Skocz do zawartości

ASW-28 PELIKAN kompletowanie zestawu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Nadszedł dla mnie taki czas, że postanowiłem przesiąść się z wirtualnego latania na model RC.

Wszelakie symulatory mam opanowane w stopniu dobrym (bardzo dobrym to można być w realu). Generalnie na symulatorach latam od 1996r.

Z racji tego że mieszkam w małym miasteczku z dala od zgiełku świata :) na pierwszy model RC postanowiłem wybrać ASW-28 firmy Pelikan.

Za tym modelem przemawiały wersje estetyczne (podoba mi się) jak i logistyczne - łatwy dostęp do części w necie.

Zdecydowałem się na niego w wersji ARF

Do modelu planuje zakupić standardowypakiet li-po 1100mAh 7,4 V (pewnie na start 2 pakiety)

Zastanawiam się czy kupić standardową ładowarkę pelikana - taką z zestawu RTF (ASW-28 - ładowarka z balanserem -Pelikan ) i do tego Zasilacz sieciowy Raytronic PS5 12V / 5A

W tym punkcje prosiłbym o rade.

 

Następnie wybór aparatury.

Skłaniałbym się do Hobby King 6ch v2 lub do Hobby King HK-7X v2 (ale o tym modelu znalazłem znikome informacje). Nadajnik oczywiście mode 2.

 

Doczytałem na forum iż "bez problemu" w aparaturze Hobby King 6ch v2 można ustawić klapy więc będzie można troszkę zredukować prędkość lądowania szybowca- ustawiając w tej funkcji lotki.

 

Prosiłbym o odpowiedz na pytanie czy taki zestaw będzie ze sobą bezproblemowo współpracował .

Czy odbiornik którego zakres zasilania jest od 4,5 do 7,00V będzie pracował poprawnie przy podłączeniu pakietu 7,4V.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok,ale ja kupiłbym ładowarkę turningy accucel: http://allegro.pl/item1148390843_ladowarka_turnigy_accucel_6_nowa_wersja_najtaniej.html

 

Przyszłościowa.

 

 

Jako aparature turningy 9ch i bęziesz już miał tani i w miarę dobry sprzęt.

 

 

Co do samego szybowca-lepiej wybrać nie mogłeś.Mam takiego do dziś-z tym że leży i się kurzy bo jak uczyłem się latać doszczętnie rozwaliłem kadłub.Lata przewidywalnie,lecz lubi zwalać się na skrzydło.Pamiętaj żeby rzucać go mocno i zdecydowanie bo inaczej możesz złamać skrzydło.

 

 

Oklej kokpit modelu taśmą zbrojną lub pakową,jak i oklej również końcówki skrzydeł-lubią się łamąć przy "krzywym lądowaniu".Funkcja klapolotek się przyda napewno.

 

Tyle z mojej strony mam nadzieje że nie namotałem i pomogłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklejenie - oczywiście podstawowa sprawa :)

Przeczytałem starsze wątki odnośnie ASW-28 Pelikana i jego bolączek.

 

Zastanawiam się czy na początek nie kupić wersji RTF polatać i dozbierać na lepszą aparaturę

 

znalazłem coś takiego TURNIGY 9x 2,4GHz + odbirnik 8ch - cena chyba niezła

 

-ktoś może napisać ile ładuje się pakiet li-po 1100mAh w standardowej ładowarce znajdującej się w zestawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklejenie - oczywiście podstawowa sprawa :)

Przeczytałem starsze wątki odnośnie ASW-28 Pelikana i jego bolączek.

 

Zastanawiam się czy na początek nie kupić wersji RTF polatać i dozbierać na lepszą aparaturę

 

znalazłem coś takiego TURNIGY 9x 2,4GHz + odbirnik 8ch - cena chyba niezła

 

-ktoś może napisać ile ładuje się pakiet li-po 1100mAh w standardowej ładowarce znajdującej się w zestawie ?

 

ale zastanów się za ładowarką turningy-naprawde warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając stronę internetową RCM PELIKAN znalazłem model ASW-28 RTF w wersji 2,4 GHz w MODE 2 !!!

Takie małe zaskoczenie.

Ciekawe kiedy pojawi się on u nas ?

No chyba że tylko Sky Lady cieszy się takim zainteresowaniem kupujących, że można ją dostać w wersji na 2,4GHz.

 

Koszt: 3 890,00 kč czyli na nasze jakieś 630,20 (przy kursie 1KC->0,162006992PLN)

 

Najlepsze jest to, iż wersja RTF ASW-28 w wersji FM i 2,4 GHz kosztują na tej stronce tyle samo !

 

Wychodzi że u nas ten model sprzedawany jest taniej (albo Pelikan nie za bardzo pała się do sprzedaży internetowej :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili:..

