Skocz do zawartości

Borne Sulinowo 2010


ahaweto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak co roku kolejny raz odbył się zlot militarny. Pogoda super, atrakcji mnóstwo :shock: . Można się przejechać czołgiem, bojowym wozem piechoty i innymi pojazdami wojskowymi. Kiedy odjeżdżałem szykowano się do pokazu widowiska batalistycznego z lądowania w Normandii. Z modelarstwa to wystawiał się klub modelarski ze Szczecinka ale tylko modele plastikowe i dioramy. Wykonanie perfekcyjne :shock: . Jedno stoisko z modelami plastykowymi. Poza tym można było kupić wszystko związane z wojskowością i uzbroić się po zęby. Ja zakupiłem dwie puszki słoniny wojskowej ( dla przypomnienia poligonowego smaku :D ) oraz okrągły bochenek wiejskiego chleba ( aby było z czym tę słoninę zjeść :roll: ).

Kilka zdjęć z tej ciekawej imprezy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Uczestników i zwiedzających mnóstwo.

To pierwsza porcja zdjęć.

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Następna porcja zdjęć z tego bardzo ciekawego wydarzenia.

 

Przymiarka udanego zakupu :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Pokazując palcem na PTS-a, trzynastolatek uświadamiał swoją mamę ,,mamo to jest łódka-czołg,,

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Odrestaurowany i jeżdżący jedyny na świecie egzemplarz tankietki TKS. Miejsca w nim tyle dla dwóch osób załogi co w kadłubie DLG na wyposażenie :D .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Byli też Talibowie :shock:

 

Dołączona grafika

 

Przybył również szwadron naszych ułanów ze swoimi pojazdami na owsiany napęd.

 

Dołączona grafika

 

Kadra zlotu miała swój pięciogwiazdkowy hotel.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Karlem to prawda. Przebranej i uzbrojonej po zęby ,,smarkaterii,, było mnóstwo.

Ostatnia porcja zdjęć.

 

Nawet nie wiem co to za formacja :?

 

Dołączona grafika

 

Kompletny szpital ,,wrześniowy,, , tak na oko to siostry też były z ,,epoki,, .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Przysłuchiwałem się dyskusji nad bardzo udanym zakupem. Oni byli bardzo zadowoleni, to są prawdziwi pasjonaci :shock: . Koło od jakiegoś starego wojskowego motocykla (tego koła im tylko brakowało do jego uruchomienia) będzie całkowicie rozebrane, wyczyszczone i każda część osobno poniklowana. Aby to koło kupić przyjechali specjalnie aż z południa Polski.Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Można było odbyć lot widokowy samolotem An-2. Chętnych było mnóstwo. Samolot startował średnio co 25min. Ale wydaje mi się że bezpieczeństwo startów i lądowań nie było do końca zachowane. Pas startowy jest usytuowany prostopadle do drogi prowadzącej do miasta i bezpośrednio do niej przylega. A na tej drodze po obu stronach gęsto jeden przy drugim, stały samochody gości odwiedzających zlot. A drogą beż przerwy jeździły w obie strony samochody. 50m od końca pasa i drogi w poprzek pasa z białych worków przysypanych przy krawędziach piaskiem była ułożona linia. Samolot odrywał się od pasa ok. 100m od tej linii czyli jakieś 150m przed samochodami. Przelatując nad drogą miał jakieś 6 do 10m wysokości :shock: . Lądowanie odbywało się również z tego kierunku czyli z nad samochodów. Szczęśliwie nie było żadnego wypadku ale było to chyba bardzo ryzykowne.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Byłem na tej imprezie już któryś raz z rzędu i można powiedzieć że z roku na rok jest coraz większa. Organizatorzy coraz lepiej ją przygotowują np. na ,,tankodromie,, na trasie która przebiegała tuż przy betonowych barierach oddzielających publiczność, były ustawione zraszacze polewające trasę wodą. Nie było żadnego kurzu i pyłu. W ub. roku i poprzednich latach to była makabra. Inscenizacje są przygotowywane bardzo profesjonalnie. Oczywiście jest też duża scena na której wieczorem i w nocy odbywają się koncerty rockowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.