownie w RMF FM.

 

 

[*][*]... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych informacji:

 

Zginął Pan Krzysztof Capek z Puław, on był właścicielem tego Zodiaca.

 

Strona internetowa szkoły UltraLight, w której instruktorem był Pan Krzysztof Capek - zdjęcia i informacje, strona startowa (index.html) została usunięta po śmierci Pana Krzysztofa, pozostałe są widoczne. Strona index.html jest widoczna dzięki kopii przygotowanej przez google.

 

 

 

Zdjęcie z prywatnej galerii Pana Capka na portalu nasza-klasa.pl . W tle Zodiac, który rozbił się w Radawcu.

 

http://photos.nasza-klasa.pl/16589774/40/other/std/8a43914602.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , s/p Pan Krzysztof leciał inną wersją chyba UL a maszyna z twojego linka to wersja XL (występował flatter) .

 

http://images3.jetphotos.net/img/1/1/0/5/56210_1258985501.jpg wersja Pana Krzyśka

http://galeria.aviateam.pl/albums/userpics/10022/sp-yls.jpg samolot Pana Lecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, Dawidzie, teraz wiem o co Ci chodziło... O te codzienne katastrofy drogowe, wypadki na kolei, pożary najróżniejsze, katastrofy budowlane, lawiny błotne i śniegowe i wszelkie inne nieszczęścia, jakie na tym świecie codziennie, co sekundę wręcz, się bezustannie zdarzają. Ja jakoś niczego nadzwyczajnego w wymienionych przez Ciebie przykładach nie dostrzegam, ale taka widocznie moja natura, albo też inna perspektywa widzenia tych zdarzeń, która chyba z wiekiem przychodzi. I tylko ludzi żal, że tak nagle odchodzą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje, bo zupełnie nie wiem?

Nic niezwykłego. Za to o nieszczęściach najprzyjemniej się informuje...

Owszem, w lotnictwie krajowym mamy serię powaznych wypadków, ale uważam, że to wina skostniałych przepisów, braku infrastruktury i zwiększonego ruchu lotniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przede wszystkim uproszczonego do minimum procesu szkolenia nowych lotników.

Stara gwardia instruktorów się wykrusza w sposób naturalny, a nowi instruktorzy? No, cóż - efekty widać. A ponoć, że nawet licencję można było sobie kupić. Prawo jazdy na samóchód zresztą też. No i jest , co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.