Skocz do zawartości

Piper CUB RC System RTF


k3m0t

Rekomendowane odpowiedzi

powinno pisać w instrukcji ale skoro jest tam przewidziane miejsce to leć jak jest (miałem ten model w rękach ale troszkę dawno i nie pamiętam wszystkiego dokładnie)

 

skoro będziesz latał na polach to zdejmij podwozie bo lądując w wysokiej trawie je wyrwiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lot, smiglo zlamane ;). Tak jak kolega wyzej napisal smiglo GWS 8x4 pasuje do tego modelu, tak? Mam jeszcze pytanie co do silnika, wal jest jakby lekko krzywy, trzeba wymienic silnik, czy moze jeszcze tak byc.

 

EDIT:

 

Dzwonilem do sklepu modelarskiego i tak, w instrukcji z samolotem pisze ze jest smiglo 8x5, a kolega wyzej pisze 8x4, Pan w sklepie mowil, ze to nie ma wielkiej roznicy, wiec ok. Co do firmy, to polecil mi bardziej smiglo tower pro 8x4e, mowil ze gws sa do lekkich modeli, a piper troche wazy, bo ok. 850g. Moze ktos doradzic, bo teraz mam metlik w glowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale skad mam wiedziec jaki to wal (sorry, ale nie znam sie bardzo). Mam jeszcze jedno pytanie co do samolotu, otoz wlaczam nadajnik, podpinam aku i samolot sie slabo loguje, tzn. albo sie loguje po dlugim czasie, albo wcale i rozlaczam zlaczki, potem znow podlaczam, az wkoncu zalapie, serwa dzialaja, tylko silnik nie chodzi. Dodam, ze zlaczki wkladam tak do polowy, ale mysle ze w tym problemu nie ma? wiec co to moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel66, nie sugeruj koledze takich rzeczy!

 

k3m0t, weź suwmiarkę i zmierz średnicę wału, potem zamów sobie zapasowy w sklepie modelarskim i wymień. A jeśli masz 3mm, to możesz np. wypatroszyć jakiś stary CD-ROM, w nim znajdziesz jedną a często nawet dwie takie ośki. Idealne do silników, ze stali hartowanej - bardzo trudne do zgięcia.

Co do logowania - może być problem, jeśli złączki nie wsuniesz do końca. Jak coś robisz, to rób dokładnie. Jeśli nic się nie zmieni - sprawdź czy masz naładowany pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przytrzymałeś gaz po kraksie i spaliłeś regulator

masz tam wał 3mm ale lepiej kup nowy silniki regulator

 

jak masz jeszcze jakieś pytania to poszukaj sam nie marnuj czasu innych

 

Arturrro o co ci chodzi? :|

 

edit: nie będzie dużej różnicy pomiędzy tymi śmigłami ale pan w sklepie miał rację śmigła tower pro to podróbki śmigieł APC a te śmigła maja najlepsza sprawność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel66, o to, że uczącemu się koledze podajesz takie bezsensowne rozwiązania. Ośka w silniku musi być idealnie prosta i wyważona, inaczej będzie ostre bicie w czasie pracy. Dlatego wałów zazwyczaj się nie robi, tylko wymienia na fabryczne lub takie, w przypadku których mamy pewność że są proste i wyważone.

Skoro to ośka 3mm, to najprostszym i najlepszym rozwiązaniem jest demontaż ze starego CD-ROMu. k3m0t, jakbyś miał problem ze znalezieniem, to mogę Ci taką podesłać. Jeszcze kilka mam, a od czasu wymiany na CD-kową oś, nie udało mi się jej skrzywić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty myślisz że drut w sklepie modelarskim nie jest hartowany? :roll: proszę cię zwiń mi metrowy odcinek drutu 3mm w okrąg :lol:

ty kiedyś widziałeś tak mały silnik? tam niema co wyważać bo nawet magnesy są nierówno przyklejone nie mówiąc o tym że śmigło też nie jest idealne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wracajac do tematu, to tak, ktore smigla wziac, tzn. mysle ze i tak jak smiglo bedzie mialo stycznosc z ziemia na wlaczonym silniku, to sie polamie, chyba ze jest jakos mocno wyrzymale.

 

Chyba zamowie te smigla T.PRO ŚMIGŁO 8*4 E (moze mi ktos powiedziec, co oznacza to "E"), czy to tylko taki zapis.

 

Kolejna rzecz to silnik, jesli chcialbym wymienic, to musi zostac wymieniony z regulatorem, czy ten z zestawu da rade.

