Skocz do zawartości

Kamera z allegro


michalman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ewentualnie można podłączyć do komputera bez karty w środku i odłączyć. Wtedy zacznie migać błąd karty, kamerka się wyłącza, ale można ją normalnie włączyć.

 

Z moją ta sztuczka też zadziałała :).

Ale widzę, że problem jest bardziej zagadkowy. Do tej pory używałem do podlączania kamerki kabel od aparatu. Jak użylem "oryginalnego", to nie ma problemu z brakiem możliwości włączenia kamerki.

Jednak ten "oryginalny" kabel powoduje jakiś błąd i nie mogę dostać się do zawartości karty.

Tak wiec, najpierw ściągam filmy kablem od aparatu, a potem uaktywniam kamerę kablem od kamerki....

 

Ja też mam wersję #3 - niestety autor strony nie podaje sposobu na zmianę firmwaru do tej wersji.

 

Ale za to odniosłem sukces ze zmianą daty - w głównym katalogu stworzyłem plik tag.txt, a w nim:

[date]
2010/09/18
18:39:00

Do wad kamery dodam jeszcze przechylony obraz - u mnie obiektyw jest krzywo wklejony.

Dodatkowo w kamerze siedzi bateria o pojemności (nadrukowanej) 200mAh, a nie jak podaje sprzedawca 280mAh.

 

Co do wydajności USB, to nie sądze, zeby miało ono istotne znaczenie - bardziej bym obstawiał problem z kablem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karambolis8 - problemu nie ma :lol: . Po prostu ładuję kamerkę ładowarką od telefonu. NeK6683 - Zasilacz jest O.K. Wydajność portów USB jest też wystarczająca. Z tych samych portów ładuję czasem telefony Motorola i Samsung, mające akumulatory po ok 600 - 800 mAh i te ładują się w ok. 1,5h. Podobnie jak JacekO sądzę, że coś jest nie tak z dołączonym kablem, ale od kiedy używam ładowarki od telefonu przestałem tym sobie głowę zawracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem identyczny problem z ładowaniem mp3, który rozwiązałem jak opisałem. A wydajność portów oceniam podłączając dysk 2,5'' ;) Trochę dziwne, że to kabel... Ten standard wtyczki ma 4 przewody - dwa zasilania i dwa sygnałowe. Jeśli prądowe byłyby uszkodzone, to urządzenia podłączone do komputera bez swojego zasilania nie działałyby. No ale skoro tak mówicie, to pewnie zaszła jakaś dziwna sytuacja z tym kablem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy przycisnąc DOLNY przycisk i trzymając odlączyc kamerkę. Wtedy można normalnie wyłączyc i ponownie włączyc :)

Niestety u mnie, z kablem od aparatu, ta kombinacja nie działa z żadnym przyciskiem....

 

 

Po wycieczce z kamerką i laptopem na lotnisko zaobserwowałem ciekawą rzecz: Do laptopa mogłem z powodzeniem się łączyć kablem od aparatu fotograficznego, po odłączeniu kamera zostawała włączona i dawała się włączać...

 

System operacyjny na obu komputerach prawie taki sam (różnica tylko między 64bit, a 32bit), więc chyba porty USB rzeczywiście mają jakieś znaczenie dla kamerki...

 

Będąc na lotnisku nakręciłem kilkuminutowy filmik z lotu modelem, poniżej efekty:

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=JFrekZr40Qs

 

(poziome pasy na górze kadru, to obracające się śmigło - kamera była podczepiona pod kadłubem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie dotarła dziś do mnie kamera. Dokupiłem też kartę micro 2GB. Zamiast kabla brelok ma przejściówkę z dużego USB na małe. Wetknąłem kamerę do gniazda, zaczęła mrugać żółta dioda, potem włączyłem i zaczęła świecić stale. 3 godziny ładowania i kamera nie reaguje na żaden przycisk, komputer też jej nie widzi, choć podczas podłączenia słychac sygnał włączenia urządzenia do komputera. System to vista, za każdym podłączeniem komputer domaga się dysku, którego oczywiście nie mam, więc twierdzi, ze niczego nie zainstalował.

Co zrobić, żeby komputer widziałł kamerę?

Czy po naładowaniu zacznie coś migać lub samo się wyłączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, żeby nie zaśmiecać forum postanowiłem w tym właśnie temacie zadać moje pytanie. Mianowicie zakupiłem właśnie kamerkę brelok tą 808 car keys micro camera. I po nagraniu filmiku i odtwarzaniu strasznie zacina i nie wiem co może być przyczyną ? Filmik nie jest płynny tak jak być powinien tylko w pewnych momentach mam pokaz slajdów zamiast film. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie chodzi o rodzaj, a o klasę prędkości (zazwyczaj druga największa [najbardziej widoczna] liczba na konkretnej karcie w kółeczku{im większa tym szybsza karta}, bywa często, że wartość ta jest zatarta, albo jej wcale nie ma [pierwsze karty]) jaka najlepsza karta do konkretnej kamery to już musisz patrzeć w googlach(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A co powiecie na temat tej kamerki?

http://allegro.pl/kodak-zx1-czarny-kieszonkowy-towarzysz-gw-f-vat-i1557849653.html

i tej http://allegro.pl/mini-kamera-cyfrowa-kodak-zi8-1080i-black-wroclaw-i1571928168.html

Obejrzałem nagrania z obydwu i jakość jest bardzo zadowalajaca, niestety nie znam sie na tym i prosiłbym o wypowiedzenie się na temat tych kamerek kogos bardziej obeznanego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.