Skocz do zawartości

Silnik samochodowy szczotka ile zjada amper ?


specyfick

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie szybkie pytanie, bo kompletnie się nie orientuję bo nie używam silników, ale do rzeczy.

Mam auto Team Losi 1/18 Mini Desert Buggy tam jest szczotka 280 lub 3xx. Nie wiem dokładnie ale mała. Jeździ to autko max 15 minut na pakiecie NiMh 1100 mAh.

Chcę wstawić lipola, bo regulator jest przystosowany do lipoli a auto ma znacznie lepsze osiągi na Lipolach.

I teraz mam pytanie ile C muszę kupić aby nie było za mało.

Moje wnioski są takie że auto jeżdzi jakieś 15 minut na 1 Ah pakiecie więc pobiera pewnie z 5 A max, ale może się mylę.

Jaki pakiet musi być jeżeli chodzi o C, 20 C starczy przy pojemności około 1000 mAh

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod miernikiem i tak nie wykaże bo ma za dużą rezystancję. Będzie pokazywał zaniżoną wartość.

 

PS: Tak dla przykładu to mam silnik pobiera normalnie 18A a pod miernikiem pokazuje tylko 6-7A ponieważ jest na nim duży spadek napięcia.

 

PSs: Ale jak macie ten miernik np z HK to już będzie dobrze, ja opisałem sprawę z miernikiem uniwersalnym. (używam L807A)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z oglądu w necie silniki do 25A (3 fazy) a pakiety 1800MAh 25C. Miernik wcale nie musi przekłamywać standardowe silniki mogą brać mało prądu (tzw. blaszaki). Podobnie miałem z 500-tką blaszakiem. Po wymianie na na Saturna okazało się, że zimny z blaszakiem regulator zrobił się gorący. Po wymianie regulatora wymieniłem pakiet (za mało wydajny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.