Skocz do zawartości

Czujnik temperatury LM35


intel1995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czytając tu na forum temat dotyczący czujnika temperatury zakupiłem sobie układ LM35, zlutowałem go tak jak było pokazana w temacie i wszystko jest ok, prawie wszystko. Ładowarka zamiast pokazywać np. 20*C pokazuje 80*C, jednym słowem wskazania temperatury są odwrotne niż w rzeczywistości. Jak by co posiadam Accucell'a 6 , da się coś z tym zrobić, miał już ktoś taki przypadek ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem tego tematu więc jest mi trudno powiedzieć coś o tym układzie, ale najczęściej wkłada się zaizolowany element pomiarowy (termistor, dioda, tranzystor) najpierw do wody z lodem i reguluje (najczęściej potencjometrem w układzie) aby odczyt wskazywał "0", a potem do wrzątku i tak samo dla wskazań "100" *C

O ile pamiętam, to kolega Leszek K jest elektronikiem i jeśli się do niego zwrócisz, z pewnością udzieli Ci szczegółowej i fachowej porady :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 sekund patrzenia na oba obrazki i na pierwszym jest inaczej niż na drugim , zgodnie z tym co na EPHELI to drugi jest poprawny

 

EDIT : sprawdziłem w przypadku Turnigy accucell6 na pierwszym obrazku trzeba zamienić skrajne nogi , w przeciwnym razie pokazuje około 70 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.