Skocz do zawartości

regulator odlacza zasilanie


misspalma

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam następujące wyposażenie:

-silnik szczotkowy klasy 400

-regulator 20A

-pakiet 1000mAh 3S 20C (nowy)

 

Po pełnym naładowaniu i podłączeniu silnik kręci bardzo mcno i ładnie lata tlyko że bardzo krutko przez około 3 minuty, po których następuje stopniowe odcięcie prądu przez regulator i myślałem że pakiet ma taką małą pojemność ale jeśli odłącze pakiet i podłącze ponownie to znowu działa poprawnie przez 2-3minut, przy czym silnik bardzo mocno się grzeje, pakiet jest letni. co jest nie tak>??? smiglo mam 6x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jednak wskazuje na to, że Twój pakiet nie wydala prądowo (może jakaś uszkodzona cela ?) przez co spada szybko jego napięcie poniżej progu krytycznego ustawionego w regulatorze i następuje odcięcie zasilania.

 

Sprawdź układ jeszcze z inną baterią (jak możesz), czy dzieje się to samo i napisz jaki masz regulator.

 

Ja kiedyś miałem podobny problem z regulatorem szczotkowym, który przy średniej klasy pakiecie też szybko odcinał, bowiem miał ustawiony próg odcięcia dość wysoko/bezpiecznie (blisko 1V więcej niż podobne regulatory konkurencji) i zmiana wówczas na inny załatwiła temat.

 

A silnik w próbach statycznych zawsze się będzie mocno grzał, bo nie ma zapewnionego odpowiedniego chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój regulator ma wydajność 20A i pakiet również (teoretycznie), to może pakiet nie "wyrabia".

Sprawdź amperomierzem (jeśli masz) ile bierze silnik, ewentualnie woltomierzem jaki jest spadek napięcia na pakiecie w czasie pracy silnika. Jeśli następuje nienormalnie szybko to pakiet ma za małą pojemność (uszkodzony)

Ale najpierw sprawdź jak radzi kolega Marcin próg odcięcia. Woltomierz na pakiecie Ci pokaże.

Regulator jest na 3S więc można go również sprawdzić podłączając do akumulatora samochodowego (wielka pojemność-brak efektu spadku napięcia i niewydajności źródła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Wszystko pieknie tylko nie napisałeś na jakie napięcie jest silnik. Może 6V lub 7,2V to na 3 celach troche za duże przewoltowanie. Prąd zapewne jest ponad 20A i napięcie na pakiecie spada. Wystarczy że jedna cela jest słabsza i napięcie spada i regulator odcina silnik. Śmiglo 6x3 do tego silnika albo przekładnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio przeprowadziłem kilka prób z woltomierzem i okazało sie że po podłączeniu silnika i włączeniu na maksymalne obroty silnik stale kręci przez około 4 minut podcas których napięcie nieznacznie i powoli spada, nagle jednak z silnika zaczeło się kopcić i nagle napięcie gwałtownie spadło aż do odłączenia zasilania. Próbowałem zastosować pakiet 2s ale wtedy silnik za wolno kręci by móc polecieć. I tu moje pytanie jakie śmigło muszę zastosować do silnika szczotkowego klasy 400 na pakiecie 2s i regulatorze 20A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka 400ka 4,8v, 6v a może 7,2v?

Regulator i pakiet masz ze sporym zapasem ale śmigło jest za duże, jeśli li-pol to koniecznie 2s. Do tych silników wystarcza spokojnie regulator 5-8A bo i tak jak w twoim przypadku silnik 400 przy większym prądzie nie wytrzyma. Jeśli masz silnik 400 6v to załóż mniejsze śmigło np. gws 6x3 albo apc 5,5x4,5 powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.