Skocz do zawartości

Lakierowanie/Malowanie modelu


Lech Mirkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem w trakcie budowy samolotu Viper SD-4. Powoli zbliża się czas jego oklejania/malowania. Postanowiłem, że model "posłuży" jako eksponat więc nie martwię się masę. Chcę aby był on pokryty w taki sposób, aby wyglądało to rzeczywiście. I tutaj moje pytanie do was: jak to wykonać.

 

Czytałem, żeby troszku zaszpachlować, następnie wyszlifować, na to papier japoński, 3-4 warstwy lakieru CAPON, i wykończenie emulsją.

 

Czy może mogę użyć szpachli natryskowej, na to papier japoński, potem lakierowanie i na sprej.

 

I tutaj rodzą się największe niewadome:

Jak to dokładnie wykonać?

Jakiej szpachli użyć?

Czy można to jakimś sprejem pomalować?

Proszę o porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja osobiscie uzywam szpachli do aut,nasepnie sa dwie metody baza samochodowa szybko schnie wielka zaleta,nastepnie klar czyli lakier bezbarwny.

Lub od razu farby samochodowe akrylowe na polysk z tym troche gorzej idzie trzeba miec pewna w prawe,lakiery firmy Debber.

Ale mozna tez dostac w lakierniach samochodowych gdzie sprzedaja farby spraye pod rzadany kolor robia na miejscu podobno dobrze maluja,nie "zygaja" farbe jak te z marketu badziewie.

No i wiadomo do pierwszych dwoch metod sprezarka i pistolet.

Proponuje abys sie przeszedl do takiego sklepu z farbami i lakierami do aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,zgadzam sie z kolegą ,żę lakier samochodowy będzie tu najodpowiedniejszy,a metoda z bazą + clar najlepsza(daje możliwość nieskonczonej ilośći porawek)wpadasz do pierwszej lepszej mieszalni lakierów samochodowych robisz takzwaną setke i jedziesz z koksem.jesli niemasz do stepu do areo lub pistoletu to spokojnie możesz wykorzystac do malowania psikacz od płynu do szyb, tylko w tedy farba powinna być mocno rorzedzona i malowanie z durzej odległości i nie zagrubo na raz ,a strumien to se sprawdzisz na jakiejś wapiennej scianie np w piwnicy.Pamietaj ,żę te opakowania robi się z PP wieć po jakimś czasie zaczną sie zasysać(zapadać) i trzeba poluzować aby dopuścić powietrza.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywam szpachli do aut

oj joj joj IMO nie jest to dobry pomysł ponieważ taka szpachla jest ciężka, kiepsko trzyma się drewnianych powierzchni z czasem potrafi odprysnąc na dość dużej powierzchni, jest mimo wszystko twardsza i przy nieuważnym szlifowaniu bardziej poddają się nieszpachlowane boki. Do wykończania i szlifowania stosuję o ile w ogóle potrzeba szpachlę do BALSY, ultralekką dostępną od jakiegoś czasu w naszych internetowych sklepach.

A swoją drogą dlaczego nie postarać się i nie skleić elementów równo, bez uskoków i dokładania sobie dodatkowej pracy?

W tym wszystkim Rapier podszedł bardzo racjonalnie ... nic dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.