Skocz do zawartości

Mini kompresor samochodowy jako kompresorek do aerografu


czaja18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przy dzisiejszym lataniu Adrian podsunoł mi pomysł sprubowania zasilenia aerografu takim kompresorkiem:

http://allegro.pl/item205443554__kompresor_samochodowy_dc12v_ultra_szybki_.html

Co o tym myślicie?? Z tego co przemyślałem to kompresorek do aerografu nie musi mieć zbyt dużego ciśnienia tylko jakąś wydajność m3/min. Czy takie coś starczy? Nie moge znaleść dokładniejszych parametrów tego sprzęcika bo bymsobie sam to porównał z porządnymi sprzętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pomyśl o sprężarce od lodówki. Bez problemów odsysa, w sieci są pomysły jak zrobić z tego solidny kompresor. Potrafi to dać kilkanaście atmosfer ciśnienia. Na pewno wielokrotnie trwalsze niż "chińszczyzna", a cena porównywalna - sklepy handlujące lodówkami często odbierają od klienta jego stary sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kompresor samochodowy, taki tani odpada.

Bez obciążania rozlatuje się po kilku minutach pracy, konieczny zbiornik ciśnieniowy bo bez obciążenia wariuje.

Miałem taki w aucie, opony pompował nawet nieźle, ale nie przeżył próby pompowania pontonu, w chwili gdy dmuchal w pusty bez obciążenia rozleciały się blaszki na zaworach.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "kompresory" samochodowe, to jest kupa złomu. Z tego co wiem, to są strasznie głośne, po woli pompują te powietrze. Jedyne co z tego by ci się przydało to manometr :P. Mój agregat czeka na przerobienie. Jednak ciągle nie mam odpowiedniego zbiornika. Być może będę miał zbiornik ze stalowej rury z przyspawanymi płaskownikami. Swoją drogą widziałem dzisiaj w biedronce cały kompresor za 250zł (olejowy, ze zbiornikiem 20l i reduktorem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że olejowy nie nadaje się do malowania...

Nadaje się :D

 

Zresztą olej jest niezbędny do poprawnej pracy kompresora, bez tego zaraz by się spalił. Zwyczajnie olej nie wychodzi poza obieg kompresora (to ejst do wyjścia). W agregacie z lodówki niestety wychodzi i trzeba zamontować zawór spustowy w zbiorniku.

Zresztą chyba nawet @Tomek ma olejowy kompresor ?

Zbiornik wyrownawczy??

Hmmm gdzies kiedys czytalem ze sie nadaje butelka po 2litowej coca-coli, dokladnie nie pamietam,ale chyba peka dopieo przy 7 Atmosferach

Jak zle napisalem, a ktos tez to slyszal to mnie poprawcie

Masz racje, butelka 2l pęka przy ok 7atmosferach, 5l przy chyba 4atmosferach (nie pamiętam tego doświadczenia dokładnie). Tylko pamiętaj, że narażasz się na niezłe niebezpieczeństwo. Przeciez wystarczy wcisnąc tam szpilke przez przypadek, nawet rozgrzany opiłek (jeśli jest w stanie to przepalić) zrobi dziurę i wystrzał gotowy. Zabawy z ciśnieniem to nie przelewki, dlatego ja cały czas mam wątpliwości co do zbiornika, ale pospawana rura powinna się nadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Chłopaki Chłopaki co wy wiecie na temat kompesorów :) ja zrobiłem sobie taki

kompresorek z lodówy, butla z gaśnicy i reduktor ciśnienia rezem ok 100 zł.

 

1_s.jpg

 

 

działa juz 3 rok i nie z znim żadnych problemów opis ja taki zrobić na mojej stronie

 

http://www.model.sck.pl/index.php?akcja=porady

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

ten kompresorek pracuje bez oleju ... olej słuzy jako chłodziwo .....

 

u mnie pracuje 3 lata bez oleju i nic mu sie nie stało co prawda po godzinie ciągłej pracy jest gorący ale wystarczy użyć zaworu nadciśnieniwego z wył zasilana i po problenie z ciągłą pracą. Jak zostawisz olej to cały bedziesz miał w pistolecie ...a zeby temu zapobiec bedziesz musiał uzyc odolejowywacza i tu koszty rosną

 

 

pozdrawiam

Meloow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki Chłopaki co wy wiecie na temat kompesorów...

 

....ten kompresorek pracuje bez oleju ... olej słuzy jako chłodziwo .....

 

 

Olej służy do smarowania, uszczelaniania i nie służy jako chłodziwo!!! Sprężarka lodówkowa jak każda inna hermetyczna chłodzona jest czynnikiem chłodniczym. Jak dobrze popatrzysz to silnik tej sprężarki nie ma otworów wentylujących czy nawet samego wentylatora!

 

Grzeje Ci się bo nie masz chłodzenia i nie będziesz go miał czy będzie olej czy nie - sprężając nią powietrze czy robiąc próżnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

marcin133 czy ty masz taki kompresorek jezeli tak to podeślij foto ... kompresor który ja zrobiłem i z powodzeniem zrobiło go kilka innych osób działa i nie ma w srodku oleju,

więc jeżeli nie masz kompresorka takiej budowy to nie pisz takiej informacji ze nie bedzie to działać gdyż tylko możesz narobić zamieszania :idea: w głowach osób chcących taki zbudować.

 

Olej w środku sprężarki jest to taki sam olej jak w transformatorach wysokiego napięcia nie przewodzący prądu i nie palny ... i napewno w jakimś stopniu jest tam po to aby smarować ale głównie służy do chłodzenia u mnie nawet po trzech latach w wylotu wydostaje sie znikoma ilość oleju bo nie da się wyloać 100% a to co pozostanie wystarcza do "smarowania". :)

 

pozdrawiam

meloow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.