 

Od razu, jak bede robil zamowienie, wezme ze 4 serwa w zapasie, aby nie miec pozniej niespodzianek i czekac na przesylke kilka dni. Zastanawiam sie nad tower pro sg90, a 91r., mozecie cos podpowiedziec?;)

 

Aparature zamowilem Spektrum DX6i + odbiornik ar6200 i kabel do symulatora.

 

Mozecie mi jeszcze polecic jakies sklepy z takimi drobnymi czesciami, bede wdzieczny. ;)

 

EDIT:

 

Rozkrecilem troche model i wyciagnalem silnik. SIlnik jest polaczony z regulatorem. Zmierzylem wal i w miejscu gwintu ma on mniejwiecej 2 mm (moze 2 mm +), a tam dalej, jak wchodzi w silnik jest jakies 3 mm, wyglada to mniejwiecej tak:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jesli chodzi o dlugosc walu, to nie wiem jaka jest, gdyz nie rozkrecilem jeszcze silnika, a w zasadzie nie wiem jak? mozecie pomoc, bo nie wiem jak sie do tego zabrac. Kolejne pytanie, to czy dostane taki wal w jakims' sklepie.

 

EDT2:

 

Zdjalem wal i ma 68 mm dlugosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne skrzywiła Ci się ośka w miejscu gwintowanym, rada taka utnij tą część gwintowaną, załóż piastę typu prop saver i zapomnisz o ośkach i połamanych śmigłach. Jeśli napęd będzie za mało wystawać to dołóż podkładkę pod wręgę silnikową, oraz skoryguj wyważenie modelu. W masce silnikowej też chyba trzeba zrobić większy otwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

1. Wał pasuje od silników TowerPro 2408 i 2410 - koszt 4zl.

2. Przed rozebraniem silnika zoabcz jak zamontowany jest biały plastik - jest odpowiednio przycięty i to on ustawia kąty silnika w tym modelu.

3. Silnik rozbierz w sposob następujący:

 

a) odkręć biały plastik od silnika - ostrożnie przy dokręcaniu bo łatwo pęka

B) odkręć imbusy przy piascie - wale u góry silnika (imbus wielkosc 1,5)

c) z dołu silnika zdejmij zabezieczenie wału - w kształcie półksiężyca - ering i podkładkę pod nim

d) powykręcaj te nakrętki z wału

e) silnik w imadło i delikatnie trzymając za stojan wysuń wał z dzwonkiem - ja za pierwszym razem przepchnąłem wał stukając młotem kowalskim w gwóźdź i tym w wał

f) wał ma średnicę 3mm

 

4. kup propsaver - wtedy skończy się krzywienie wałów.

5. jeśli silnik będzie w jakiś sposób uszkodzony możesz wymienić go na jakis z TowerPro 2408 i 2410 - prawie identyczny uchwyt etc (trzeba troche dorobić) - do tego potrzebne są inne śmigła.

6. pamiętaj aby zamontować regulator w tym samym miejscu co był aby w modelu nie przesunął się środek ciężkości.

7. warto wymienić koła na większe np 63mm piankowe - łatwiej się ląduje ale trzeba usunąć owiewki kół i przeprowadzić parę drobnych modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

bartekp - to wiele wyjaśnia, dzięki!

 

Tak w ogóle, to witam po krótkim okresie wakacji. Tak, aparatura z odbiornikiem doszła (dx6i + ar6200). Silnik rozkręciłem. Kąt silnika był ustawiony za pomocą włożonej podkładki pod plastikowe łoże (jak dobrze rozumiem). Gdzie mogę dostać wał do tego silnika? (widziałem tylko w modele.sklep do silników towerpro 2408 i 10) Zalecane śmigło, takie jak pisze w instrukcji, to 8x5, jednak ciężko takie dostać. Pan w sklepie modelarskim powiedział, że nie ma problemu jeśli zakupię śmigło 8x4. Z tego co udało mi się wyczytać, jakoś śmigieł wygląda następująco: gws, towerpro, apc, słabsze/lepsze/lepsze+, tak? Które bardziej polecicie. Zastanawiam się, aby zakupić kilka towerpro, oraz apc. Mam jeszcze jedno pytanie, jakie działanie ma piasto pro saver, o której piszą koledzy powyżej - to się mocuje śmigło na gumce dzięki czemu staje się elastyczne, giętkie względem podłoża przy uderzenie, tak? czy coś źle rozumie.

 

Jak mozna usztywnic anteki od obiornika Spektrum? (widzialem chyba gdzies na zdjeciu, ze byly wlozone w koszulke termiczna, dobry patent?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.