Skocz do zawartości

CSTKAM 2,5


H. Litwinowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Starłem się dzisiaj z cudem bratniej techniki któremu na imię CSTKAM 2,5. Silnik ma już swoje lata i pewien przebieg. Jaki ?? Trudno stwierdzić. Kupiłem go (używanego) na alledrogo i wykonałem na nim kilka lotów. Ostatnie 5 lat przeleżał zakonserwowany w pudełku.

Pomimo długiego przestoju w pracy silnik odpalił niemal od razu..., ale w tym miejscu zaczęły się schody. Silnik nie chce utrzymać obrotów przy określonym ustawieniu iglicy. Dość mocno szarpie i ma skoki prędkości obrotów. Na wyższych obrotach zdarzają mu się częste spadki, natomiast na niskich ma momentalne przyspieszenia. Czasami gaśnie. Co może być przyczyną ?? Jak z tym walczyć ?? A może to już koniec jego żywota ??

 

Silnik jest zasilany ze zbiornika ciśnieniowego, więc ilość paliwa przy określonym ustawieniu iglicy musi być jednakowa.

Próbowałem zarówno paliwa 80/20, jak również Tornado 10% nitro.

Świeca A3

 

A tak mój problem wygląda:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zasilaniu ciśnieniowym , gażnik obwodowy i zwykły rozpylacz to nieporozumienie,nigdy nie wyregulujesz prawidłowo.Należy dotoczyć nową dyszę gaznika oraz nowy rozpylacz.

Średnica wewnątrz rozpylacza musi mieć średnicę około 0,5-0,6 mm a iglicę należy zrobić z igły do szycia /mały kąt stożka/.

Dopiero tak wykonany rozpylacz umozliwi poprawna regulację silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrałem się do niego i wymieniłem uszczelkę pokrywy (była mocno sfatygowana). Dodatkowo zajrzałem pod głowicę i okazało się, że siedzi tam aż 6 podkładek 0,1. Nie za dużo ich tam trochę (3 wywaliłem)?. Od czego to zależy jaki podkład powinien być, bo chyba 0,6 to sporo ??

 

Jeżeli uszczelnienie nie pomoże, to wówczas pomyśle o rozpylaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ostatecznie rozstrzygnięta - silnik przy normalnym zasilaniu paliwem chodzi jak marzenie, natomiast przy zbiorniku ciśnieniowym robi co chce. Bez nowego rozpylacza się nie obejdzie. bynek za trafną sugestię otrzymuje "pomógł". Dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.