 

Rozmawiałem właśnie z panem z sklep.modelarnia.pl w Warszawie i otrzymałem informację iż ASW-28 RTF z aparaturą w 2,4GHz jest już na magazynie !!

 

Na chwilę obecną cena zestawu jest jeszcze nie znana - model ma trafić do sprzedaży w przyszłym tygodniu - czyli od 2.08.2010 powinien być dostępny.

 

Wydaje mi się, że cena ASW będzie zbliżona do ceny Alph`y 1500 i będzie oscylowała w granicach 600,00 złotych.

 

Dla przypomnienia - ASW-28 RTF na stronie PELIKANA kosztuje tyle samo bez względu na rodzaj aparatury (FM lub 2,4 GHz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Ci polecić ten model to był mój pierwszy model , nie raz zaliczył kraksy i kleiłem model Cyjanopanem CA i mimo że model po wielu lotach był zwichrowany latał do ostatniej chwli do momentu kiedy nie przekreciło się łoże silnika w korpusie i nie oberwał się jeden przewodzik od jeden fazy . Także kolego bierz ten model nawet się nie zastanawiaj ja na aparaturze 35MHz latałem i zero zakłucen czy innych zjawisk , jedynie ładowarka jest do bani ja zakupiłem turnigy accucell-6 i było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zbliża się czas powrotu z urlopu - a tym samym zakup modelu - pytanie jeszcze o aparaturę.

 

Jako że polecacie na starcie Turnigy 9x 2,4Ghz zalazłem w necie taki zestaw w cenie 349,00 myślę że to dobra alternatywa dla aparatury Hobby King HK-7X v2 7-kanałowej którą można kupić za 319,00 złotych.

Tylko takie pytanko - ile kosztuje dodatkowy odbiornik i czy zestaw z linku jest kompletny (czy po włożeniu baterii i sparowaniu z odbiornikiem możemy zacząć loty)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W HK też możesz dostać ten nadajnik(turnigy 9x) w cenie 59 dolarów.

Cena odbiornika 8 kanałowego to 60zł. Zestaw z linku zawiera wszystko co potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanko do posiadaczy ASW-28 Pelikana - odnośnie pakietu zasilającego:

 

Oryginalnie instalowany jest

 

Dołączona grafika

taki pakiet.

 

Czy mogę zastosować np. taki pakiet

Dołączona grafika

 

Wydaje mi się, że chyba różnią się końcówkami, ale fachowcem nie jestem.

Ewentualnie jaki pakiet z HK można zainstalować w ASW-28 Pelikana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzialeczka, dGe rządzi! :D

A wracając do tematu. Proponuje maly tuning. Wstawić regulator 18A (ja mialem TP z filtrem ferytowym) i do tego lipol 3s 1800mah. Bedzie trzeba troche w kadlubie wydrazyc zeby uzyskać odpowiednie sc. Model bedzie mial zapas mocy, i latania na ok godzine. Po moim drogim locie asw wprowadziłem takie zmiany. Polecam. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na początek WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla Dzialeczka.

Ma nieziemską cierpliwość :)- wiem bo zamęczam go pytaniami na PW.

 

Teraz kwestia tego co już postanowiłem kupić - czyli konkrety :

 

1. APARATURA - Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver (Mode 2) (v2 Firmware)

2. PAKIET ZASILAJĄCY DO APARATURY - Rhino 2620mAh 3S 11.1v Low-Discharge Transmitter Lipoly Pack

3. SMYCZ DO APARATURY - TURNIGY Transmitter Strap

 

4. ŁADOWARKA - Turnigy Accucel-6 50W 6A Balancer/Charger w/ accessories

 

Teraz znak zapytania:

5. PAKIET ZASILAJĄCY DO MOTOSZYBOWCA - Turnigy 1300mAh 2S 20C Lipo Pack

 

i teraz zagwozdka w rożnych wtyczkach balansera ?

 

Jeśli ładowarka i pakiet jest tej samej firmy - Turnigy to w akcesoriach nie będzie takiej wtyczki? Czy raczej różnica będzie przy podpięciu pakietu w motoszybowcu ?

 

 

I pojawiła się jeszcze jedna kwestia (to wszystko przez Dzialeczka i tym że mnie zaraził sklepem Hobby King)

A mianowicie znalazłem ASW-28 w wersji ARF za 89.99$ i z porównywania opisów wychodzi że to to samo co wyrób Pelikana - więc generalnie w razie W powinny pasować częsci od Pelikana :)

 

Licząc to zawsze taniej niż u nas - ALE jak mówi przysłowie chytry dwa razy traci więc nie chciałbym tymi oszczędnościami sam sobie podciąć skrzydeł :)

Co jeśli się okaże że model był źle zapakowany i będę się męczył z reklamacjami przez X czasu. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w temacie zakupów modeli z HK to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.