Skocz do zawartości

"zabawkowy" FOCKE WULF 190 D


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Ok model jest spakowany i lada dzień będzie u mnie.

Serwa wsadzę te co polecił Marcin. Zastanawiam się jeszcze nad silnikiem. Jak wiadomo zarówno żarowy jak i benzynowy ma swoje + i -.

Biorę pod uwagę Super Tiger 23ccm i Turnigy 30ccm (benzyna). Niestety na silnik 4T o takiej pojemności mnie nie stać. Czekam również na Wasze propozycje co do napędu. Chciałbym żeby model miał jakiś nadmiar mocy (np. do pionowego wznoszenia) bo ciąg silnika do masy w stosunku 1:2 to nie dla mnie :wink: Musi być przynajmniej te 1:1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Poza tym czlowiek normalny nie bedzie czepial sie symboli czy obrazkow. To ludzie robili to co robili, nie obrazki.

Leszek_K nie w kazdym kraju mozesz miec swastyke na modelu.W Niemczech to jest karalne.Swastyka nalezy do symboli zakazanych w miejscach publicznych,a takim jest lotnisko modelarskie.Gosci z zagranicy traktuje sie ulgowo(nie musza znac niemieckiego prawa),sa proszeni o zaklejenie symbolu tasma :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest gdzieś na forum temat o tym czy mogą na modelu być swastyki czy nie i tak należy dyskutować na ten temat. Według mnie na modelu mogą być swastyki ze względu na odwzorowanie czasów tamtej epoki. Jeśli byłoby to zakazane to nie powstała by żadna makieta z okresu czasów WW1 i WW2.

 

Podpowiedzcie mi co z tym silnikiem. + Super Tigera jest cena: można go nabyć na allegro za około 350zł a nowy w sklepie za 550zł. http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1494

zastanawiam się tylko czy warto pakować się w silnik żarowy skoro można za tą cenę kupić już silnik benzynowy made in china.

Głównie chodzi mi o spalanie bo taka żarówka 23ccm do oszczędnych nie należy a paliwo niestety drogie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silnika benzynowego 26cm np XY 26 zakładam 18 calowe śmigło. W DLE 30 max to 20calowe. wiesz już jakie smigło potrzebujesz teraz jak pisał Leszek_k możesz sprawdzić czy takie śmigło zmiescisz. Jesli tak to kolejny problem czy zmiescisz silnik ale poniewaz maska owalna więc pewnie nie będzie problemu. Jakiej jest średnicy wewnętrznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.