Skocz do zawartości

Optima 9 - gniazdo SPC


alenik

Rekomendowane odpowiedzi

Standardowo w gniezdzie SPC wpieta jest zworka.

Zwierany jest pin srodkowy(minus) z pinem sygnalowym (??!?!, nie plusem ;) )

 

Chce wykorzystac port SPC do monitorowania napiecia na pakiecie 3S.

Wpinam sie w DIN`a przy pakiecie natomiast nie mam pewnosci jak wpiac sie w gniazdo SPC.

 

 

 

W ktore piny mam wpiac plus i minus z pakietu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie...

 

http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=13666959&postcount=1416

 

Znalazlem odpowiedz ....

 

 

 

....

9. SPC port is polarised with the same slot, to accept "S" or "J" plugs, as all other ports. This enables immediate use of any other RX battery (or servo) lead. When using separate power supply for SPC -

1. Top pin = Left blank (Signal on the servo slots but not on SPC slot)

2. Middele pin = Positive

3. Bottom pin = Negative

SPC blanking plug is a "J" style connector to ensure it cannot inserted incorrectly. Pins 1 & 2 are shorted (pin 3 must be left unconnected) which informs Optima to close 0-35V input section and draw power for it's own separate circuit requirement from the 0-7.4v servo power supply plugged into one or more of the other servo slots.

SPC circuit when powered by separate battery or via a lead, (servo plug & lead will suffice), the top pin must be left blank. On EP Models, SPC lead may be simply connected to ESC battery connector terminals or in need remove a little insulation and solder direct to (+) & (-) wires a little behind ESC plug (Refer attached diagram) and insulate with self amalgamating tape or similar

 

....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie...

 

http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=13666959&postcount=1416

 

Znalazlem odpowiedz ....

 

 

 

....

9. SPC port is polarised with the same slot, to accept "S" or "J" plugs, as all other ports. This enables immediate use of any other RX battery (or servo) lead. When using separate power supply for SPC -

1. Top pin = Left blank (Signal on the servo slots but not on SPC slot)

2. Middele pin = Positive

3. Bottom pin = Negative

SPC blanking plug is a "J" style connector to ensure it cannot inserted incorrectly. Pins 1 & 2 are shorted (pin 3 must be left unconnected) which informs Optima to close 0-35V input section and draw power for it's own separate circuit requirement from the 0-7.4v servo power supply plugged into one or more of the other servo slots.

SPC circuit when powered by separate battery or via a lead, (servo plug & lead will suffice), the top pin must be left blank. On EP Models, SPC lead may be simply connected to ESC battery connector terminals or in need remove a little insulation and solder direct to (+) & (-) wires a little behind ESC plug (Refer attached diagram) and insulate with self amalgamating tape or similar

 

....

Dokładnie tą samą informację znalazłem w internecie na innej stronie (niestety spóźniłem się, byłeś szybszy :] ) - trzeba będzie przetestować tą funkcję.

 

Pozdrawiam - daj info czy się dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wstepnej analizy... :) wychodzi na to ze sygnal ostrzegawczy uruchamia sie przy 5,5v

 

Z tego co wyczytalem aby poziom ten zmienic niezbedne jest polaczenie z PC

 

Wroce z urlopu, bede testowal a na chwile obecna informacja na wyswietlaczu o aktualnym napieciu odbiornika jest znacznie bardziej wiarogodna, wygodna itd... niz usredniony ze wczesniejszych lotow przyblizony, mozliwy czas latania w minutach :)

 

*Edit: Aktualizacja oprogramowanie dla aurora daje mozliwosc zmiany ustawien przy których włącza się alarm ostrzegawczy bezpośrednio z poziomu ekranu dotykowego! Jeszcze nie przetestowane przezemnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam

Mam pytanie odnośnie tego tematu .Tez posiadam apkę aurorkę 9 i chcę aby monitorowanie na ekranie nadajnika  było zgodne z napięciem  pakietu w modelu.Problem w tym ,że  aurora wskazuje tylko odczyt 5,2 v dlatego ,ze BEC nie puszcza wiecej prądu .Wiec jak to zmienić aby na wyświetlaczu pokazywał się aktualny stan  pakietu w modelu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem... :) ale tam bardzo lakonicznie  i krótko jest to opisane więc mogłem nie ogarnąć tematu.Do tej pory używałem Optica 6 wiec  pakiet był podłączony  bezpośredni do kanału.Reasumując czyli gdzie  mam podpiąć pakiet skoro idzie on przez Beca ( w reglu) ??


Jesli to jest to o co mi chodzi   to juz wszystko  rozumiem ..:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.