Jump to content

Hobby King SS 40-50A -problem


Rekrut:)

Recommended Posts

Witam!

Mam problem z regulatorem Hobby King SS 40-50A, a mianowicie podłączam go pod oczywiście kanał 3 czyli gaz, włączam aparaturę daje gaz na max i podłączam zasilanie pod regulator.Zaczyna on pikać 10 razy "pip" jednym ciągiem bez przerwy i tak w kółko.Co się dzieje?jak go zaprogramować bez karty której niestety nie posiadam i co oznacza to 10-cio krotne "pip".

Link to comment
Share on other sites

Jak sama nazwa mówi- SuperSimple to regulator którego się zazwyczaj nie programuje bo wszystko w nim jest ustawione optymalnie od samego początku. Jedynie gaz trzeba czasem zmienić. I tak jest w każdym przypadku a używam tylko takich regulatorów- sztuk 8 :)

Jak nie dajesz gazu na max to też pika 10 razy?

Link to comment
Share on other sites

Opto only znaczy że nie ma BECa. Czyli, że nie zasilisz tym reglem odbiornika a jedynie silnik. Musisz z niego wyjąć czerwony kabel od wtyczki i podpiąć. A zasilanie do odbiornika przez UBEC lub z minimum 4 pakietów Nimh/Nicd.

Link to comment
Share on other sites

można też przylutować kable z beca do regla :) bec np taki : http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6313&Product_Name=Turnigy_MEGABEC_8_

 

lub taki

 

http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4319&Product_Name=TURNIGY_3A_UBEC_w/_Noise_Reduction

 

zależy ile A potrzebują twoje serwa :) teraz będę robił znowu pakę z HK więc mogę cie dorzucić. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam,

podepnę się z pytaniem o ten sam regulator. Wojtass_nt pisze

Czerwony który wpinasz do odbiornika od regulatora masz wypiąć z wtyczki. Nie ma mieć styczności z odbiornikiem.

. Coś takiego się robi, gdy regulator ma wbudowany BEC, jeśli nie ma, to czy rzeczywiście trzeba go wypinać. Jak w takim razie zasilany jest sam regulator? Pytam, bo nie chcę mieć dymku na stole, zanim cokolwiek podepnę.

Pozdrawiam

Darek

Link to comment
Share on other sites

Witam jeszcze raz,

nie wytrzymałem i podłączyłem regulator oraz oddzielne zasilanie odbiornika. Czerwonego kabelka od regulatora nie wypinałem z wtyczki. Krótka chwila z duszą na ramieniu, będzie dymek, czy też nie. Dymka nie było, regulator pięknie zagrał, tylko raz, wajcha do przodu i silnik ruszył. Kilka minut pracy, czy coś się nie grzeje, obwąchanie, czy nie śmierdzi. OK. Wszystko działa poprawnie, regulacja bardzo płynna w całym zakresie obrotów. Warto było wydać te 11 dularów :) .

 

Pozdrawiam

Darek

 

Ps.

Meteor,

znasz może Piotrka Wrąbla ze Zduńskiej Woli? Też modelarz, cho ze dwa razy starszy od Ciebie. Jeśli tak, to pozdrów go ode mnie, jeśli nie, to nie pozdrawiaj.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.