Skocz do zawartości

Mini kompresor samochodowy jako kompresorek do aerografu


czaja18

Rekomendowane odpowiedzi

...więc jeżeli nie masz kompresorka takiej budowy to nie pisz takiej informacji ze nie bedzie to działać gdyż tylko możesz narobić zamieszania...

 

Nie mam takiego kompresorka i nie muszę mieć - nie piszę też że to nie będzie działać!!! - opisuję jedynie po co olej i jak realizowane jest chłodzenie... więc masz odpowiedź dlaczego Ci się grzeje - ale wiesz lepiej.

 

Olej w środku sprężarki jest to taki sam olej jak w transformatorach wysokiego napięcia nie przewodzący prądu i nie palny ... i napewno w jakimś stopniu jest tam po to aby smarować ale głównie służy do chłodzenia...

 

Jestem załamany... piszesz pewnie jakbyś zjadł wszystkie rozumy... kompletne bzdury!!!!

Szok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam,

 

 

Jestem załamany... piszesz pewnie jakbyś zjadł wszystkie rozumy... kompletne bzdury!!!!

 

nie zjadłem wszystkich rozumów ale skoro ten który ja zrobiem i kilka innych działa to jest to fakt ....nie wszystko mozna wyczytać w niecie bo widze ze albo chcesz mi bardzo dopiec albo taka twoja natura ze chcesz sie wypowiadać teoterycznie na temat .... chyba ze jestes serwisantem AGD to co innego ale znałem jednego takiego co nie wiedzaiał

co to jest freon i do czego słuzy a ostro naparawiał sprzęt

 

spoko marcin133 wiedze ze sie zaprzyjaźnimy na tym forum :D

 

kilka podobnych konstrukcji:

http://www.marecki.user.icpnet.pl/kompres.htm

 

tu jest opisana zasada działania

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic116052.html

 

 

pozdrawiam

meloow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meloow po raz drugi pisze i trzeci raz pisać już nie będę !!

 

- Nie piszę ani nie wnioskuje że to nie działa!!!!!!!!

 

- Napisałeś że sprężarka się grzeje bo nie ma w niej oleju który służy do chłodzenia i że jest to olej z transformatora - odpisałem po co jest olej (nie jest to olej z transformatora) i jak realizowane jest chłodzenie - napisałem to ponieważ wprowadzasz w błąd czytających to forum a nie po to by Ci dopiec! Obojętnie czy ten olej jest potrzebny czy nie!

 

Podajesz link do strony jak buduje się taki kompresor a czytałeś to w ogóle? Prawdą jest że sprężarka taka zalana olejem mniej się grzeje przy pracy z powietrzem ale nie oznacza że nie grzeje się w ogóle!

 

P.S nie jestem serwisantem AGD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

spoko spoko .... dajmy spokój temu .... ogólnie rzecz biorąc nie ma znaczenia czy wylejesz olej czy też nie ... (olej transormatorowy to taki special olej i tak go sie potocznie nazywa a jest rzadki, smaruje, chłodzi, nie pali sie i nie przewodzi prądu)

 

uwżam że warto zrobic sobie taki kompresorek koszt budowy jest mały i jest uniwersalny ja uzywam go w pracy do czyszczenia komputerów i tam też się sprwadza.

 

 

pozdro ma marcin133 8)

 

 

pozdrawiam

meloow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Panowie widze że raczej wasze wypowiedzi są teoteryczne a teoria z praktyka mija się bardzo często ... i tak jest tym razem i widze również ze inny maja tez sporo do powiedzenia na temat takiego rozwiązania kompresorka więc niech oni teraz sie wypoweidzą.

 

 

Ja kończe wypowiedzi w tym wątku ... i tyle miałem do powiedzenia w tej sprawie jeżeli komuś pomogłem to spoko.

 

pozdrawiam

meloow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czytałem gdzieś jeszcze na forum o modelach redukcyjnych, że agregatu nawet nie powinno się przechylać, co jest raczej nie możliwe

 

No widzisz :) Jak poczytasz link podany przez meloowa

 

tu jest opisana zasada działania

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic116052.html

 

dojdziesz do wniosku że tylko lodówki nie można przechylać. Przecież zapychają się rurki i kapilary (a tego nie ma w kompresorach powietrza) :crazy: co najfajniejsze - oni nawet cieli sprężarki!! A tu masz - nie można przechylać samej sprężarki zalanej olejem :) Żaden z nich nie podał poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie. Co gorsza domyślając się i kombinując podali masę - nie prawdziwych informacji... (no nie wszystkie :) )

 

Aby wszystko było jasne.

 

Oczywiście taki agregat można użyć jako pompę powietrza czy też pompę próżniową z jakim skutkiem? Tylko próba nam na to odpowie - każda sprężarka może się zachowywać inaczej. Każda sprawna sprężarka posiada zabezpieczenie przeciążeniowe (bimetaliczne) więc nic dziwnego że podczas pracy jako kompresor czy pompa próżniowa od czasu do czasu zadziała. (należy poczekać kilka minut do wystygnięcia sprężarki). Nic dziwnego że sprężarka będzie "puchła" tracąc swoje właściwości sprężarki. Jak pisałem wcześniej chłodzenie silnika realizowane jest poprzez zimne pary czynnika chłodniczego wlatujące poprzez ssanie sprężarki. Sprężarka pracująca poza układem chłodniczym (jako sprężarka powietrzna lub też pompa próżniowa) pracuje w warunkach dla niej ekstremalnych. (bez chłodzenia) stąd silne grzanie szczególnie karteru sprężarki. (podczas pracy z freonem góra grzeje się równie mocno). Olej ma zadanie smarno-uszczelniające więc nawet jeśli pracuje ona jako sprężarka powietrza czy też pompa próżniowa lepiej aby był. (w takim przypadku ale tylko dodatkowo działa jako chłodziwo - nie eliminuje efektu grzania) W układach chłodniczych olej dobiera się do freonu i bynajmniej - nie jest to olej z transformatora chodź do celów amatorskim (przeróbka) być może można zastąpić go innym. ? Podczas przechyłu sprężarki (nie lodówki) nie szkodzi iż olej dostanie się do ssania (przecież tam sprężarka zassa go z powrotem do karteru tam też dolewa się olej i tam też - doprowadza się powrót oleju z ewentualnego odolejacza. Chodzi o tłoczenie - aby olej nie dostał sie na pokrywę zaworów czy też do komory tłokowej - sprężarka przystosowana jest do sprężania gazów a nie cieczy! Podobny efekt jaki jest na zalanym silniku żarowym :) Istnieje możliwość uszkodzenia sprężarki :) Jeśli dojdzie do przechyłów (a w przypadku lodówki dość często) zaleca się odczekanie kilkunastu minut aby nadmiar oleju powrócił do karteru i tyle chodź samych przechyłów powinno i ma się - unikać.

 

Dodam jeszcze tyle że każda sprężarka chłodnicza nowa która pracuje poza układem chłodniczym traci gwarancję! Jest to absolutny zakaz uruchamiania sprężarek chłodniczych nie podłączonych w układ chłodniczy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.