Jump to content

Sage

Modelarz
 • Content Count

  389
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Sage last won the day on August 31

Sage had the most liked content!

Community Reputation

234 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gdynia
 • Zainteresowania
  Modelarstwo lotnicze, fotografia, wedkarstwo muchowe
 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

751 profile views
 1. Hej, ale tego natrzaskałeś ... A ja latam, 'już się mylą nazwy miast i kto gra'
 2. Również życzę powodzenia i trzymam kciuki.
 3. To już chyba ostatni tak ciepły i bezwietrzny wrześniowy dzień na Pomorzu. Wyskoczyliśmy z Tadzikiem na godzinkę po pracy żeby polatać na tle kończącego sie dnia. Gdy kończyliśmy było juz ciemno. Czekamy teraz co pokaże pażdziernik. Ciągle jeszcze pamietam pażdziernikowy Borsk sprzed 2 lat.
 4. Jeszcze kilka moich fotek. Wspaniay dzień, taki Pawnee dzień Gratulacje dla Tadzia i Matiego za kapitalny lot synchroniczny 2 metrowymi modelami benzynowymi ! Na zdjęciach widać już nadchodzącą jesień.
 5. Dzisiaj było trochę inaczej niż zwykle .
 6. Niedzielne popołudnie na Chwarznie. Tadziu odkurzył swoją Kasamę a Piterek robił loty pokazowe dla dzieci. Dzieci nie chciały wracać do domu .
 7. Wczoraj przejeżdżałem z Krzyśkiem na rowerach wzdłuż łaczki w Oliwie i ożyły wspomnienia. Teraz nasz pilot RC, oblatywacz, wtedy jeszcze szczerbaty Mati, lat 5, stawiał tam pierwsze kroki . Dzięki Leszkowi jest film z tego okresu. Kręci się łezka w oku taty, czas leci ... Tak przy okazji, właśnie dostałem 'pozwolenie' do podlinkowania ciekawej relacji naszego lotniskowego kolegi Lukasza z urlopu w Bieszczadach. Może komuś się przyda taki gotowiec na wyjazd z rodziną . https://lukwisz.pl/a-gdyby-tak-rzucic-wszystko-i-wyjechac-w-bieszczady/
 8. Piotrze dzięki za dobre słowo. Brakowało nam Ciebie, Sułka,Tadzika, Mariusza, Beavis'a i paru innych Kolegów. Pogoda wyjątkowo dopisała. Piękny słoneczny, bezwietrzny dzień w Borsku. Piękna termika. Początkowo, jak już pisał Piterek, było gęsto. Paralotniarze - dwie grupy. Loty widokowe samolotem. Dzięki wzajemnemu zrozumieniu, fajnej atmosferze starczyło nieba dla wszystkich. Zarządca udostępnił gniazdko z prądem. Około południa Koledzy latający na paralotniach zostawili całe lotnisko dla nas. Co tu dużo gadać ... Zjeżdzaliśmy z lotniska ze Sławkiem i Krzyśkiem jako ostatni ok godz 19. Sławek odpalal swoją Yaris'kę z pakietu LiPol, zbrakło akumulatora . Częścią zdjęć podzieliłem sie z Wami tu na forum, inne w listopadzie na gadulcu przy czymś rozgrzewającym . Konrad, również dzięki za dobre słowo. Tak się zastanawiam, kiedy mnie pogonicie z forum za 'zawalanie' serwera zbyt dużą ilością zdjęć . Adam, ta "bomba" to dodadkowy zbiornik paliwa obsmarowany olejem z wydechu przepięknie brzmiącego 3-garowego Saito. Kolega Piterek nie lubi takich 'brudów'. Do tej pory robił tylko w elektrykach. Pracujemy nad nim, oswajamy go z pozostałością spalania, stąd ta mina . Piszę, że do tej pory, bo za namową takiego jednego niedobrego Kolegi, jak o nim mówi, zdecydował sie przejść na jedyną słuszną stronę mocy, tę śmierdzącą benzyną, olejem, iskrą ... Zdradzę tylko, że model bedzie miał ponad 2 metry, będzie to makieta, konstrukcja, samolot polski. Idzie mu wolno bo zaczął właśnie od tłustego, niedobrego silnika. Próbują się zaprzyjażnić .
 9. Za długo Kruka trzymałeś w klatce, zaniedbujesz go - parę elementów mu jeszcze brakuje
 10. Z cyklu 'Pocztówka z wakacji' Gdzieś w bieszczadzkim paśmie Żukowa ... Fragment książki "Lotnicze tradycje Bieszczadów" autorstwa p. Andrzeja Olejko: ...Wtedy to szkolenie prowadzono na 54 startach. Był to okres szczytowej działalności i wydajności szybowiska. W Ustianowej stacjonowało wtedy ponad 600 [774?] szybowców natomiast całe lotnictwo polskie miało ich wtedy 1200. Można by zatem uznać, iż było to królestwo Żab, Wron, Czajek, Salamander, Delfinów czy maszyn z rodzin CWi SG - słowem elita konstrukcyjna polskiego szybownictwa. Szlakiem historii ... Zbocza pasma Żukowa po obu stronach już mocno zarosły. Zostały tylko resztki fundamentów i fotografie, niesamowite fotografie. U podnóża pasma Żukowa leży kolebka polskiego szybownictwa, miejscowość Ustjanowa. 7.09.1969 r. w Ustianowej został odsłonięty pomnik poświęcony lotnikom, wychowankom szkoły szybowcowej, którzy stracili życie na frontach II wojny światowej. Pomnik usytuowany jest na stoku Małego Króla, skąd również wykonywano ślizgi/loty. Przy budowie pomnika wykorzystano skrzydła pochodzące z polskiego metalowego szybowca PZL M-3 Pliszka. W tle widać pasmo Żukowa ze szczytem Holica, niegdysiejszym miejscem startów szybowców. Obecnie jest to stanowisko paralotniowe. W tle panorama na pasmo Żukowa widziane ze stoku Małego Króla gdzie został usytuowany pomnik. Historia w Ustjanowej jest wciąż żywa.
 11. W niedzielę odbył się długo oczekiwany oblot makiety samolotu 'Zero' kolegi Darka. Model lata tak jak i wyglada. Wspaniale. Polatały teź i inne modele
 12. Okres wakacyjny, nastała cisza w temacie ... Przeglądając telefon, natrafiłem na kilkanaście fotek, które głównie z powodu swojej marnej telefonicznej jakości nie zostały 'opublikowane' wcześniej. Jako, że stanowią zawsze jakąś tam pamiątkę oto i one. Chronologia przypadkowa - czerwiec, lipiec tego roku. Na koniec jeszcze kilka fotek zrobionych już aparatem fotograficznym, które dostałem jakiś czas temu od Mariusza. Dzięki Mario !
 13. Gratulowałem już wczoraj ... Ale, że ciągle jestem pod wrażeniem zapisu tego lotu pogratuluję jeszcze raz. Brawo Paweł i brawo GP ! Wygląda na to, że jest to świetnie latający model i trafił w świetne ręce. Jednym słowem trafił swój na swego Przepiękne zdjęcie szybowca na tle kończącego się dnia !
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.