Skocz do zawartości

czy do toto-7 można założyć silnik spalinowy ?


lisartur

Rekomendowane odpowiedzi

Można. Ale: Musiał byś konkretnie wzmocnić przód, najlepiej cały drewniany. W wersji depronowej model warzy ok 800g a jak zrobisz do niego kadłub drewniany to przekroczy 1kg. Paliwo działa szkodliwie na derpon, a jego zabezpieczenie to zbędna waga. Moim zdaniem jak budować Toto pod spaline to zrobić model cały drewniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo działa szkodliwie na derpon,

tak, depron ma od paliwa kaszel i szczypią go oczy :twisted:

 

mam trenerka 120cm rozp. zbudowanego z depronu i nic złego się nie dzieje, co prawda jest oklejony papierem i pomalowany farbą ftalową ale to w celu łatwiejszego usuwania oleju z samolotu po lataniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale "goły" nie jest? :wink:

 

Paliwo zawiera nitrometan, który na depron działa jak rozpuszczalnik.

Oczywiście można model okleić, zalaminować, pokryć dorym lakierem. Tak by nitro się do pianki nie dostało.

Ale jak już się chcemy bawić w spalinkę, to chyba warto i model wyszykować do tego.

Ładny, konstrukcyjny, balsowy, oklejony folią transparentną... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, konstrukcyjny, balsowy, oklejony folią transparentną...

No właśnie. Żeby nie wyglądał jak jakiś, za przeproszeniem, depronowiec ;-)

 

Myślę, że wystarczyłby tylko zrobić porządne łoże, w postaci dwóch grubych listew sosnowych idących wzdłuż kadłuba na długości między nosem a skrzydłem. Depron okleić taśmą pakową i powinno działać. Tylko z trwałością takiego rozwiązania może być krucho.

 

Ale spróbować można. lisartur, zbuduj i się pochwal jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.