Jump to content

bynek

Modelarz
 • Content Count

  179
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

bynek last won the day on May 23 2017

bynek had the most liked content!

Community Reputation

27 Excellent

About bynek

 • Birthday 10/25/1959

Contact Methods

 • WWW
  http://bynek@autograf.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Szczecin
 • Imię
  Zbyszek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gratuluję zakupu. Ale licytacja na trzy sekundy przed końcem aukcji , wymaga pewno jakiegoś oprogramowania? Albo masz nerwy ze stali .
 2. Nie brałem udziału w tej licytacji, tylko zwróciłem uwagę na te opłaty .Są spore w stosunku do wartości silnika.
 3. Oprócz kosztów wysyłki 16 GBP , widnieje jeszcze opłata importowa , aktualnie 44 GBP. Czy to jest związane z wyjściem Wielkiej Brytani z Unii Europejskiej?
 4. bynek

  zdjecia silnikow -

  Os max przejął markę IRVINE , i raczej dalej produkuje je w W.Brytani. Dokonał kilku zmian w technologi produkcji tych silników, i raczej to nie wyszło na lepsze. Słabym punktem tej serii silników jest kruchy materiał karteru, i pojawiające się pęknięcia skrzyni korbowej. Wykonanie cylindrów z technologi ABC zmienili na ABN, i też zbyt często pojawia się problem łuszczenia gładzi cylindrowej. Na pudełku dalej używają oznaczenia ABC wprowadzając klientów w błąd. Stare IRVINE z gażnikami jetstream i prawdziwym ABC były trwałe i niezawodne.
 5. Spróbuj założyc korbowód od Rytma . Głowica pasowała to może i korba podejdzie ?
 6. http://www.fsrv.wroclaw.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=2004
 7. A wracając do tematu odpowiedniego silnika do modelu kolegi, to proponuje taki https://www.ebay.de/itm/RC-NITRO-MOTOR-GP-28/114678136382?hash=item1ab3597e3e:g:yqcAAOSwXIpgJMBI. I tańszy i bezproblemowy w stosunku do ASP czy MVVS. Wielkośc pewno wystarczajaca. A tak pracuje w całym zakresie obrotów.
 8. Pojazdy mechaniczne też docierasz nie jeźdżąc nimi ? Przecież w powietrzu ma optymalne warunki, powietrze bez zanieczyszczeń stałych, dobre chłodzenie,itp.
 9. Tu masz foto razem z pilotem.
 10. bynek

  pilarka k1 zssr

  Oryginalna tarcza miała rozwiedzione zęby . Na frezie do metalu zabijają się zęby trocinami i przestaje skutecznie ciąć. Listewki sosnowej nie utnie , dym idzie z freza i koniec ciecia.Może balsę niewielkiej gubości to da radę , ale sosny na pewno nie .
 11. bynek

  Świece żarowe

  Postępując zgodnie z instrukcją podaną przez Pana Jacka, jest niemal pewne ,ze głowiczka pójdzie na złom. Siły występujące przy gwintowaniu z pewnością obrócą delikatnie zamocowaną głowiczkę w uchwycie tokarskim, i zniszczą gwint. Logicznym jest zamocować głowiczkę odwrotnie niż Pan Jacek proponuje, rozwiercić od strony komory spalania, nagwintować , a następnie zamocować delikatnie stroną gwintowaną i splanować na wymagana wysokość pod świecę. I z tym rozwierceniem na fi 5,05 mm bym się spierał, moze to jest teoretyczna średnica gwintu UNF 1/4x32, ale w praktyce to jest zbyt mało. Wg mnie powinno byc około 5,4 mm.
 12. I kolejna fotka/ znaleziona w sieci/ z ukruszonym kolektorem wydechowym.Saito 125. Przypadek, a może mało wytrzymały stop aluminium ?
 13. https://www.justengines.co.uk/shop/engine-spares/two-stroke-spares/a-s-p-two-stroke-spares/a-s-p-0-52-spares/?v=9b7d173b068d Ale tłoka już niema. Taniej bedzie uzywke kupic .
 14. bynek

  zdjecia silnikow -

  Może ktoś zalicytuje ... https://www.ebay.co.uk/itm/T-D-4-DIESEL-MODEL-ENGINE-polish/133525689618?hash=item1f16c05512:g:MLEAAOSwSyBfaMwi
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.